Sportif Yetenek Taraması başladı

Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi Gümüşhane’de başladı.

Sportif Yetenek Taraması başladı

Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi Gümüşhane’de başladı.

Sağlıklı ve hareketli bir yaşamın gereği olarak toplumda spor yapma kültürünün yerleştirilmesi, sporun geniş kitlelere yaygınlaştırılmasıyla çocuk ve gençlere sporu sevdirerek onları sporla tanıştırmak, spora başlama yaşında bulunan yetenekli çocukları tespit ederek spor branşlarına yönlendirmek ve üst düzey sporcu olarak yetiştirilmelerini sağlamak amacıyla Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi başladı. 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İsrafil Aslan ve Spor Şube Müdürü Selahattin Taş başlayan Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesini yerinde inceledi.

7-15 Mayıs tarihleri arasında devam edecek olan projede il ve ilçeler dahil, okullarda eğitim alan 3. sınıf öğrencileri yetenek taramasına alınıyor. Yetenekli öğrencileri belirlemek amacıyla il merkezi ve ilçe spor salonlarında kurulan parkurlarda elektronik cihazlar ile uzman beden eğitimi öğretmenleri ve antrenörler tarafından ölçümler yapılıp, ölçüm sonuçları bilim kurulu tarafından değerlendirilmeye alınacak.

Değerlendirme sonucunda yetenekli öğrencilere temel spor eğitimleri verilerek, branşlara yönlendirilerek ülkemizi temsil edecek sporcular yetiştirilecek.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406

Gümüşhane Pestil Köme

Yandex.Metrica