Kategoriler

Gümüşhane Haberleri

Çevre yolunda hıza yönelik tedbirler artırıldı

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılan çevre yolu ve tünellerinde hıza yönelik tedbirlerin artırıldığını, şehir içinde de özellikle abartı egzoz konusuyla ilgili uygulamalara devam ettiklerini söyledi.

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılan çevre yolu ve tünellerinde hıza yönelik tedbirlerin artırıldığını, şehir içinde de özellikle abartı egzoz konusuyla ilgili uygulamalara devam ettiklerini söyledi.

Gümüşhane’nin duble yollar, tüneller şehri olduğunu kaydeden Vali Memiş, geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle çevre yolu ve tünellerinin açıldığını, yolun açılmasının ardından şehir içinden geçen transit yoldaki trafikte ciddi bir rahatlama olduğunu ifade etti.

Çevre yolunun açılmasının ardından bazı araçların burada çok süratli gittiğini, bazı genç sürücülerin da adeta hız yarışı yapmak için orayı kullandığını fark ettiklerini belirten Vali Memiş, “Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için bu bölgede hıza yönelik tedbirlerimizi aldık, daha da alacağız” dedi.

Şehir içinden geçen transit yolda trafik yükü azaldığı için burada da sürücülerin hızını artırdığını buna bağlı olarak kazaların da arttığını dile getiren Vali Memiş, “Harşit boyunca uzanan yolda ki trafik yükü azalınca araç trafik hızının da arttığını fark ettik. Dolayısıyla kazalarda artmaya başladı. Hem de sadece maddi hasar değil maalesef ölümlü ve yaralamalı kazalara da şahit olduk. Dolayısıyla biz bu tedbirlerimizi sıkı olarak almak durumundayız” diye konuştu.

Sürücülerden hız limitlerine uymalarını, emniyet kemelerini takmalarını ve cep telefonu ile konuşamamalarını rica eden Vali Memiş, “Eski model otomobiller ile egzozlarını değiştirip yaz boyunca keyfini sürdüler. Ama onunda üstüne gidiyoruz. Vatandaşımızı rahatsız etmeye kimsenin hakkı yok” diyerek abartı egzoz konusunun üzerine kararlılıkla gideceklerini vurguladı.

Açıklamasında emniyet teşkilatına verdiği talimatı da paylaşan Vali Memiş, “Polis arkadaşlar, trafikçi arkadaşlar vatandaşımıza nezaketli davranacak. Vatandaşımıza bir kuralı uygularken mutlaka nezaketli olacak. Kırmayacağız. Dökmeyeceğiz, incitmeyeceğiz. Kibarca söyleyeceğiz. Lütfen diyeceğiz. Katiyen aşağılama olmayacak. Vatandaştan size yönelik bir tavır olmadığı müddetçe incitmeyeceksiniz. Üniformalı arkadaşların davranışları devleti temsilde çok önemli. Bunu çok önemsiyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Ozan 4 Hafta Önce

Bu yol güzel oldu. 5 tünelden geçince Gümüşhane sanki yok olmuş. Sadece Gümüşhane akıllarda kayıp kent olarak kalacak.

Daha Fazla Haber
Gümüşhane
2 Kez Görüntülendi.
Uyanıklığın böylesi
Gümüşhane
149 Kez Görüntülendi.
Öğretmenlere robotik ve kodlama eğitimi
Vefat İlanları
198 Kez Görüntülendi.
Ayşe OKUR Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur
Vefat İlanları
194 Kez Görüntülendi.
Refiye MİLLET Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur
Gümüşhane
674 Kez Görüntülendi.
Bu konser başka konser
Gümüşhane
275 Kez Görüntülendi.
DOKA Yönetim Kurulu Toplantısı Artvin’de Gerçekleştirildi
Gümüşhanespor
1649 Kez Görüntülendi.
Gümüşhanespor’un yeni teknik direktörü Metin İlhan oldu
Gümüşhane
332 Kez Görüntülendi.
Muhtarlar günü mesajları
Gümüşhane
1069 Kez Görüntülendi.
Rektör Zeybek: Vicdanını ve ahlakını kaybetmiş şer odaklarına karşı mücadelemiz kararlılıkla devam edecek
Vefat İlanları
258 Kez Görüntülendi.
Veysel ÇİMEN Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur