Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Köşe Yazıları Bölgesi

Köşe Yazıları->Demokrat Gümüşhane Gazetesi->BU YOL NE ZAMAN BİTİRİLECEK? [ Arama ]

BU YOL NE ZAMAN BİTİRİLECEK?
Başlık BU YOL NE ZAMAN BİTİRİLECEK?
Açıklama 12 Nisan 2006 tarihli gazete
Mail dgm@gumushane.gen.tr
Siteye Ekleyen AdamGibi

     Son yirmibeş yıl içerisinde ülkemizde karayolu, elektrik ve özellikle de haberleşme alanlarında büyük yatırımlara imza atıldığı bir vakıa. Elbette Gümüşhane’de bu hizmetlerden kendine düşen payını aldı. Ancak ilimizin coğrafi yapısından kaynaklanan engeller nedeni ile yol yapımında bir ölçüde gecikmeler oldu. Komşu illerle olan karayolu bağlantılarımız tamamlanırken bazı ilçelerimizle olan yol bağlantılarımızı hala tamamlayamadık.
      Bugün Köse ve Şiran ilçelerimizle olan yol bağlantılarımızla ilgili çalışmalar ağır aksak ta olsa devam etmekte. (Köse yolu istinat duvar çalışmalarıyla ilgili olumsuz duyumlarımıza başka bir yazıda yer vermeğe çalışacağız.)
     İkisu-Şiran yoluna hafızam beni yanıltmıyorsa 10 yıl önce başlandı. Ancak bugüne kadar yapılan çalışmalardan büyük bir mesafe alındığı söylenemez. Yıllara ait komik denilebilecek ödeneklerle her yıl standartlarına uygun sadece 10 metrelerce yol yapılabiliyor. Üstelik yollara plansız programsız bir yapımla devam edilmekte. Bu nedenle de yol üzerinde kurulu köylerde bağ bahçe bostan sahipleri yapım sırasında meydana gelen tozdan topraktan büyük zarar görmekteler. Şüphesiz  vasıta sürücüleri ve onların taşıdığı yolcularda bu durumdan  müştekiler.
     Yapılacak 60 km.lik yolun bugün 10 yılda ancak 10 km.lik bir bölümü standartlara uygun bir şekilde yapılabilmiş. Bu çalışma temposu ile belli ki bu yol ancak 60 yılda tamamlanacak gibi görünmekte. Bu gidişle bu yolu torunlarımızın bile göremeyecekleri kaygısını taşımaktayım. Üzerinde çok sayıda tünel, menfez ve köprü bulunan 300 km uzunluğundaki Trabzon-Gümüşhane-Bayburt-Erzurum yol yapımı bile 10 yıl devam etmemişti.
     Trabzon limanını İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgesine bağlayacak, insanlarımızın huzur içinde seyahat etmelerine olanak sağlayacak bu yolun biran önce hizmete açılması için yetkili makamlardan gayret ve destek beklemekteyiz. Alişan ERGİN

Oyu Puanı: 24 - Ortalama: 5

Yorum Gönder Değerlendir Yazdır
Yorumlar

Bilgiler
Burda 2491 Köşe Yazısı Kayıtlı
Enfazla Bakılan: TARİMİZDEKİ KAHRAMAN KADINLAR...
Enfazla Değerlendirilen: TEKNOLOJİ VE İNSAN

Köşe Yazıları Bölgesini Gezen: 10 (0 Kayıtlı Üye 10 Ziyaretçi ve 0 Bilinmeyen Üye)
Görünen üyeler: 0


 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 2.24918 saniyede 15 sorguyla oluşturuldu