Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Haberler

Haberler->Gümüşhane   

GÜMÜŞHANE'DE SULANAN ALANLAR ARTIYOR


      Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından tamamlanan Köse Barajı sulama tesisi hizmete alındı.

     Başbakan Erdoğan’ın geçtiğimiz hafta 111 adet tesisin açılışı töreni sırasında hizmete açtığı Köse Barajı sulama tesisi ile 50 bin 790 dekar tarım arazisi sulanacak.

      Orman ve Su İşleri Bakanlığı yetkilileri, Gümüşhane ve yöre halkına hizmetlerinin artarak devam edeceği bilgisini verdi.
Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Perşembe, 17 Kasım 2011 21:21, Yorumlar(0), Hepsini Oku

BELEDİYE KATILIM PAYLARININ TAHSİLATINA BAŞLADI


      Gümüşhane Belediye Başkanlığı geçtiğimiz aylarda doğalgaz çalışmalarıyla birlikte yaptığı kaldırım ve yol çalışmaları için vatandaşlardan paraları toplamaya başladı.

      Belediye Fen İşleri Müdürü Sinem Açık imzalı yapılan açıklamada, 2464 sayılı Belediye Gelirleri Kanununun ilgili maddesi gereği Karşıyaka Mahallesi İmamoğlu Sokak, Karaer Mahallesi, Hürriyet Caddesi, Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevi Caddesi ve Dilaver Cebeci Sokak’ta yer alan gayrimenkul sahiplerinden, Belediye tarafından yapılan düzenleme ve alt yapı, &uu Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Perşembe, 17 Kasım 2011 13:40, Yorumlar(0), Hepsini Oku

GÜMÜŞHANE EĞİTİMİNDE "SODES" FARKI


-SODES İLE OKULLARA GÜNEŞ ENERJİSİ SİSTEMİ TAKILDI
-GÜMÜŞHANE’DE PANSİYONLAR SODES 5 YILDIZLI OTEL GİBİ OLDU


      Devlet Planlama Teşkilatı Sosyal Destek Programı (SODES) tarafından finanse edilen ve Gümüşhane Valiliği koordinesinde İl Milli Eğitim Müdürlünce yürütülen “Haydi Kızlar Liseye” projesi kapsamında Kız Pansiyonlu okullara Güneş Enerji Sistemi takıldı.

     Ayrıca proje kapsamında öğrencilerin kaldıkları pansiyonlar da LCD televizyon, çamaşır makinesi ve Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Perşembe, 17 Kasım 2011 13:32, Yorumlar(0), Hepsini Oku

GÜMÜŞHANE'DEN MEHMET AKİF GEÇTİ


-TÜRK TELEKOM’DAN “MUTLU AİLE, MUTLU ÇALIŞAN” KONULU SEMİNER

Türk Telekom Gümüşhane İl Müdürlüğü’nün “Müsaitseniz Size Gelmek İstiyoruz” sloganı ile düzenlediği seminer ve tiyatro programı büyük ilgi gördü.

Gümüşhane Kültür Merkezi salonunda düzenlenen programa Vali Dr. Yusuf Mayda, Belediye Başkanı Mustafa Canlı, İl Kültür ve Turizm Müdürü Temel Yalçın, Türk Telekom İl Müdürü Hüseyin Karasoy, CHP İl Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Perşembe, 17 Kasım 2011 01:05, Yorumlar(0), Hepsini Oku

"İÇİNDEKİ GİRİŞİMCİYİ HAREKETE GEÇİR"


-GÜMÜŞHANE TİCARET VE SANAYİ ODASINDAN GİRİŞİMCİLİK SEMİNERİ

     Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) 14-20 Kasım tarihleri arasında kutlanan Global Girişimcilik Haftası nedeniyle “İçindeki Girişimciyi Harekete Geçir” konulu seminer düzenledi.

