Yardım - Arama - Üyeler - Takvim
Tam Forum Görünümü: Bir Kitap da siz tavsiye edin
www.gumushane.gen.tr - Forum > Serbest Kürsü > Günlük Konuşmalar
küçükağa
Burada yakın zamanda veya önceden okuyup da başkaları tarafından da okunmaya değer gördüğünüz kitapları tavsiye edebilirsiniz
Gümüşhane ve Bayburt Masalları

Prof.Dr.Saim Sakaoğlu
AKÇAĞ YAYINLARI

''Gümüşhane Masalları, Atatürk Üniversitesinin, Doğu Anadolu'nun tek üniversitesi olduğu yıllarda,1968-1971 yılları arasında hazırlanmıştı. Bin bir sıkıntılarla alana çıkılmış, onlarca köy derlememizin konusu olmuştur. Anadolunun en güzel masallarını Gümüşhane ilimizde derlemiştik. Çalışmamızın başına eklenen genel bilgilerin çoğunluğu alanının ilk bilgileriydi ve hâlâ da genç araştırıcılarca bazen kaynak gösterilmeden alınıp kullanılmaktadır.''
gümüşhaneli
QUOTE(küçükağa @ Jun 6 2008, 01:36 AM) *
Burada yakın zamanda veya önceden okuyup da başkaları tarafından da okunmaya değer gördüğünüz kitapları tavsiye edebilirsiniz
Gümüşhane ve Bayburt Masalları

Prof.Dr.Saim Sakaoğlu
AKÇAĞ YAYINLARI

''Gümüşhane Masalları, Atatürk Üniversitesinin, Doğu Anadolu'nun tek üniversitesi olduğu yıllarda,1968-1971 yılları arasında hazırlanmıştı. Bin bir sıkıntılarla alana çıkılmış, onlarca köy derlememizin konusu olmuştur. Anadolunun en güzel masallarını Gümüşhane ilimizde derlemiştik. Çalışmamızın başına eklenen genel bilgilerin çoğunluğu alanının ilk bilgileriydi ve hâlâ da genç araştırıcılarca bazen kaynak gösterilmeden alınıp kullanılmaktadır.''

KENDİNİ ARAYAN ADAM YAZARI HALİT ERTUĞRUL
gumushanevi
Chef Mustafa Kutlu
Cici_Kiz
HUZUR SOKAGI sule yükselindi galiba yanlis hatirlamiyosam ama kitap mükemmel ötesi bisiy SIDDETLE TAVSIYE ediyorum
DELİKIZ
Evet cici Şule Yüksel'in kitabı...O kitabı okumayan kalmışmıdır yafff_?..Hiç zannetmiyorum...
küçükağa
Evet cici Şule Yüksel'in kitabı...O kitabı okumayan kalmışmıdır yafff_?..Hiç zannetmiyorum...

Ben okumadım mesela ama az çok konusunu biliyorum.Bilal ve Feyza vardı galiba.Yanlış mı hatırlıyorum?
DELİKIZ
Evet doğru hatırlıyorsun...
Hatta birçok filme de konu olmuştu...Oldukça meşhur bir kitap...

Ben Reşat Nuri Güntekin Acımak ı tavsiye ederim
..
pasha29
gırgır smile.gif
yaren_
OLASILIKSIZ
adam fawer (daha bitiremedim ama şimdiden tavsiye ediyorum)
yaren_
CANAN TANDAN YÜREGİM SENİ COK SEVDİ
Bir solukta okunabilecek, öylesine akıcı bir dil'e sahip.
ŞİMDİDE CANAN TANDAN PİRAYE Yİ OKUYORUM......
ağlayan serseri
EMİNE ŞENLİKOĞLU - BİZE NASIL KIYDINIZ büyük küçük her kese tavsiye ede bilinecek bir kitap seve seve okudum her kesede tavsiye ediyorum gerçekten her şeyiyle dört dörtlük bir kitap rolleyes.gif rolleyes.gif ...
tizna
İSKENDER PALA- TAVAN ARASI,
yenı basladım sayılır henuz bıtırmedım yanı ama cok hos hıkayeler var kıtab ıcerısınde..
Tarıh sevenlere tavsıye edebılırım..
bükre
SİMYACI

PAULO COELHO harika bi kitap wink.gif
tizna
Abdülhamid'in kurtlarla dansı-Mustafa Armagan
Cici_Kiz
KOKU kim yazmisti bilmiyom sinema filmide cikmistiya cok güzel tavsiye ederim wink.gif
bükre
babil'de ölüm istanbul'da aşk

İskender PALA wink.gif
Recep Ergin
Sitede haber olarak geçtiğim ve torullu hemşehrimiz Turgay Bostan'a ait "Son Krifos" adlı romanı her Gümüşhane'linin okumasını tavsiye ederim.

