banner459

Gümüşhane’de 3. Kurumlararası Halı Saha Turnuvası başladı

Gümüşhane Belediyesi tarafından bu yıl 3.sü düzenlenen Kurumlararası Halı Saha Turnuvası’nın açılışı yapıldı.

Gümüşhane’de 3. Kurumlararası Halı Saha Turnuvası başladı

Gümüşhane Belediyesi tarafından bu yıl 3.sü düzenlenen Kurumlararası Halı Saha Turnuvası’nın açılışı yapıldı.

Bağlarbaşı Mahallesindeki Gümüşbal Halı Saha Tesisleri’nde gerçekleştirilen açılış törenine Vali Okay Memiş, Belediye Başkanı Ercan Çimen, Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik, Adalet Komisyonu Başkanı Muhammet Hilmi Avan, İl Emniyet Müdürü Orhan Kar, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Cezayir Danışan, Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay, kurum müdürleri ve spor severler katıldı.

“Gümüşhane kendi ölçeğinin çok üzerinde sportif başarıları olan bir ilimiz”

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende yaptığı konuşmada, turnuvanın hayırlı olması temennisinde bulunan Vali Okay Memiş, “Gümüşhane kendi ölçeğinin çok üzerinde sportif başarıları olan bir ilimiz. Herkesin bunda çok emeği var. En son Gümüşhanespor’un final maçını ikinci kez kaybetmiş olmasının üzüntüsünü yaşıyoruz. Ama buraya gelmeleri de büyük bir başarı. Gümüşhanespor Başkanı Kaya Büyükbayraktar’a, bütün ekibine ve futbolcuları teşekkürü bir borç bilirim. İnşallah bu sezon yılmadan bıkmadan, daha büyük bir azimle Gümüşhanespor’u destekleyeceğiz” dedi.

Gümüşhane Yeni Şehir Stadı’nın yenileneceğini kaydeden Vali Memiş, zemine ve seyirci tribününe ısıtmalı sistem kurulacağını ifade ederek, “Spor çok önemli. Ben kendim de bizzat spor yapıyorum. Futbol da oynuyorum. Sporun bir yaşam tarzı olması gerektiğine inanıyorum. Çünkü sporla uğraşan insanlar başka şeylerle uğraşmaz. Hem bedenen hem de ruhen sağlıklı olur bütün sporcular” dedi.

Belediye Başkanı Ercan Çimen ise Belediye olarak çeşitli sosyal etkinlikler düzenlediklerini ifade ederek, "Bu yıl 3. kez kurumlar arası halı saha futbol turnuvası düzenliyoruz. Turnuvamızın birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde geçmesini diliyorum" dedi.

Toplam 10 takımın katıldığı turnuva 21 Haziran tarihinde yapılacak final müsabakasıyla son bulacak.

Konuşmaların ardından Vali Memiş, Belediye Başkanı Çimen, Cumhuriyet Başsavcısı Çevik ve Adalet Komisyonu Başkanı Avan ile birlikte turnuvanın ilk karşılaşması olan İl Özel İdaresi-Gümüşhane Belediyesi maçının ilk vuruşunu gerçekleştirerek, turnuvayı başlattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner408

banner406

Gümüşhane Pestil Köme