Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Haberler

Haberler->Gümüşhane->GÜMÜŞHANE' Lİ ANNELERDEN BURS KERMESİ   

GÜMÜŞHANE' Lİ ANNELERDEN BURS KERMESİ


          Gümüşhane Kültür Gönülleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği' ne bağlı anneler fakir öğrenciler yararına burs sağlamak için 16 Mayıs Salı günü kermes açtılar. Ziraat Bankası' nın yanındaki eski Adabank' ın olduğu yerde açılan kermesin açılışını Ticaret Odası Başkanı İsmail Akçay yaptı. Akçay “ Kültür ve Dayanışma Derneği' ne mensup insanların ailelerinin hazırlamış olduğu bu kermesin açılışını yapmak üzere bizi davet ettiler. Biz de keyifle buraya gelerek açılışı yapıyoruz” dedi. Akçay “ Hakikaten insana yapılan yatırımın en güzel bilinciyle hazırlanan bu tür etkinliklerin devam etmesini temenni ediyorum” dedi. Akçay ilimizin sosyoekonomik yapısı yeterli olmamasına rağmen okuyarak kendilerine güzel bir gelecek sağlamaya çalışan fakir öğrencilerin okumasına bir nebze de olsa katkı sağlamayı hedefleyen ve bunlara fedakarane bir şekilde destek veren anneleri kutluyorum”diyerek kermesin açılışını yaptı.
 Kermes 10 gün süreyle açık kalacak. Kermeste el emeği göz nuru el işleri, havlu çeşitleri, çeyizlik eşyalar, bayanlara hitab eden çeşitli işlemeler mevcut.
 Gelen misafirler dernek görevlilerinin ve yardımsever annelerin hazırlamış olduğu çeşitli yiyecekleri de satın alabiliyor. Mantı, lemis, börek , pasta çeşitleri ve tatlıların bulunduğu yiyecek menüsü vatandaşlar tarafından ilgi görüyor.
TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK DİL OKULU GÜMÜŞHANE'DE


| More

 Gönderen AdamGibi, Çarşamba, 18 May 2005 09:28, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.28354 saniyede 9 sorguyla oluşturuldu