Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Köşe Yazıları Bölgesi

Köşe Yazıları->Eyüphan ÖZYURT->BULDUK YİTİRMESEK! [ Arama ]

BULDUK YİTİRMESEK!
Başlık BULDUK YİTİRMESEK!
Açıklama -
e-Posta eyup29@hotmail.com
Siteye Ekleyen Recep Ergin
    Bu aralar önüne gelen yorum yapıyor; Şirin diyarımızda eli kalem tutan herkes yazıyor çiziyor, bel altı vuruyor gibi açıklamalar yapan içerde dışarıda tüm yazar çizerleri bulduk yitirmesek. Kimse kimseye akıl bağışlamaya gelmesin bu memlekette…Daha önceleri bizim bu köşeden yazdıklarımıza ve bu doğrultu da, bu memleket için birleşilmeli, siyaset 2.plana atılmalı söylemlerimize cevap vermeyen, yorum yapmayan odaklar, şimdi uzlaşı talebinde ve önerisindeler!

    Tüm yazar çizer hemşerilerime seslenmek isterim köşemden…Allah aşkına bu güne kadar yazıp çizdiklerinizle bu memlekete bir kelime faydanız oldu mu? Yıllardır yazıp çizen kaç kişi hatırlandı? Yazana bile sorsanız ki dün ne yazdın, o bile hatırlamaz belki! Elimden geldikçe yazmadan önce de bu şehir için yazıp çizip düşünen insanları ne görüşü olursa olsun takdir etmekle kalmadım ve takipten usanmadım. Bende bu doğrultuda yazılar yazmaya başladım. Bu şehir de siyaset ikinci plana atılmadan hiç bir şey yapılamayacağı gibi bunun herkes farkında olmasına rağmen ve dile getirmesine rağmen de bir şey yapılmadığı ortadadır. Fark ettim ki bunu söyleyenler de çıkar peşindeler. Kendi işlerine engel gelince siyasete ihtiyaç duyanlar işlerine gelmediğinde siyaseti bırakmalıyız derler!

    Bu gün karşımıza çıkan durum ve haller de yine aynının tezahürü…Yazanlar neden saldırıyor, ne yapıyor, neden insanları suçluyor diyen işine gelmeyen odaklar başladı bilirkişiliğe…Yahu muhteremler; bu memlekete katkınız lafla, yemekle içmekle toplanıp eğlenmekle olmuyor bunu bir anlasanız diyorum. Bu tarz toplanıp eğlenmelerin kaçında bu il için ne yapabiliriz konuşulmuş çok merak ediyorum. Dayanışma meydana getiriyoruz diyor olabilirsiniz. Daha biz hala dayanışmayı sağlayamadıysak neden siz çıkıpta akıl verme ihtiyacı hissediyorsunuz o zaman?

    Ben bu ilde yaşıyor ve görev yapıyorum. İlin içinde bulunduğu ruh halini sizlerden daha iyi anlıyor ve ifade edebiliyorum. Kişiler ve siyaset üstü tuttuğum düşüncelerimi yazıyorum. Hiçbir partinin üyesi değilim. Kişisel olarak eleştirilmekten gam duymadığım ve gocunmadığım gibi hoşnutta kalıyorum. Hayata dair bilmediğim çok şey olduğunun farkındayım…Ya siz eleştirenler, sizler farkında mısınız ne kadar yetersiz olduğunuzun? Dürbünle bu ile bakarak bir şeyleri teşhis etmenizin zor olduğunun? Gösterişli yemekler vererek dayanışmanın sağlanamadığının? Toplanıp şarkı türkü dinleyerek bu ilde ortak akıl oluşturulamadığının?

    Ben şahsım olarak aldığım olumlu ve olumsuz eleştirilerden dolayı teşekkürleri bir borç biliyorum ve her arayana duygularını iletene, minnettar olduğumu belirtiyorum. Benim görüşlerim ve düşüncelerim sizin fikirlerinizle şekilleniyor…Gel gelelim siz şehrimin uzağında yakınında, içinde dışında yazan büyüklerime ve küçüklerime, Hanginiz, bu şehirde yazanlar acaba hangi konuda atışıyorlar, ne soruyorlar, kimden ne cevap geliyor’u incelediniz mi hiç? Hayır! Çünkü inceleyen olsaydı biri çıkar köşesinden bu şehir de bu denilenler böyleyse benim fikrimde şöyledir. Kimse çıkmadı! Bilakis çıkanlar, yahu ne tartışıyorsunuz hepimiz memleketin iyiliğini istiyoruz, bak biz burada toplanıp yiyip içip sizlerin ve bu şehrin daha iyi yaşaması için sizler adına da türkü dinleyip dertleniyoruz! Burada yazanlar da, konulara değinmeye birileriyle takışmaya aman ne işim var niye kötü olayım, yarın işim düşerse, mantığına sığınıyorlar! Bu şehrin iyiliğini düşünmek, düşünmekten ibaret değildir. Çıkacaksın, dobra dobra derdini anlatacak sorunu soracaksın, işgal ettiğin köşenin de hakkını vereceksin. Köşeler insanlara medhiye yazarak çıkar elde etme yeri değildir. Yazmayın efendim mehdiye, bir yetkiliye soru sorun cevabını alırsanız da teşekkürünüzü iletin. Kimsenin övülmeye ihtiyacı olmadığı gibi sizin onu överek ona kazanç sağlamadığınızı övülenler de biliyor artık! Bu yüzden bırakın bu kısır tartışmaları da bakın niye atışıyoruz biz! Şehrin parasını soruyor, hakkı hukuku istiyoruz. Hesap istiyoruz...Hesap veremeyenleri de halka şikayet ediyoruz! Bu memlekette birileri bir şeyleri takip ediyor bunu bilmelisiniz!     Bizlere bırakın tartışmayı ortak akıl yolu bulun diyenlere son sözüm; Biz bunu denedik ama baktık ki hep yolun başındayız, kimseler el uzatmıyor bu şehir için…Başladık el uzatmayanları sorgulamaya…Neden el uzatmıyorsun bu işten çıkarın nedir? Bu yüzden uzaklardan akıl verileceğine gelin bu şehir de bir kurultay oluşturun ve kitleleri mecburi kılın. Şehir hakkında konuşmak isteyen gelsin deyin ki konuşmalar ve düşünceler sizin davetiye listelerinizle kısıtlı kalmasın! Herkes konuşsun ve gerekirse günlerce konuşsun…Ve ortaya bundan sonra kimin konuşacağı çıksın. Sizler akıl vermekten bizde sizlerin diliyle birilerine saldırmaktan vazgeçelim. Ortak akıl olsun. Ama rica ediyorum içinde yeme içme eğlenme olmasın. Biz bu şehirde buna alışık değiliz. Herkes gider kendi evinde yer! Sadece tartışalım konuşalım ve görelim kim seviyor bu memleketi!
Oyu Puanı: 32 - Ortalama: 4

Yorum Gönder Değerlendir Yazdır
Yorumlar

Bilgiler
Burda 2491 Köşe Yazısı Kayıtlı
Enfazla Bakılan: TARİMİZDEKİ KAHRAMAN KADINLAR...
Enfazla Değerlendirilen: TEKNOLOJİ VE İNSAN

Köşe Yazıları Bölgesini Gezen: 19 (0 Kayıtlı Üye 19 Ziyaretçi ve 0 Bilinmeyen Üye)
Görünen üyeler: 0


 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.63129 saniyede 15 sorguyla oluşturuldu