Kategoriler

Gümüşhane Haberleri

Gümüşhane'nin Kadın Muhtarları Mazbatalarını Aldı

Toplam 13 mahallesi bulunan Gümüşhane kent merkezinde, erkek rakiplerine büyük fark atarak seçilen iki kadın muhtar mazbatalarını aldı.

Toplam 13 mahallesi bulunan Gümüşhane kent merkezinde, erkek rakiplerine büyük fark atarak seçilen iki kadın muhtar mazbatalarını aldı.

Karşıyaka Mahallesi muhtarı Arzu Ay ile Eskibağlar Mahallesi muhtarı Sevil Kullukçu, mazbatalarını Merkez İlçe Seçim Müdürü Şengül Levent’ten aldı.

Diğer muhtarlarla birlikte mazbatalarını alan Ay ve Kullukçu, daha sonra gazetecilere yaptıkları açıklamada mahallelerine kadın eli değeceğini belirterek, önceliklerinin çevre temizliği olduğuna vurgu yaptı.

Eskibağlar Mahallesinde yarıştığı iki erkek adaya 79 oy fark atarak muhtar seçilen Sevil Kullukçu, “Seçim bir yarıştı ve çok güzel geçti. 126 oy alarak muhtar seçildim. Diğer adaylar ise 47 ve 9 oy aldı.” dedi.

Mahallenin en önemli sorununun içme suyu olduğunu kaydeden Kullukçu, “İlk işimiz içme suyu sorununu çözmek olacak. Temiz bir mahalle en büyük hedefim. Çevre temizliğine büyük önem veriyorum. Çevre temizliğine kadın eli değecek. Yağmurlu havalarda mazgallar tıkanıyor. Bu durumun önüne geçmek için belediyemizle işbirliği yapacağız. Kadınlarımızın evlerinde ürettikleri ürünlerin satışa çıkarılması için satış reyonu kuracağız.” diye konuştu.

Karşıyaka Mahallesi muhtarı Arzu Ay ise 863 oy alarak rekora imza attığını belirterek, üç erkek muhtar adayı ile girdiği yarışı başarıyla sonuçlandırdığını ve mahallesi için çok güzel projelerinin olduğunu söyledi.

Önceliğini çevre temizliğine vereceğini ifade eden Ay, “Başta Belediyemiz olmak üzere kamu kurum ve kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları ile iyi diyalog içerisinde olacağım. Kadınlarımız için evlerinde ürettikleri ürünleri desteklemek ve satışa sunmak için mahalle satış reyonu açmak istiyorum.” dedi.
Yorumlar

Daha Fazla Haber
Gümüşhane
629 Kez Görüntülendi.
Gümüşhane'de 2.yılında 15 Temmuz anma programı gerçekleştirildi
Gümüşhane
3111 Kez Görüntülendi.
Vali Memiş’ten operasyon açıklaması
Gümüşhane
5842 Kez Görüntülendi.
Kürtün teröristlere mezar oldu
Gümüşhane
527 Kez Görüntülendi.
Gümüşhaneli dağcılardan şehitler diyarına 15 Temmuz zirve tırmanışı
Gümüşhane
418 Kez Görüntülendi.
Gümüşhane’de şehit yakınları ve gaziler onuruna yemek programı
Gümüşhane
615 Kez Görüntülendi.
Gümüşhaneliler buluştu
Vefat İlanları
201 Kez Görüntülendi.
Behice TEKİN Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur
Vefat İlanları
204 Kez Görüntülendi.
Mehmet GÜRBÜZ Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur
Gümüşhane
522 Kez Görüntülendi.
İlahiyat Fakültesi’nde çalışmalar devam ediyor
Gümüşhane
629 Kez Görüntülendi.
15 Temmuz mesajları