Usulsüz Geçiş

Torul Gümüşhane karayolu İkisu mevkiindeki bulunan yol denetim istasyonu yaklaşık 5 yıldır hizmet vermektedir.

Daha doğrusu buna hizmet demekten imtina ediyorum.

Herkes biliyor; Yol denetim istasyonu önünde bir adet yol, bir adette yolcuk bulunmakta.     Sahipsiz, ekmeğini kullandığı araçla taşıdığı yükten kazanan bir çok kişi belki de 50-100 kg yük fazlasından dolayı, yada günü geçmiş bir evrakı yüzünden binlerce Türk Lirası ceza yerken sözüm ona sözde kendini sahipli bilenler denetim istasyonunun önündeki alternatif yoldan hiçbir denetime maruz kalmadan geçiyor.

Denetim istasyonunun karşısındaki alternatif yolu çoğunlukla Trabzon-Gümüşhane Karayolu inşaatını yapan firmanın araçları kullanmakta.

Buda usulsüz bir geçiş fakat ''adam yol yapıyor, zamanla yarışıyor ve kantarda zaman kaybetmek istemiyor'' şeklindeki savunmalar söz konusu.

E zaten ''bu milletin yolundan geçmeye de alışkınlar hani''

Peki alternatif yolu kullanan kişi veya kişilere bu imtiyazı kim tanıyor?

Yaklaşık iki yıl önce Ulaştırma Bakanlığını aradığımda ''yazılı olarak başvuru yapmam gerektiği'' yanıtını aldım. - ''Ya han fendi hangi devirdeyiz e-posta yolu ile başvurayım'' dedim ve olumsuz yanıt aldım.

Defalarca mail attım yanıt alamadım, BİMER başvuruma ise her defasında  ''şikayetiniz ilgili kurumlara aktarılmıştır '' yanıtını aldım. 

En acısı da yol denetim istasyonunu her aradığımda ''biz personeliz, emir kuluyuz ve böyle talimat aldık'' yanıtını kulağımla işittim.

Yol denetim istasyonu önündeki bu korsan geçiş bir çok kez kazaya da sebebiyet vermekle beraber trafik güvenliği açısından potansiyel risk oluşturmaktadır.

Bu usulsüzlüğün son bulması temennisi ile kaleme aldığım bu yazımda çağrım başta Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınadır. Çağrım sayın valimizedir, çağrım İl Jandarma Komutanımıza ve çağrım bütün Gümüşhane Halkınadır. 

Lütfen 2017 yılında gözümüzün önünde gerçekleşen bu adaletsizliğe, bu usulsüzlüğe ve bu hak ihlaline hep birlikte dur diyelim. 

Korsan geçiş var ise durun ve jandarmaya ihbarda bulunun.

Bu devletin bir kuruşu için her türlü bedeli ödemeye hazır bir vatandaş olarak bu durumu içime sindiremediğimi özellikle belirtmek isterim.

Bu adaletsizliğe göz yumanlara gerekli uyarının yapılması temennisi ile,

Sağlıcakla kalın.
 

YORUM EKLE

banner406

Gümüşhane Pestil Köme

Yandex.Metrica