Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Haberler

Haberler->Gümüşhane->TOKİ'YE MAHKEME SÜPRİZİ   

TOKİ'YE MAHKEME SÜPRİZİ


-MAHKEMEYİ KAZANAN EV SAHİPLERİ, HEM EVDE OTURACAKLAR HEM DE TOKİ’DEN TAZMİNAT ALACAKLAR

       Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Gümüşhane’nin Bağlarbaşı Mahallesinde geçtiğimiz aylarda gecikmeli olarak teslim ettiği ikinci etap konutlar için bazı ev sahiplerine tazminat ödemeye mahkum edildi.

      Yapımına 2005 yılında başlanan ve 2007 Nisan ayında teslim edilmesi gereken ikinci etap konutların geç teslim edilmesi nedeniyle TOKİ’yi mahkemeye veren bazı ev sahipleri davayı kazandı.

       Geçtiğimiz Ekim ayında gecikmeli olarak teslimi gerçekleştirilen konutların sözleşmede belirtilen 16 aylık sürede teslim edilmemesinden nedeniyle bazı hak sahipleri bu durumdan dolayı TOKİ aleyhine tazminat davaları açmıştı.

      Gümüşhane Asliye Hukuk Mahkemesi, 22 Aralık 2009 tarihli duruşmada, sözleşme de belirtilen yükümlülüklerini yerine getiren hak sahiplerine bilirkişi raporları doğrultusun da aylık 450TL tazminat ödenmesine hükmetti.

       Hak sahiplerinin avukatı Avukat Eşref Balki, gelinen noktanın sevindirici olduğunu, fakat bu davaların bireysel olup, dava açanlar yönünden karar verildiğini, hak sahiplerinin bireysel davalar açması gerektiğini söyledi.

        Mahkemenin verdiği karara göre, TOKİ ile yapılan sözleşmedeki yükümlülükleri yerine getiren hak sahiplerine 2007 Nisan ayından sonraki her ay için 450 TL ödenecek. TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK DİL OKULU GÜMÜŞHANE'DE


| More

 Gönderen Recep Ergin, Cuma, 25 Aralık 2009 12:43, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.49911 saniyede 9 sorguyla oluşturuldu