'Mahkemeye Gideceğiz'

Geçtiğimiz hafta sonu oynanan Kelkit Belediye Hürriyetspor-Hopaspor karşılaşması sonrası yaşanan olayları değerlendiren Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, park halindeki Hopaspor otobüsünü taşlayanlar ile ilgili olarak harekete geçtiklerini, aynı zamanda Hopaspor’un sosyal medya hesaplarından kendilerine yönelik yapılan hakaret dolu açıklamaları da adli makamlara taşıyacaklarını söyledi.

'Mahkemeye Gideceğiz'

Geçtiğimiz hafta sonu oynanan Kelkit Belediye Hürriyetspor-Hopaspor karşılaşması sonrası yaşanan olayları değerlendiren Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, park halindeki Hopaspor otobüsünü taşlayanlar ile ilgili olarak harekete geçtiklerini, aynı zamanda Hopaspor’un sosyal medya hesaplarından kendilerine yönelik yapılan hakaret dolu açıklamaları da adli makamlara taşıyacaklarını söyledi.

Yaptığı basın açıklamasında sporun kardeşlik ve dayanışma ruhunun esası olduğunu kaydeden Yılmaz, “Bölgesel Amatör Ligi 3’üncü Grup’ta ter döken Kelkit Belediye Hürriyetspor’umuz da bu ruhla Kelkit’imizin ve yöremizin Türkiye’nin her tarafında bilinen alicenaplığı, misafirperverliği ve yüksek gönüllülüğü spor sahalarında ve tribünlerde de kendini her zaman göstermiştir” dedi.

Hopa’da Çıkan Olayları Hatırlattı

Sporun ruhundaki centilmenlik duygusunun bazen gençlerin anlık heyecanları, bazen de ‘kendini bilmez’ olarak nitelendirebilecek sorumluluk mevkiindeki bazı kimselerin kasti veya ihmali davranışları sonucu sekteye uğrayabileceğine dikkat çeken Yılmaz, “Grubumuzdaki takımlardan Hopaspor ile geçtiğimiz Kasım ayında yaşanan olaylar bu durumun misalidir.   Hopa’daki maç sonrası taraftar ve takım otobüsümüz saldırıya uğramış, 8 taraftarımız yaralanmıştı. Öncelikle belirtmek isteriz ki bu olayları bütün Hopa halkına mal etmemiz mümkün değildir. Aksine bu davranış her şeyden önce yöremizin güzide ilçelerinden Hopa’nın misafirlerine yapılmış bir saldırı olarak en başta Hopalılara yapılmış bir saygısızlık olarak görülmüştür. 8 kişinin yaralandığı olaylar sırasında ev sahibi takımın sorumlu mevkilerindeki insanların tutum ve tavırları ise olaya şahit olan herkesçe malumdur” diye konuştu.

“Hopaspor Otobüsünün Camları Kırıldı”

Kelkit’te 4 Mart’ta oynanan karşılaşmada ise Hopaspor takım otobüsünün park halinde olduğu yerde taşlanarak camlarının kırıldığını dile getiren Yılmaz, “Bu kesinlikle tasvip ettiğimiz bir davranış olmadı. Olaydan sonra her türlü ilgi ve alakayı göstererek bu tür bir davranışı kesinlikle men ettiğimizi en açık şekilde ifade ettik. Gerekli yaptırımlar için de harekete geçtik. Hiçbir sporcunun veya taraftarın yaralanmamış olmasından teselli bularak sporun ruhuna uygun hareket edilmesinin önemini bütün taraftar ve sporcularımıza bir kez daha vurguladık” şeklinde konuştu.

“Bu İfadeler İnsani Fukaralığın Mahsulü”

Öte yandan Hopaspor sosyal medya hesaplarından sporun centilmenlik ruhuyla bağdaşmayacak açıklamalar yapıldığına işaret eden Yılmaz, “Takımımızın başkanına ve yöneticilerine ağır hakaretler içeren ifadelerle dolu, akıl ve izan ölçülerine sığmayan ifadeler ancak ciddi bir ahlaki ve insani fukaralığın mahsulü olabilir diye düşünüyoruz. Başkan ve yöneticilerimizin yanı sıra şahsımı da hedef alan iftiralara da bu metinlerde yer verilmiştir. Hem takım yönetimini hem şahsımı hem de ilçe halkımızı zan altında bırakan, iftira, yalan ve hayal mahsulü bu beyanları kınıyoruz. Bu açıklamanın sahiplerini ve sorumlularını bu tür bir dil ve üslubun ne spor ruhuna ne de ahlaki ölçülere uygun olmadığını, sporun asli amacı olan birlik, beraberlik ve dayanışma esaslarına aykırı olduğu noktasında açık bir şekilde uyarıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kelkit Mahkemeye Gidecek

Sosyal medya üzerinden yapılan açıklamalardaki uygunsuz dili ve seviyesizliği bütün ilçe halkına yapılmış bir saygısızlık olarak gördüklerini belirten Yılmaz, “Binaenaleyh bu konuda hukuki haklarımızı kullanacağımızı, bu açıklama sahiplerinin bundan sonraki muhataplarının Türkiye Cumhuriyeti’nin vakur savcıları ve adil mahkemeleri olacağını bütün kamuoyuna saygılarımla duyurmak isterim” dedi.

Haber Kaynağı: Gümüşkoza Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2018, 11:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406

Gümüşhane Pestil Köme

Yandex.Metrica