Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Haberler

Haberler->Gurbetten Sılaya->ANKARA'DA Kİ GÜMÜŞHANELİ ÖĞRENCİLER GÜDEF'İN KAHVALTISINDA BULUŞTU   

ANKARA'DA Kİ GÜMÜŞHANELİ ÖĞRENCİLER GÜDEF'İN KAHVALTISINDA BULUŞTU


      Ankara’da eğitim gören Gümüşhaneli üniversite öğrencileri Gümüşhane Dernekler Federasyonunun (GÜDEF) düzenlediği kahvaltılı tanışma toplantısında bir araya geldi.

     Ankara Turizm ve Otelcilik Lisesi Salonunda düzenlenen toplantıya 120 civarında üniversiteli öğrenci ile Gümüşhane Milletvekilleri Doç.Dr.Kemalettin Aydın, Feramuz Üstün, Ankara Milletvekili Prof.Dr.Özcan Yeniçeri, Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı, Güdef Yönetim kurulu üyeleri Ayhan Şahin, Adem Ezber, Murat Çepel ile bazı bürokrat ve iş adamları katıldı.

      Programın açılışını Güdef Başkan Yardımcısı Önder Turhan yaparak tek tek öğrencilerin kendilerini tanıtmasını sağladı. Toplantıda konuşan GÜDEF Başkanı Hamdi Arslan, “Üniversite eğitimi için Ankara’ya gelen öğrencilerimiz hoş geldiniz. bizler GÜDEF olarak geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda birbirinizi tanımanız, kaynaşmanız ve birlik ve beraberliğimizi tesis etmemiz için bu toplantıları önemsiyoruz. Gümüşhane’nin ve ülkemizin yarınlarını kucaklayacak olan siz sevgili gençlerimizin milli ve manevi duygularla eğitim hayatınızı tamamlayarak mesleğe atılmanızı temenni ediyoruz. Gümüşhane insanı çalışkan ve vefalıdır. Gümüşhane gençliği vatansever ve örf ve ananelerine düşkündür. Aydınlık yarınlarımızı inşa etmemiz için sizlerin eğitim hayatınızı iyi derecelerle tamamlayıp ilimize ve ülkemize hizmet etmenizi bekliyoruz. GÜDEF olarak bizler her anlamda yanınızda olduğumuzu özellikle belirtmek isterim” dedi.

    Daha sonra sırasıyla ; Milli Eğitim Bakanlığında Daire Başkanı  olarak görev yapan Selahattin Şahin, Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr.Şaban Ali Düzgün, İzzet Baysal Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr.Turan Şişman, İş Adamları Adem Sarı ve Şerif Bayraktar kahvaltıya katılan üniversite öğrencilerine kişisel gelişim ve başarılarından örnek vererek onların eğitimin ne kadar önemli olduğuna dair birer konuşma yaptılar.

    Oldukça heyecanlı görünen üniversite öğrencilerine bir konuşma yapan Ankara Milletvekili hemşehrimiz Prof.Dr.Özcan Yeniçeri, gençlerin geleceğin mimarı olduklarını, ısrar, inat ve azimle herşeyi başaracaklarına inandığını, Türkiye’nin donanımlı gençlere ihtiyacı olduğunu vurguladı.

      Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün’de toplantıda yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi; “İlimizin eğitim neferleri olarak sizlerle Ankara’da bir arada olmaktan mutluyum. Sizler zor ve meşakkatli sınav yollarını aşarak artık önemli bir aşamaya geldiniz. Mesleki yaşamınızın şekilleneceği üniversite yıllarınızı verimli geçirerek bir an önce meslek hayatınıza atılmanız gerekiyor. Adam gibi adam çıkan Gümüşhane’mizin bu geçerli marka değerine sizlerinde katkı sağlayacağına güveniyorum. Bizler milletimizden aldığımız vekaletle şehrimize ve insanlarımıza hizmet etme aşkıyla görev yapıyoruz. Çünkü ilimizi çok seviyoruz, ilimizin kalkınmasını önemsiyoruz. Milletvekili arkadaşımla beraber rutin siyasetin dışına çıkarak memleketimizin dokunulmayan her sorununa dokunmaya gayret gösteriyoruz. Çünkü bizden öncekilere kalmadığı gibi bu makamlar bizlerede kalmayacak sizlere devredeceğiz. Emanete yakışır hizmet etmek istiyoruz. TBMM’deki kapımız, odamız ve yüreğimiz siz sevgili gençlere her zaman açıktır. Bir abiniz olarak her daim yanınızda olduğumu bilmenizi isterim”dedi.

       Son olarak bir konuşma yapan Gümüşhane Milletvekili Doç.Dr.Kemalettin Aydın’da üniversiteyi okuduğu Ankara’da ki 1980 li yılların özetini yaparak Türkiye’de çok şeyin değiştiğini, eğitim ve öğretimin daha kolay ve ulaşılabilir olduğunu belirtti. Aydın özetle şunları şöyledi; “Okumak için kimsenin bahanesinin kalmadığı bir ülkede ve dönemde yaşıyoruz. Devletimiz okuyan öğrencilere her ay burs ve öğrenim kredisi temin ederek destek veriyor. Bu imkanları değerlendiren gençlerimizden beklentimiz ilimize ve ülkemize hizmet etmek olacaktır. Bilgiyi, teknolojiyi, yabancı dili, gelişmeyi kendine şiar edinenler başarı basamaklarını hızlıca çıkanlar olacaktır” dedi. Milletvekili Aydın: “ Üniversiteye girişte ilimiz artık ilk 10 da yer almaktadır. Bilinç düzeyi artıkça okuyan ve üniversiteli olan gençlerimizin sayısı artmaktadır. Sizler başarılı bir şekilde okullarınızı bitirmelisiniz ki bizlerde siyasiler olarak referans olmamız gereken durumlarda yanınızda olalım. Gümüşhane’nin artık bir vali yetiştirme konusunda alt yapısını geçtiğimiz yıllarda attık. Bizim dönemimizde 23 kaymakam adayımız görevlerine başladı. Gelecek yıllarda bu kardeşlerimizi ülkemize hizmet edecek valiler olarak görmek istiyoruz. İlimizin eğitim alanında sorunu yok denecek kadar azdır, sizin gibi üniversite kazanan gençlerimiz bir sonrakilere örnek olacak, sizden önce mezun olup iş güç sahibi olanlarda sizlere yol gösterecektir. Her türlü sorun, eleştiri, önerinizde kapılarımız sizlere açıktır.” dedi.

    Ankara Gümüşhane Dernekler Federasyonu (GÜDEF)’in düzenlediği 2.Kahvaltılı tanışma programı toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK DİL OKULU GÜMÜŞHANE'DE


| More

 Gönderen Recep Ergin, Pazar, 23 Ekim 2011 21:34, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.14246 saniyede 9 sorguyla oluşturuldu