Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Köşe Yazıları Bölgesi

Köşe Yazıları->Eyüphan ÖZYURT->DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTILARI [ Arama ]

DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTILARI
Başlık DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTILARI
Açıklama -
e-Posta eyup29@hotmail.com
Siteye Ekleyen Recep Ergin
Fikren ve ilmen mükemmel bir düşünce olmaktan ziyade, ilimizin ve ülkemizin geçtiği günlerde çok gerekli bir oluşumdur bu toplantılar. Ben bu tarz aylık toplantıları her partinin yapmasını tavsiye ederim. Tabii toplantıları şov şeklinde değil de, artılar eksiler diye ayırarak, eteklerdeki taşları dökerek, gerçekleştirmek çok önemlidir
    
Sayın Başbakan’ın liderliğini,yöneticiliğini ve hitabetini övmek anlatmak elbette yersizdir. Kim ne düşünürse düşünsün,inanıyorum ki bu konuda her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı hemfikirdir. Bu Muhterem zat kürsüye çıktığında gayri ihtiyari insan pür dikkat kesiliverir. Biri çıkar yalan söylüyor der,biri çıkar çok yaşa der, ama dikkat edilmesi gereken; Sayın Başbakan çıktığında dinlenir, hem ülkede hem ülke dışında dinlenir,dinletir! Bu anlamda Başbakanı bu kadar güçlü kılan elbette hitabeti değildir yalnızca… Arkasında, her an her nokta da bilgi akışını, gelen ve giden yönde sağlayan muhteşem bir danışma ekibi vardır. Yönetim tek başlı bir yönetim oldukça, yapılanları sadece yapanlar bildiği merkeziyetçilik oldukça, o yönetimden uzun vadeli fayda beklemek yanlış olur. Danışmak ve müzakere etmek yönetimin de can alıcı noktalarından biridir. Müzakere en tepede bu anlamda değerlendirilirken, teşkilatlar düzeyinde de epeyce önemli olmaktadır.
    
Gel gelelim Gümüşhane AKP Danışma Meclisi toplantılarına, izlediğim kadarıyla yeterli katılım sağlanamadığı aşikardır. Kimse konuşmaya ve dinlemeye rağbet göstermediği gibi katılımı bile lüzumsuz görmüştür. Ben şahsen katılımın daha yüksek olacağını düşündüğüm gibi bundaki etkenlerin Parti il yönetimince değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu denli güçlü bir iktidar partisini ve anlayışını insanlar neden sahiplenmemektedir, anlamak zor olmakla birlikte derinlerdeki sorunlarında gün yüzüne çıkması gerekmektedir. Tabi bu toplantıların düzeni,şekli şemali hakkında bilgim olmadığı gibi konuşmacıların kısıtlı olması da düşündürücü olmuştur. Konuşan başta vekiller olmak üzere yaptıkları genel değerlendirmeler bence yeterince etkili olmadığı gibi, yapılanlar, bu toplantıyı yapalım da görevimizi yerine getirelim de gidelim havasında olmuştur. Dikkat çekici tek husus Kelkit İlçe teşkilatını temsilen konuşan İlçe başkanı Ahmet Güler’in      konuşmasıdır. Bence tebrik edilecek bir duruş sergilediği gibi, yakın takibimde olan bu teşkilatın özlediği ve ihtiyaç duyduğu bir tavırdır. Teşkilat böyle sessiz sedasız yoluna gittikçe, problemlere ve sorunlara göz yumdukça daha da büyük sorunlarla duvara çarpabilir.

Toplantıda üyeleri bilgilendirme amaçlı çok kısa bilgiler verildiği gibi, Sayın Başbakanın istediği doğrultuda olmamıştır. Üyeler elbette televizyonlardan gazetelerden duyar okur gelişmeleri,ancak Başbakanın istediği, gazetelerin anlattığı gibi değil de vekillerin detaylı anlatmalarıyla bilgilenen üyelerin daha bilinçli şekilde partisini anlayıp savunabilmesi mantığıdır. Üyeler biliyor olabilir, bir AKP vekilinin Avrupa Konseyi Parlementerler Meclisi  Başkanı seçildiğini, ama bunun ne anlama geldiğini ve ilk defa olduğunu bilmiyordur. Kredi derecelendirme kuruluşlarının not artırıma gitmelerini duyabilir ama ne anlama geldiğini anlamayabilir, işte bu anlamda bu toplantıda vekiller bunları anlatmalıdır. Daha da ötesinde vekiller bunları anlatırken teşkilat kendi sorunlarını da gündeme alıp konuşmalıdır. Bu toplantılar bu şekilde yüzeysel devam edince ilerleyen dönemlerde merak ediyorum ne konuşulacağını…Biraz eleştirmeye ve eleştirilmeye ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Yarın sorun tesbitlerini herkes yapabilecektir ama çözüm yollarından kimse bahsetmeyecektir,çünkü yoktur dağılanı toplamanın çözümü!
Oyu Puanı: 30 - Ortalama: 3

Yorum Gönder Değerlendir Yazdır
Yorumlar

Bilgiler
Burda 2491 Köşe Yazısı Kayıtlı
Enfazla Bakılan: TARİMİZDEKİ KAHRAMAN KADINLAR...
Enfazla Değerlendirilen: TEKNOLOJİ VE İNSAN

Köşe Yazıları Bölgesini Gezen: 12 (0 Kayıtlı Üye 12 Ziyaretçi ve 0 Bilinmeyen Üye)
Görünen üyeler: 0


 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 2.11792 saniyede 15 sorguyla oluşturuldu