Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Haberler

Haberler->Gümüşhane   

VARAN’DAN GAZETEMİZE AÇIKLAMA GELDİ "250 Konut ve İlköğretim Okulu"


      Valimiz Veysel Dalmaz, Belediye Başkanı Mustafa CANLI’yla birlikte Almanya’ya yaptığı ziyaretin ardından Milletvekili Sabri VARAN’dan gazetemize açıklama geldi.
    VARAN; Toplu Konut İdaresinin İlimize yaptırdığı 200 konuta ilaveten 250 konutla birlikte bir ilköğretim okulunun da yapılacağı müjdesini verdi. Milletvekili VARAN  “Hemşehrilerime hizmetle ilgili verdiğim sözleri yerine getirmeye çalışıyorum” dedi.
    VARAN’ın ilköğretim okulu ile ilgili bu açıklaması gazetemizin sözle ve yazıyla arayan hemşehrilerimize bir ölçüde de cevap oldu.
    23 Haziranda yapılacak i Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Çarşamba, 18 May 2005 09:22, Yorumlar(0), Hepsini Oku

BELEDİYELERE 260 MİLYAR AKTARILDI


      Milletvekilimiz Sayın Temel YILMAZ 2005 yılı mali bütçesinden İlimiz genelindeki Belediyelere toplam 260 milyar lira aktarıldığını bildirdi.
     Maliye Bakanlığı tarafından yardım yapılan Belediyelerimiz ve aldıkları yardım miktarları  şöyle:Gümüşhane Belediyesi  35.000 YTL, Gümüşhane Merkez Arzular Belde Belediyesi 10.000 YTL, Gümüşhane Merkez Tekke Belde Belediyesi 10.000 YTL, Kelkit Belediyesi 25.000 YTL, Kelkit Deredolu Belde Belediyesi 12.000 YTL, Kelkit Gümüşgöze  Belde Belediyesi 12.000 YTL, Kelkit Kaş Belde Belediyesi 12.000 YTL, Kelkit Öbektaş Belde Belediyesi 14.000 YTL, Kelkit Söğütlü Belde Belediyesi Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Çarşamba, 18 May 2005 09:17, Yorumlar(0), Hepsini Oku

GENÇLİK KONSEYİ KURULDU


   Gençlerin yönetimde aktif olarak rol almalarının sağlanması amacıyla Gümüşhane Belediye Başkanlığı’nın öncülüğünde bir süreden beri oluşturulması için hazırlık çalışmaları yapılan Gençlik Konseyi resmen kuruldu.
     Belediye Meclis Salonunda ilk toplantısını yapan Gençlik Konseyi ilk iş olarak Başkanlık Divanını oluşturdu. Kurucular Kurulu olarak adlandırılan 60 üyeden oluşan genel kurul, demokratik kurallar içinde yapılan seçimler sonunda başkanını seçti.
    Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Salı, 17 May 2005 09:21, Yorumlar(0), Hepsini Oku

DENİZ FENERİ DERNEĞİ YARDIM DAĞITMAYA DEVAM EDİYOR


            Deniz Feneri Derneğinin İlimizde ki yardımları devam ediyor. Daha önceden tespitleri yapılmış 149 muhtaç aileye gönüllü üyeler aracılığı ile dağıtımları gerçekleştirildiği, geçtiğimiz Ramazan ayında 1000 aileye yapılan gıda yardımının ikinci etabı olan giyim yardımı da önümüzdeki günlerde ilimize  tırlarla  gelerek dağıtımı  yapılacağı,  ayrıca devam eden  kampanya çerçevesinde ilimizdeki yoksul ve muhtaç 150 aileye  6 ay  sürekli gıda yardımı da   yapılacağı bildiriliyor.

Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Cuma, 13 May 2005 10:33, Yorumlar(0), Hepsini Oku

Atatürk İlköğretim Okulunun Açtığı SERGİ GÖRÜLMEĞE DEĞER


           Merkez Atatürk İlk-öğretim Okulunun, önceki gün  bir törenle açtığı resim sergisi gerçekten görülmeğe değer.

            Serginin açılışında Belediye başkan V. Bekir Sıtkı Acet, Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Taş, Eğitici Yönetici ve öğretmenler hazır bulundu.

           Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Cuma, 13 May 2005 10:32, Yorumlar(0), Hepsini Oku

ŞEVKET KAZAN KONFERANS VERDİ “İMF YIKIMI DEĞİL, MİLLİ EKONOMİ”


Haber: Hayati Yalçın

            Gümüşhane Saadet Partisi İlçe Başkanlığının organize ettiği “IMF yıkımı değil Milli Ekonomi” adlı konferans Gümüş Otel' de yapıldı. İl Başkanı Hüseyin Duman' ın teşekkür konuşmasıyla başlayan konferans Saadet Partisi Başkan Yardımcısı Şevket Kazan'ın konuşmasıyla devam etti. Kazan "insan ülsiyet sahibi varlık demektir. Ülsiyet sahibi ise sevgisiz,ilgisiz, inançsız,devletsiz ve vatansız yaşayamaz demektir. Devleti insanlar kurar.Devlet kurmasındaki asıl unsur ise mal can ırzın korunm Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Cuma, 13 May 2005 10:32, Yorumlar(0), Hepsini Oku

AKÇAY TOBB VERGİ KOMİSYONUNA SEÇİLDİ


        Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin Genel kurulu 7-8 Mayıs 2005 tarihlerinde Ankara’da yapıldı. Genel Kurul Toplantısına ilimizi temsilen katılan Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay’ın, Birlik Vergi Komisyonu Üyeliğine seçilmesi nedeniyle kendisini kutlar, başarılar dileriz.

Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Cuma, 13 May 2005 10:31, Yorumlar(0), Hepsini Oku

TOKİ BAĞLARBAŞINDAKİ OKULDAN VAZ MI GEÇTİ?


         Bilindiği gibi Toplu Konut İdaresi başkanlığı ülkenin her yerinde olduğu gibi, Gümüşhane Merkez İlçe Bağlarbaşı mahallesinde de 192 konut yaptı ve büyük bölümünü vatandaşlara sattı. 192 konutun bulunduğu yere, sosyal tesislerin yanı sıra bir de okul yapılacaktı.

         Günlerden beri vatandaşlar Gazeteye gelerek seslerinin duyurulmasını istiyorlar.

   &nb Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Cuma, 13 May 2005 10:30, Yorumlar(0), Hepsini Oku

GÜMÜŞHANE FEN LİSESİ ANKARA GEZİSİNDEN DÖNDÜ


        Geçen hafta ODTÜ'deki Bilişim Fuarı'na katılmak için Ankara'ya giden Gümüşhane Fen Lisesi Okulu Müdürü Nusret BULUT, öğretmen ve öğrencileri geziden döndü. Gezide ODTÜ Bilişim Fuarı'na katılan öğrenciler üniversiteyi tanıma şansı kazandı. Fuarda, her bölümün kendini tanıtan stantlarını gezen öğrenciler hedeflerini belirlemek için iyi bir şans yakaladı. ODTÜ gezisinin yani sıra Ata'nın huzuruna çıkılarak Anıtkabir ziyaret edildi. Ayrıca pilot fen lisesi olan Ankara Fen lisesi'ndeki arkadaşlarıyla tanışan öğrenciler Ankara Fen Lisesinin tüm birimlerini ve laboratuar ortamlarını inceleyerek değerlendirm Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Salı, 10 May 2005 21:53, Yorumlar(0), Hepsini Oku

KELKİT BELEDİYESİNDEN AĞAÇLANDIRMA KAMPANYASI


     Bahar aylarının gelmesiyle birlikte Kelkit'in daha güzel ve daha yeşil bir görüntüye kavuşturulması amacıyla Kelkit Belediyesi ağaçlandırma kampanyası başlattı. Bu amaçla Kelkit Belediyesi tarafından getirtilen 2500 adet çam fidanı Kelkit'in çeşitli yerlerine dikilecek. Ayrıca ilçe merkezindeki kayak ağaçlarının hem çok çirkin ve hemde sağlık açısından büyük bir tehdit oluşturması üzerine bu sene ayrıca başlatılan bir kampanyayla ilçe merkezinde kavak ağacını kesen hemşehrilerimize kestikleri kavak ağacı karşılığı çam fidanı ücretsiz veriliyor. Konu ile ilgili olarak düşüncelerini açıklayan Kelkit Belediye Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Salı, 10 May 2005 21:52, Yorumlar(0), Hepsini Oku

GENÇLİK SPOR İL MÜDÜRÜ COŞKUN ÇİLDOĞAN GÖREVİNE BAŞLADI


     Bir süre önce boşalan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne hemşehrimiz Coşkun ÇİLDOĞAN vekaleten atandı.
     Giresun Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapmakta iken Giresun İl Müdürlüğüne asaleten ilimize vekaleten atanan ÇİLDOĞAN’ın ilimizde göreve başlaması mutlulukla karşılandı.
    “Ben” değil “Biz” parolasıyla göreve başladığını belirten ÇİLDOĞAN, Gümüşhane’ye en iyi hizmeti getirmek için herşeyi yapacağını da belirtti.

Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Salı, 10 May 2005 21:52, Yorumlar(0), Hepsini Oku

VALİ DALMAZ, DAĞCILARLA BİRLİKTE


     İlimizde dört ay önce kurulan ve mart ayından itibaren her pazar ilimizin çeşitli bölgelerine tırmanış ve doğa yürüyüşü düzenleyen Gümüşhane Kültür Spor Kulübünün bu haftaki Kızılköy gezisine Vali Veysel DALMAZ’da katıldı.
     Kültür Spor Kulübü Dağcılık Şubesinden Cemil ATAY ve Nevzat MEYDAN’ın organize ettiği gezi ve tırmanışa, Vali Veysel DALMAZ’ın yanısıra Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Engin DOĞRU, Kulüp Başkanı Necati YILMAZ, ikinci başkan Önder TURHAN ile birlikte kulübün lisanslı sporcuları katıldı.
      Kızılkö Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Salı, 10 May 2005 21:50, Yorumlar(0), Hepsini Oku

ÖZGÜN BİR KONFERANS


     Kendisine özgü takdim tarzıyle ve mesajını kitlelere ulaştırmak için gerekli gördüğü kural engeli tanımayan çevreci ve toplumcu görüşleriyle tanınan Çevreci Gezginler Grubu Başkanı Prof. Dr. Orhan KURAL 6 Mayıs Cuma günü saat 14:30'da ilimiz Atatürk Kültür Merkezinde bir konferans verdi. Zaman zaman dramatik bir akış izleyen sunumu haberdar olabilenler ilgi ile izleyip yararlandı.
      İzleyici/dinleyicilerin büyük çoğunluğu başlarındaki öğretmenleri ile öğrenci grupları idi.
     Bir kısım kamu görevlisi ve basın mensubunun yanı sıra az sayıda halkda vardı. Bunda, duyuru Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Salı, 10 May 2005 21:48, Yorumlar(0), Hepsini Oku

MÜZE KENTTE HIDRELLEZ COŞKUSU


     Türk Milletinin asırlardır kutlaya geldiği, birlik ve beraberliklerinin pekiştiği neşe ve coşkunun arttığı Hıdrellez Bayramı ilimizde de coşkuyla kutlandı.
     Gümüşhane Belediyesi ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün organize ettiği bayram kutlamaları bu yıl ilk kez farklı bir alanda, üç medeniyete beşiklik yapan Süleymaniye Mahallesinde kutlandı.
     Gümüşhane Valisi Veysel DALMAZ’ın “Müze Kent” dediği eski Gümüşhane (Süleymaniye Mahallesi)ndeki etkinlikler 7 Mayıs Cumartesi günü saat 11.00’de başladı. Halkımızında büyük katılım sağladığı kutlama p Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Salı, 10 May 2005 21:47, Yorumlar(0), Hepsini Oku

VARAN: “Hemşehrilerimle gurur duyuyorum” dedi


     Milletvekilimiz sayın Sabri VARAN geçtiğimiz günlerde Fransa’da Gümüşhaneli hemşehrilerimizle bir araya geldi. Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde bazı milletvekilleri ve konuşmacı olarak Prof. Dr. İrfan AKŞİT’in katıldığı ziyarette Kelkit’li hemşehrilerimizin yoğun olarak yaşadığı Rennes şehrinde deki programa katıldı. Kendisine ve katılımcılara hemşehrilerimizin yoğun ilgisini gözleyen VARAN, “Hemşehrilerimle gurur duyuyorum” dedi.
     GÜMÜŞHANE’YE AB KURSU
Sanayi ve Ticaret Bakanlığı KOSGEB İdaresi Başkanlığı ile AB’nin ortaklaşa yürüttüğü Teks Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Salı, 10 May 2005 21:45, Yorumlar(0), Hepsini Oku
 746 Sayfalar« İlk ... 739 740 741 742 743 744 745 746 


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.36604 saniyede 24 sorguyla oluşturuldu