Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Köşe Yazıları Bölgesi

Köşe Yazıları->Eyüphan ÖZYURT->SEMA DOĞAN PARKINI DEVREDEN ZİHNİYET [ Arama ]

SEMA DOĞAN PARKINI DEVREDEN ZİHNİYET
Başlık SEMA DOĞAN PARKINI DEVREDEN ZİHNİYET
Açıklama 20 Mayıs 2010 tarihli Gümüşkoza Gazetesindeki yazısı
e-Posta eyup29@hotmail.com
Siteye Ekleyen Recep Ergin
            Yahu Belediye de görevli encümen arkadaşlar; neden devrettiniz bu parkı anlamış değilim. Yani bu yapılacak iş miydi? Bıraksaydınız ya orada halkımız günün her saati ailesiyle el ele kol kola oturabiliyor, eğlenebiliyormuş ya! Halkımıza ait bir mekanmış ya! Neden yaptınız ki?

            Bu ilde ili düşünmekle ile hizmet etmek çok ayrı kulvarlar olagelmiş. Belediye'de iki başlılık durumunu dile getiren çok bu dönemde. Bir baş memleketi düşünecek, planı programı ona göre yapacak, diğeri hizmet etmek için can atıp bütçeleri darmadağın edecek ama engelleniyor olacak! Memleketi düşündüğünü söyleyene ve hizmet etmeyene iyi bir dayanak oluyor bu durum. Seçimler öncesi ona tamam buna tamam diyen zihniyet şimdi kurtuluş yolu bulmuş gibi görünüyor.

"Ben buraya mühür  vuracam. Ama söz vermiştin vurmayacaktın? Bak kardeşim ben söz verdim ama Çoğunluk Mecliste onlarda ne diyorsa o oluyor, o yüzden yıkmamızı istediler mühürlememizi istediler...İki kondu o tarafa geçince yahu sen bizdensin sen canını sıkma bir yolunu buluruz." İşte bu hizmet oluyor. Hem de rozetsiz Halka hizmet!

            Yahu bu belediyeyi yıkalım da yenisini yapalım. Yapın kardeşim yapın. Nasıl olsa yapamayacağınızı sizde biliyorsunuz biz de. Yapamadığınız zamanda dersiniz; yine bakın Meclis çoğunluğu şunda, ondan dolayı olmadı yarım kaldı. Nasıl olsa dayanağı buldunuz ve polemik üretmekten öteye geçmeyen yönetiminizi kurtarmak için iyi yol buldunuz. Hele bir iki dalkavukta yanınıza aldınız mı değmeyelim keyfinize...Yapacağım diye yıktığınız yerlerin maliyetinden yeni bir şehir doğar hale geldi...O paralarla bu il ayağa kalkardı ama haklısınız oda Milletin suçu, sizin değil. Bu şehir bunlara layık değil!

        Gel gelelim Sema Doğan Parkına...Onlarca insana geçen sene evraksız senetsiz düğün yapmışsınız. Bu sene de elinde evrak olmayan onlarca insan sırada bekliyor. Ne para verdin diye sorunca 300 ona 200 buna verdim diyen...Yahu bakın bizim yapacağımız bir şey yok Meclis devretti alabilirseniz paralarınızı geri alın evraksız senetsiz bakalım...Bizim değil Meclisin suçu orayı halka kazandırmak ve etkin bir mekan haline getirmeyi istemek. İnsanları kandırarak safına çekenleri çaresiz bırakmak Meclisin suçu evet!   

       Bıraksaydınız ya orası ne yapıldığı belli olmayan, insanların gitmeye korktuğu güvenliğin olmadığı ürkütücü bir mekan olsaydı...Birileri gelip duvarlarını tahtalarını kırsaydı...Duvarlarına boyalarla yazılar yazsaydı...En sonunda da biri tahtaya ateşe verip yaksaydı...Bıraksaydınız orada ne yapıldığı belli olmadan yapılan tadilatlardan ayda onlarca milyar yük belediyeye kalsaydı. Bıraksaydınız orası da belediye gibi borçtan hareket edemez hale gelseydi...Kısaca Bıraksaydınız da orası da yok olsaydı!

         Ben Belediye Meclisinde görevli ve bu kararlara adını yazdıran arkadaşları ayrım yapmaksızın kutluyor  ve başarılarının devamını diliyorum. Her suçu sizlere atsalar da gösterdiğiniz kararlı birliktelik ve Gümüşhane Sevdası ispata gerek duymuyor. Bu gün sizi bu ile hizmet etmemekle suçlayan onlarca insan, yarın birilerine, madem bu adamlar senin hiç bir şey yapmana izin vermiyor; o zaman neden orada duruyorsun diye soracak, ben inanıyorum!  Bu zihniyet haklı olsaydı bu güne kadar bu ilde bir icraat görürdük. Onlarca plansız projesiz uygulamaya bu halkın çok parası ve geleceği gitti. Varsın adınız Belediyeyi engelleyen hizmeti engelleyen olarak anılsın. Sizlere bu aldığınız kararlardan ötürü itibarınız geçte olsa verilir. Nasıl olsa bu ilde bu ülkede kanun nizam bu yönde...İade-i İtibar...
Oyu Puanı: 30 - Ortalama: 3

Yorum Gönder Değerlendir Yazdır
Yorumlar

Bilgiler
Burda 2491 Köşe Yazısı Kayıtlı
Enfazla Bakılan: TARİMİZDEKİ KAHRAMAN KADINLAR...
Enfazla Değerlendirilen: TEKNOLOJİ VE İNSAN

Köşe Yazıları Bölgesini Gezen: 11 (0 Kayıtlı Üye 11 Ziyaretçi ve 0 Bilinmeyen Üye)
Görünen üyeler: 0


 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.8883 saniyede 15 sorguyla oluşturuldu