Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Haberler

Haberler->Seçim 2011->MHP GÜMÜŞHANE MİLLETVEKİLİ ADAYI BEDRİ YAŞAR: "İŞSİZLİĞİ VE YOKSULLUĞU ÇÖZECEĞİZ"   

MHP GÜMÜŞHANE MİLLETVEKİLİ ADAYI BEDRİ YAŞAR: "İŞSİZLİĞİ VE YOKSULLUĞU ÇÖZECEĞİZ"


    Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gümüşhane milletvekili adayı Bedri Yaşar, işsizlik ve yoksulluğun MHP iktidarında çözülecek problemlerin başında geldiğini söyledi.

      Seçim çalışmaları kapsamında Ankara ve İstanbul’da faaliyet gösteren İl, ilçe ve köy derneklerine çeşitli ziyaretlerde bulunan Bedri Yaşar, gittiği yer yerde hemşerilerinden yoğun ilgi gördüğünü belirterek, “Bize duyulan güveni boşa çıkarmayacağız” dedi.

      Partisinin seçim beyannamesinde yer alan görüş ve düşüncelerini kamuoyu ile paylaştığını ve geliştirilen çözüm yollarının milletin bilgisine sunulduğunu ifade eden Bedri Yaşar, Türkiye’nin katlanılmaz hale gelen ve toplumun her kesimini etkileyen ekonomik ve sosyal sorunlarını ve sıkıntılarını köklü ve kalıcı çözümlere kavuşturmanın en önemli ve öncelik ve hedefleri olduğunu kaydetti.

-MUHTAÇLARA ‘HİLALKART’

    MHP iktidarında Gümüşhane’nin bir bütün olarak ele alınacağını ve çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmayacaklarını belirten Yaşar, “İşsizlik ve yoksulluk MHP iktidarında çözülecek problemlerin başında gelmektedir. Her yıl yaklaşık 700 bin yeni istihdam sağlanacak, muhtaç durumdaki ailelerin en az bir ferdi işe yerleştirilecektir. İş sağlanana kadar asgari ücretin yarısı kadar (yaklaşık 320 TL) ‘Aile Sigortası Yardım’ yapılacaktır. Muhtaç durumdaki ailelere aylık temel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri HİLALKART ismiyle harcama kartları verilecektir. 65 yaşını doldurmuş, muhtaç durumdaki kişilere ödenen aylık, 105 liradan 250 liraya yükseltilecektir. AKP’nin yıllardır uyguladığı vergi politikaları ile beli bükülen çalışanlarımız ve öğretmenlerimiz MHP iktidarında rahat bir nefes alacaktır. Çalışanların ücret artışları, enflasyon oranındaki artışla tespit etmek yerine, ekonomik büyümeden pay alacak şekilde belirlenecektir. Bütün çalışanların gelirlerini asgari ücret kadar kısmı vergi dışı bırakılacaktır. Asgari ücret yükseltilecek, 2011 yılı itibariyle net asgari ücret 825 lira olacaktır. Ayrıca asgari ücretliden vergi alınmayacaktır. Öğretmenlere, araştırma görevlilerine, okutmanlara ve diğer öğretim yardımcılarına her ay yaklaşık 310 lira “Araştırma - Geliştirme Tazminatı” verilecektir. Kadrolu olmayan sözleşmeli ve geçici çalışan öğretmenler daimi kadrolara geçirilecektir” dedi.TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK DİL OKULU GÜMÜŞHANE'DE


| More

 Gönderen Recep Ergin, Perşembe, 21 Nisan 2011 12:28, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.04807 saniyede 9 sorguyla oluşturuldu