Gümüşhane'de güncel kitapları satan yer olmadığı için ya internetten, yada trabzon'dan alacaksınız.

Saygılarımla.
nehikmetse
Yakın bir zamanda dizi film haline geleceğini ve dizi film olduğunda izlenme rekorları kıracağına emin olduğum beni yuvada unuttular kitabını sizlerin okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum.İnternette bu kitap hakkında birçok yazı bulmak mümkün.
Büyük bir ihtimalle TRT ekranlarında yayınlanacak.

Kitabın özetini yazmak niyetinde değilim, zira özetlenecek bir kitap değil. Baştan sona kadar kelime kelime okunarak hafızalara kazınmalı. Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunun çocuk ve gençlik alanında çalışan meslek elemanları için bir kaynak niteliği de taşımaktadır.
Bana göre “Beni Yuvada Unuttular” adlı kitabın filme alınması günümüzde uyduruk film ve dizi senaryolarından daha kalıcı ve etkili olacaktır. Toplumsal içerikli bu konunun beyaz perdeye de taşınmasını dilerim.

Raşit ANARAL, 1949 yılında Gümüşhane’de doğmuştur. Malatya Çocuk Yuvasında kaldıktan sonra yönetmen ve senarist olarak İstanbul’da hayatına devam etmektedir.

Kitabın başında çocuk yuvasına nasıl alındığını anlatan ANARAL kitabın sonunda ise şöyle demektedir:
Keşke beni yuvada unutsalardı, keşke hiç büyümeseydim…

Kitaba ait yorum ve düşünceler www.rasitanaral.com dan incelenebilir.

Gümüşhane'nin tanıtımı için yapmış olduğu bir tanıtım video'su ayrıca çeşitli reklam filmleride mevcuttur.
DELİKIZ
Beni Yuvada Unuttular, gerçek bir hayat hikâyesidir. Bu ilginç ve akıcı roman, Malatya Çocuk Esirgeme Kurumu'nda başlayarak Gümüşhane Yetiştirme Yurdu ve yatılı okuldan sonra İstanbul'da sürmekte olan bir hayatın hazin öyküsünü anlatıyor. Yaşamın içinden bir roman olan 'Beni Yuvada Unuttular'ı okurken kendi hayatınızdan çok şey bulacaksınız. Türkiye'de yetiştirme yurtlarında, yetimhanelerde, sokaklarda yaşayan küçük çocukların büyük trajedilerini anlamak için 7'den 70'e herkesin okuması gereken bir kitap.
küçükağa
Mustafa Kutlu-Mavi Kuş(Dergah yayınları)

Türk hikâyeciliğinin günümüzdeki en büyük üstadlarından olan Mustafa Kutlu her zamanki gibi döktürmüş bu kitabında da.Özellikle kitabın sonu çok "original" olmuş.
Arkadaşlar okuyunca sonunu oturtamamışlar hikayenin içine.Gelip bana sordular,güya hakem tutacaklar beni.-Hani ben bu gözleri kitap okuyarak bozmuş biriyim ya ona istinaden.-Aksilik ya ben de o kitabı okumamıştım.Verin bakayım dedim şu kitabı ben şimdi sonucu söylerim size dedim.Evirdim yok, çevirdim yok... "Yaa ben bunu lisede okumuştum aradan uzun zaman geçti,bi gözden geçireyim size söylerim.-Acaba bu beyaz yalanlar sınıfına girer mi?-Siz derse girin ben bulurum ders çıkışı sizi dedim.Bu baştan savmadan sonra başladım okumaya kitabı.Ayıptır söylemesi -ayıp sayılmaz aslında ya-kitabın kapağını kapattığımda arkadaşların koşa koşa yanıma geldiğini gördüm."Ne o çözemedin mi dediler?".Ben çözemeyeceğim ha güleyim bari ha-ha.-Lütfen ukala olduğumu düşünmeyin-O dakikaya kadar çözememiştim tabi ama...Bi başlayınca konuşmaya evet evet,tabi ya tabi ya seslerini duyunca rahatladım.Dersi kaçırdık ama bugün de karizmayı çizdirmedik şükür? tongue.gif Zaten enönsırayaoturupnottutaninekkızlargurubu niçün var ki?
Şimdi kitabı okuyan çıkınca sonunu da yazsın bi zahmet.O zamana kadar en geçerli yorum benim bilesiniz..Söz benden farklı düşünürseniz aramızda kalacak o arkadaşlara söylemicem. tongue.gif

