Vali Memiş Torul Kalesi cam seyir terasında

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, beraberindeki heyetle birlikte 240 metrelik irtifasıyla Türkiye’nin en yüksek cam seyir terasları arasında yer alan Torul Kalesi Cam Seyir Terasında incelemelerde bulundu.

“Doğu Karadeniz Bölgesi’nin en yüksek seyir terası”

Geçtiğimiz ocak ayı başında ziyarete açılan ve sosyal tesis ve yol çalışmaları devam eden tesisin Torul Belediyesi ve Orman Genel Müdürlüğü işbirliği ile yapıldığını ifade eden Vali Memiş, Torul Kalesi Cam Seyir Terasının Doğu Karadeniz Bölgesi’nin en yüksek seyir terası olduğunu söyledi.

“Burası Karadeniz Bölgesi’nin en önemli turistik destinasyonundan bir tanesi olacak”

Cam seyir terasının bir yıl gibi kısa bir süre içerisinde tamamlandığını kaydeden Vali Memiş, “Biz de Gümüşhane-Trabzon Karayolu’ndan kaleye gelen yolun sıcak asfaltını yapacağız. Burası Karadeniz Bölgesi’nin en önemli turistik destinasyonundan bir tanesi olacak. Benim yükseklik korkun olduğu için aşağıya pek bakamıyorum. Ancak inanılmaz bir görsellik var. Söylemem gerekirse, uç kısma kadar zorla geldim diyebilirim. Yükseklik korkusu olan vatandaşlarımızın biraz zorlanabileceği yer. Ama müthiş görselliği olan çok başarılı bir proje. Büyük bir heyecan duydum. Biz Torul Kalesi’nde bu yıl en az 200 bin kişiyi hedefliyoruz. Diğer tesisler, restoran, kafeteryalar, mescidi bittiğinde çok ama çok güzel bir turizm destinasyonumuz olacak” dedi.

“Cam seyir terası Gümüşhane turizmine çok önemli bir destinasyon kazandıracak”

Torul Kaymakamlığı ve Torul Belediye Başkanlığının işbirliği ile adrenalin tutkunları için de ayrı bir projeyi de hayata geçirmek istediklerini kaydeden Vali Memiş, “Kaleden, karşıda görülen kayalığa kadar halat üzerinden adrenalin sporu için bir proje yapılacak. Bu Gümüşhane turizmine çok önemli bir destinasyon kazandıracak. Dünyada örnekleri var ama Karadeniz Bölgesi’nin en güzel ve 240 metre yükseklikte çok güzel bir destinasyonu. Belediye Başkanımızı, Orman İşletme Müdürümüzü tebrik ediyorum. Bu yatırımın ilimize kazandırılmasında emeği geçen Milletvekilimiz Cihan Pektaş ile Hacı Osman Akgül’e çok teşekkür ediyoruz. İlimize gelen tüm kamu hizmetlerinde bizi yalnız bırakmayan Başbakan Yardımcımız Fikri Işık’a da ayrıca çok teşekkür ediyorum. Bütün hemşerilerimizi, Karadeniz Bölgesi’nde yaşayan bütün vatandaşlarımızı Torul Kalesi’ni görmeye davet ediyorum” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
Zigana dağında sömestr yoğunluğu
Zigana dağında sömestr yoğunluğu
  • 17 kez görüntülendi.
Oytun hoca 'O Ses Türkiye'ye veda etti
Oytun hoca 'O Ses Türkiye'ye veda etti
  • 19 kez görüntülendi.

banner406

Gümüşhane Pestil Köme

Yandex.Metrica