      GTSO toplantı salonunda düzenlenen seminere GTSO’nun Meclis, Yönetim Kurulu, Meslek Komiteleri, Disiplin Kurulu Üyeleri, Gümüşhane Genç Girişimciler, Kadın Girişimciler ve Meslek Odası Başkanları ka Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Çarşamba, 16 Kasım 2011 22:51, Yorumlar(0), Hepsini Oku

Gümüşhane'de trafik kazası: 1 ölü, 1 yaralı


     Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde bugün akşam saatlerinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü, 1 kişi de yaralandı.

     Edinilen bilgilere göre göre Kelkit ilçesi Aydın Doğan Meslek Yüksekokulu karşısında bulunan kavşakta meydana gelen kazada Deredolu Beldesinden Kelkit istikametine giden Mikail Dursun (25) yönetimindeki 29 AZ 825 plakalı araç, havanın yağışlı olması nedeniyle bir anlık dalgınlıkla yol kenarında park halinde bulunan kamyonete çarptı.

 &nb Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Çarşamba, 16 Kasım 2011 22:17, Yorumlar(0), Hepsini Oku

GÜMÜŞHANELİ UÇMAYI SEVDİ


-İL DIŞINA SEYAHATLERİN YÜZDE 80’İ UÇAKLA
-OTOBÜS “BAGAJ” İÇİN TERCİH EDİLİYOR

     Son yıllarda uçak fiyatlarının düşmesi, firma sayısının artmasına paralel olarak rekabetin de artmasıyla birlikte Gümüşhaneliler ulaşımda tercihini uçaktan yana kullanmaya başladı.

    İl merkezinde faaliyet gösteren seyahat acenteleri ve ulaşım firmalarından derlenen bilgilere göre Gümüşhane’den il dışına giden vatandaşların yüzde 80’i uçak ku Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Çarşamba, 16 Kasım 2011 15:25, Yorumlar(0), Hepsini Oku

DOKA'DAN MECLİSE BRİFİNG


      Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) uzmanları tarafından Gümüşhane İl Genel Meclisine ajansın faaliyetleriyle ilgili brifing verildi.

     İl Genel Meclisinin devam eden Kasım ayı toplantıları devam ediyor. Toplantıların bugünkü bölümüne DOKA uzmanları katılarak, ajansın faaliyetleri ve bugüne kadar gerçekleştirilen projeler hakkında bilgi verdi.

     İl Genel Meclisi Başkanı Sebahattin Çobanoğlu başkanlığında yapılan toplantıda gündem maddeleri öncesinde söz alan DOKA Tanıtım ve İşbirliği Birimi Başkanı Mehmet B Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Çarşamba, 16 Kasım 2011 15:04, Yorumlar(0), Hepsini Oku

AKÇAY, PAKİSTAN'A GİDİYOR


    Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Ticaret ve Sanayi Odası (EİT-TSO) genel kurul toplantısına katılmak üzere Pakistan’a gidecek.

    Ziyaretiyle ilgili bir açıklama yapan Akçay, EİT-TSO’nun 12. Genel Kurul toplantısının 17-21 Kasım 2011 tarihleri arasında Pakistan’ın Karaçi kentinde yapılacağını söyledi.

 &nb Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Çarşamba, 16 Kasım 2011 14:26, Yorumlar(0), Hepsini Oku

TÜRK TELEKOM'DAN HEM SEMİNER HEM TİYATRO


-AHMET YENİLMEZ GÜMÜŞHANE’YE GELİYOR

      Türk Telekom Gümüşhane İl Müdürlüğü “Müsaitseniz Size Gelmek İstiyoruz” sloganı ile düzenlediği seminer ve tiyatro programına bütün Gümüşhanelileri davet etti.


      Yarın (16 Kasım 2011) Yeni Kültür Merkezi Gösteri Salonunda düzenlenecek olan etkinlikte ilk olarak eğitimci Canten Kaya tarafından “Mutlu Aile, Mutlu Çalışan” konulu seminer verilece Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Salı, 15 Kasım 2011 23:25, Yorumlar(0), Hepsini Oku

AK PARTİ İLÇE KONGRELERİ HAFTA SONU BAŞLIYOR


      Kongre sürecine giren AK Parti Gümüşhane teşkilatında ilçe kongreleri 20 Kasım Pazar gününden itibaren başlıyor.