Ah Mustafa Kutlu!
Ne anlatırsa anlatsın, öyle tılsımlı kelimeler buluyor ki,
insanı kendinden geçirici, ciğerleri yakıcı, zihinleri açıcı, ufuk genişletici, her an insanı yanından geçen tanımadığı birisine sarılmak istercesine duygular depreştiren hisler bırakıyor yüreklere.Mutlaka okuyun benden tavsiye
DELİKIZ
enönsırayaoturupnottutaninekkızlargurubu niçün var ki?Yaaa bu kadar güzel anlatımın içinden bu cümleyi çekip çıkarmam ne ayıp..Ama neydin tuhafıma getti tongue.gif blink.gif
tizna
QUOTE(DELİKIZ @ May 23 2009, 08:18 AM) *
enönsırayaoturupnottutaninekkızlargurubu niçün var ki?Yaaa bu kadar güzel anlatımın içinden bu cümleyi çekip çıkarmam ne ayıp..Ama neydin tuhafıma getti tongue.gif blink.gif

biggrin.gif BENİNDE OKUDUKTAN SORA AKLIMDA TAM OLARAK KALAN TEK CÜMLE biggrin.gif
Biz halk arasında böle durumlra itolitlik diyoruz biggrin.gif tongue.gif
yaren_
Bab_ı esrar
yazarıda ahmet ümit surukleyici bir roman herkese tavsıye ederim
Maxixca
Angela'nın Külleri I (Frank McCourt)

Kitap birçok ödül aldı (Pulitzer Ödülü - Ulusal Kitap Kritikleri Çevresi Ödülü - Los Angeles Times Kitap Ödülü). Pek çok dilde defalarca basıldı. Umuda Doğru işte bu öykünün devamı

blink.gif
DELİKIZ
Angela'nın Külleri I (Frank McCourt)

Yıllarca hatırımda kalan bir kitap..
sad.gif unsure.gif
DELİKIZ
Bin Muhteşem Güneş
Khaled Hosseını

Acayip sürükleyici bir kitap...492 sayfa..Dün başladım 368. sayfadayım..Küçük yaşta evlendirilen kızlar..savaş..Ahmet Şah Mesut,Gülbeddin Hikmetyar,Rabbani,Necibullah,Talabani...Kabil...Kuraklık,açlık,sefalet....Ufff neresini anlatayım nasıl anlatayım..Okumanızı tavsiye ederim
..
pasha29
sadece başbakan okusun-yazarı torpağımız Erdal Demirkıran
DELİKIZ
Hışır Osman wink.gif
yaren_
alaca karanlık
yazarı: stephenıe meyer
gercekten okumanızı oneririm 4 seriden oluşuyo ben butun serileri bitirdim harıka bi romandi :smile.gif
MeLeK
QUOTE(yaren_ @ Jun 22 2009, 02:14 AM) *
Bab_ı esrar
yazarıda ahmet ümit surukleyici bir roman herkese tavsıye ederim

evet o muhteşem bir kitap.Birde Elif Şafak Aşk..

Benim tavsiyem de..
Nazan Bekiroğlu___Lâ - Sonsuzluk Hecesi
a.kerim _29
dişi kurdun rüyası cengiz aytmatov
y. burak dolu
QUOTE(Cici_Kiz @ Nov 19 2008, 02:02 AM) *
KOKU kim yazmisti bilmiyom sinema filmide cikmistiya cok güzel tavsiye ederim wink.gif

Patrick Süskind : )
http://www.netkitap.com/kitap-koku-patrick...n-yayinlari.htm
DELİKIZ
Elif Şafak -Aşk ı tavsiye etmiyorum...O kitaptan bu kitaptan derleme gibi....Kötü...Gereksiz..... sad.gif unsure.gif huh.gif

tizna
nazan bekiroglu isim ile ates arasında sıkıcı ama degısık bı bakıs acısı katıyor ınsana ...
katre-i matem iskender pala yoruma gerek yok adı üstünde İSKENDER PALA....
DELİKIZ
Katre-i Matem muhteşem bir kitap.En son bitirdiğim kitap..Yeni çeri ayaklanması,Patrona Halil İsyanı,faili meçhul cinayetler...Değişik bir anlatım tarzı var..Biraz karışık gelebilir başlangıçta..Ama bitirmeden bırakamayacağınız bir kitap..
DELİKIZ
Forrest Carter 'Küçük Ağacın Eğitimi'
DELİKIZ
Adem Güneş-Çocukluk Sırrı
Asıl içeriğin sadece basit bir görünümüdür. Resimlendirilmiş tam halini görüntülemek için lütfen, buraya tıklayınız.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.