Yardım - Arama - Üyeler - Takvim
Tam Forum Görünümü: Sivrisinek Savaş Taktikleri
www.gumushane.gen.tr - Forum > Forumlarımız > Komik Yazılar
SaGoPa_29
Arkadaşlar ,çoğumuzun uykusunu kaçıran,güzelim yaz akşamlarını kabusa çeviren sivrisineklere karşı önlem almamız gerekir değil mi?

İşte taktikler

1) Savaşınızda hiçbir zaman yılmayın,"bir sinekle kişisel mücadeleye girmem" gibi eski tabirler tamamiyle yanlıştır. Şüphesiz bu onurlu bir savaştır, düşmanınızı asla hafife almayın.

2) 1. taktiği uyguladığınız taktirde çok önemli bir koz elde etmiş olursunuz. Bu koz doğrudan biyoloji bilimiyle doğrulanmaktadır. Gerçek şudur ki; sivrisinekler sizin kanınızla beslenirler. Alternatifleri yoktur. Size kalan bu şartları lehinize çevirmektir.

3) Bunun için daima tetikte olun ve onlara saldırı şansı tanımayın, böylece sivrisinek güçsüz düşecek,doğru karar veremeyecek ve sizden kaçamayacaktır.

4) Sivrisinekler zekidir. Sizin onunla ilgilendiğinizi farkettiğinde hemen saklanır. Siz onu ararsınız,bulamayıp tekrar uyumaya dönersiniz. O zaman saldırıya geçecektir.

5) Bir sivrisinek yakınınızdan geçti ve elinizle yakalamaya veya savmaya çalıştınız, sonra nereye gitiğini bilmiyorsunuz. Telaşlanmayın, o sizin tahmin ettiğinizden daha yakın bir yerde saklanmaktadır.

6) Düşmanı gördüğünüzde ilk yapacağınız bulunduğu yere göre silah tayin etmektir. Doğru kararı verdiğinizden eminseniz onunla bir süre ilgilenmeyin, o arada silahınızı/silahlarınızı hazırlayın.

7) Saldırıda başarılı olamadıysanız hiç ümitsizliğe kapılmayın, bu aynı zamanda bir sinir savaşıdır ve kazanacak olan sizsiniz. Kendinizi buna telkin edin, gerekirse bir marş dinleyin ve içtenlikle söyleyin.

Sivrisinekle savaşırken en büyük manevi kaynağınız gene kendiniz olacaktır. Onu yokettikten sonra ne kadar rahat hissedeceğinizi, huzurlu bir uyku uyuyup mutlu bir sabaha uyanacağınızı hatta sabah kahvaltıda yiyeceklerinizi düşünün.

9) Savaşınız sırasında çok ses çıkabilir. Bundan ev halkı,anneniz,babanız,vs rahatsız olabilir. Böyle bir durumda sakın onları azarlamayın, bu hem sizin moralinizi bozacak hem de müttefik kaybettirecektir. Onlar için savaştığınızı söyleyin. Onları kendi tarafınıza çekip daha güçlü saldırın. Bu savaşçı kişiliğinizin yanında zeki bir siyasetçi olduğunuzu da gösterecektir.

10) Savaş sırasında eğlenceye kesinlikle yer yoktur. Sakın onlara şans tanımayın. Bilin ki; onlar da bu anı beklemektedirler.

11) Bir kez daha tekrarlamakta fayda var: Savaşınızda asla yılmayın, çarpışmaya devam edin. İlk hamlelerinizde sonuca ulaşamayabilirsiniz. Belki de bir sonraki denemenizde başarılı olacaksınız, her defasında şansınız daha da artmaktadır, düşmanın sinirleri daha da gerilmekte ve kaynakları azalmaktadır. Unutmayın gerçek kahraman ilk hamlede değil, son hamlede kahraman olur.

12) Düşmanı yakaladığınızda sakın ona acımayın. Ölü taklidi yapabilir. Yapabileceğiniz en büyük hata duygularınızı bu işe karıştırmaktır. Onu en kısa sürede yokedin ve arkanıza bakmadan çekin gidin.
DELİKIZ
Yaff bu sivrisinekler bana heç dokunmayı.. sad.gif Ya benden heç hazzetmeyler ondan yanıma yaklaşmaylar..Yada zarar vermek istemeyler.. tongue.gif rolleyes.gif
tizna
kan grubun nekı delıkı 0 grubuna pek dokunmadıklarını duymustum huh.gif
banada dokunmazlar aynı odada herkesı haslarlar benı gecerler tongue.gif laugh.gif

cok ıhtıyacım olan bır yazıydı happy.gif tesekkurler sagopa arasam bulamazdım biggrin.gif
Asıl içeriğin sadece basit bir görünümüdür. Resimlendirilmiş tam halini görüntülemek için lütfen, buraya tıklayınız.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.