     İl Başkanı Ercan Çimen, Pazar günü Köse ilçesinde yapılacak olan kongreyle başlayacak olan takvimde 23 Kasım Çarşamba günü Kürtün, 3 Aralık Cumartesi günü Kelkit, 12 Aralık Pazartesi günü Torul, 22 Aralık Perşembe günü Şiran ve 27 Aralık Salı günü merkez ilçe kongrelerinin yapılacağını söyledi.

     İlçe kongrelerinin yanısı Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Salı, 15 Kasım 2011 16:57, Yorumlar(0), Hepsini Oku

"GÜMÜŞHANE'YE YATIRIM YAPAN FİRMALAR ŞEHRE GEREKEN ÖNEMİ VERMİYOR"


-GÜSİAD’dan fert başına düşen milli gelir rakamlarına eleştiri: Gelen yatırım için il dışından araç ve personel temin ediliyor, bu da rakamlar ile reeli farklılaştırıyor.
      Gümüşhane Sanayici ve İşadamları Derneği (GÜSİAD) Gümüşhane Şube Başkanı Murat Akçay, Gümüşhane’ye yapılan devlet yatırımları ve diğer özel sektör yatırımlarının fert başına düşen milli gelir seviyesini direkt etkilediğini ancak bu yatırımların il ekonomisini etkilemediğini söyledi.

&n Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Salı, 15 Kasım 2011 15:17, Yorumlar(0), Hepsini Oku

GÜMÜŞHANE'DE KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI


      Gümüşhane Merkez İlçe Köylerine Hizmet Götürme Birliği toplantısı yapıldı.

     Valilik Toplantı salonunda yapılan toplantının başlangıcında konuşan Vali Dr. Yusuf Mayda, köy muhtarlarından yatırımların rantabl bir şekilde takip edilmesini istedi.

    Muhtarlardan köylerde ikamet eden fakir vatandaşlarla ilgili Sosyal Yardımlaşma Vakfına bilgi vermelerini isteyen Vali Mayda, “Bazı vatandaşlarımız gururlu oluyor. Gelip kendileri istemiyor. Onlara da siz tercüman olursanız fakir vatandaşlarımıza ulaşıp sıkıntılarını zamanında gidermiş olacağız.” dedi.
Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Salı, 15 Kasım 2011 14:13, Yorumlar(0), Hepsini Oku

GÜMÜŞHANE'DE PTT BİNALARI YENİLENİYOR


     AK Parti Gümüşhane Milletvekilleri Doç. Dr. Kemalettin Aydın ve Feramuz Üstün, yaptıkları ortak açıklamada, Gümüşhane’nin bir bütün halinde ilerlemesi ve gelişmesi için gece gündüz memleket sevdası ile çalışmaya devam ettiklerini söyledi.

     Geçtiğimiz günlerde PTT Genel Müdürü Osman Tural ile yapılan görüşmelerin sonucunda Gümüşhane eski PTT binasının, Kürtün ve Köse PTT’lerinin yenilenmesi için çalışmaların başlatıldığını ifade eden Milletvekilleri Aydın ve Üstün, “Çağımızın modern imkanla Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Salı, 15 Kasım 2011 14:08, Yorumlar(0), Hepsini Oku

GÜMÜŞHANE BUZ TUTTU


-KAR YENİDEN GELİYOR

(Haber: Hüseyin Özgün)

    
Gümüşhane’de geçtiğimiz günlerde gerçekleşen kar yağışının ardından son günlerde etkili olan soğuk hava dalgası sonucunda özellikle dere yatakları buz tuttu.

     Geceleri sıfırın altında 8 dereceye kadar düşen hava sıcaklığı neticesinde merkez ve ilçelerde çok sayıda dere ve çeşme donarken, en soğuk gecelerden birisinin bu gece -11 derece ile olması bekleniyor.

     G&u Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Pazartesi, 14 Kasım 2011 21:38, Yorumlar(0), Hepsini Oku
 746 Sayfalar 1 2 3 4 5 6 ... Son »


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 1.21945 saniyede 24 sorguyla oluşturuldu