Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Köşe Yazıları Bölgesi

Köşe Yazıları->YERİN KULAĞI->YERİN KULAĞI ( 29 Mart 2007 ) [ Arama ]

YERİN KULAĞI ( 29 Mart 2007 )
Başlık YERİN KULAĞI ( 29 Mart 2007 )
Açıklama 29 Mart 2007 tarihli Kuşakkaya Gazetesindeki yazısı
Siteye Ekleyen AdamGibi
            Gümüşhane Devlet Hastanesinin yatan hasta reçetelerini nasıl ve nereden temin ettiği ile ilgili bilgi edinme kanunu kapsamında tarafımıza iletilen bilgileri kamuoyuna açıklamıştık.

            Önceki gün gazetemiz Yazı İşleri'ne ulaşan bir açıklama Gümüşhane Devlet Hastanesinin açıkladığı bilgilerin doğru olup olmadığını tartışmaya açtı.

            Yasa çerçevesinde bilgiyi talep eden taraf olarak başvurumuzda ne istediğimizi ifade etmiştik. Bizim bu talebimize Gümüşhane Devlet Hastanesi Başhekimi Cemalettin Atalay'da yedi sayfadan oluşan bir yazı ile karşılık vermişti. Yeniden hatırlatmamız gerekecek olursa elimize ulaşan cevap yazısında Gümüşhane Devlet Hastanesi ilimizde faaliyet gösteren eczanelerden yalnızCa beşinden yatan hastalar için ilaç alımı yapmış. Listede adı geçen beş eczanenin üçünden bir defaya mahsus ilaç alınmış. Diğer iki eczaneden ise defalarca ilaç alımı yapıldığı bildiriliyor. İlaçların maddi tutarları da eczaneler arasında karşılaştırıldığında ortaya çıkan sonuç oldukça düşündürücü!

            Yazı İşlerimize ulaşan açıklamada Gümüşhane Devlet hastanesinin ilaç alımı yaptığı beş eczaneden birinin sahibi olan  eczacımız, Hastanenin vermiş olduğu belgelerde hata yapıldığını öne sürüyor. Eczacımız yapılan tespitlerin yeniden incelenmesi gerektiğini belirterek, şu ifadelere yer veriyor:

            "Gümüşhane Devlet Hastanesine ihale ve pazarlık yolu ile ilaç veya tıbbi malzeme temin etmedim. 2003 yılı öncesi yatan hastalara verilen ilaçlar (tıbbi malzeme yoktur) tüm eczaneler arasında eşit miktarda, sıra ile verilmekteydi. Ancak Gümüşhane Devlet Hastanesi Başhekimliği 2003 Kasım ayında tek taraflı olarak ve hiçbir gerekçe göstermeden yatan hasta sırasını bozmuştur. Tüm girişimlerimize rağmen bugüne kadar yeniden düzenleme yapılamamıştır"

            Bu açıklamadan sonra tereddütlerimiz giderek arttı. Konuyu kim ya da kimler inceleyecek bilemiyoruz ama, birinci iddia bir yana bu kez farklı bir iddia daha öne çıkıyor.

            Gümüşhane Devlet Hastanesinin yatan hasta reçeteleriyle ilgili uyguladığı eczane sırası kimlerin talimatıyla neden bozulmuştur? Bu sorunun mutlaka açıklığa kavuşturulması gerekiyor.

            Gümüşhane Valisi Sayın Enver Salihoğlu'nun kamu vicdanın rahatlatılması adına bir an önce vakit kaybetmeden düğmeye basması ve Gümüşhane Devlet Hastanesinin tüm kayıtlarını mercek altına aldırması talep ediliyor.         

            Görünen o ki; Gümüşhane Devlet Hastanesi ile ilgili öne sürülen iddialar daha çok konuşulacak.

***

            Gümüşhane Atatürk Stadyumu ile henüz bir gelişme yok.

            Yıllardır Gümüşhane'de spor faaliyetlerine ev sahipliği yapan Atatürk Stadyumu ile devam eden belirsizlik yüzünden amatör spor klüplerinin faaliyetlerinin sekteye uğradığı belirtiliyor.

            Stadla ilgili yargı sürecinin devam edip etmediği hakkında bilgi sahibi değiliz. Ancak Atatürk stadyumu ile ilgili gelişmeler artık kabak tadı vermeye başladı.

            Başbakan Yardımcısı ve Spordan sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin'in geçtiğimiz yıl bir vesile ile geldiği Gümüşhane'de bu alan için verdiği söz kulaklarımızda çınlıyor.

            En başta Vali Enver Salihoğlu olmak üzere, tüm Gümüşhane kamuoyu bu konuda üzerine düşeni yapmalı ve Atatürk Stadyumu yeniden eski hüviyetine kavuşturmalı.

            Hepimizi yakından ilgilendiren bu meselenin artık çözülmesi gerekiyor.

            Resmi bayramların kutlandığı Yeni Şehir stadındaki görüntülerde mutlaka dikkate alınmalı!
Oyu Puanı: 28 - Ortalama:

Yorum Gönder Değerlendir Yazdır
Yorumlar

Bilgiler
Burda 2491 Köşe Yazısı Kayıtlı
Enfazla Bakılan: TARİMİZDEKİ KAHRAMAN KADINLAR...
Enfazla Değerlendirilen: TEKNOLOJİ VE İNSAN

Köşe Yazıları Bölgesini Gezen: 13 (0 Kayıtlı Üye 13 Ziyaretçi ve 0 Bilinmeyen Üye)
Görünen üyeler: 0


 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 2.73992 saniyede 15 sorguyla oluşturuldu