Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Köşe Yazıları Bölgesi

Köşe Yazıları->YERİN KULAĞI->YERİN KULAĞI ( 06 Nisan 2007 ) [ Arama ]

YERİN KULAĞI ( 06 Nisan 2007 )
Başlık YERİN KULAĞI ( 06 Nisan 2007 )
Açıklama -
Siteye Ekleyen AdamGibi
        Doğru Yol Partisi İl Başkanı İsmail Taştan,  dün Kuşakkaya Gazetesine özel açıklamalarda bulundu. Taştan, üniversite konusunda yapılan her türlü çalışmaya destek vermeye hazır olduklarını belirterek, bu konuda siyasi iradenin yetersiz kaldığına değindi.

            Üniversite konusunda önceki gün gazetemizde düşüncelerini dilegetiren GÜSİAD Başkanı Dr. Kenan Aydın'da bu konuda aynı şeyleri ifade etmeye çalışmıştı.

            TBMM'de Gümüşhane'yi temsil eden milletvekillerimizin böylesine hayati önem taşıyan bir meselede ağırlıklarını yeterince ortaya koymadıkları gerçeğiyle karşı karşıyayız.

            Üniversite açılacak olan birçok il ile aynı seviyede olduğumuz bir yana, bazılarından da daha geniş imkanlara sahip olduğumuz dikkatlerden kaçırıldı.

            Gelinen noktada Gümüşhane'ye eninde sonunda üniversite açılacak ama, bu süreci hızlandırmak da bizim elimizdedir.

***

            Gümüşhane İl Genel Meclisinin Nisan ayı oturumlarında zaman zaman tartışmalar yaşanmaya devam ediyor. Dün yapılan görüşmeler sırasında Köse ilçemizde kurulacak Köy Hizmetleri Birimi şantiyeseinin araç gereç yönünden takviye edilmesi gerektiğine değinen İl Genel Meclisi Üyesi Şinasi Taşdemir, her ilçenin JSB'si bulunduğuna değinerek, Köse'ye mutlaka JSB satın alınması gerektiğini vurguladı.

***

            Önceki gün akşam saatlerinde Gümüşhane Valisi Sayın Enver Salihoğlu, Gazetemize ziyarette bulundu. Gümüşhane İl Emniyet Müdürü Ali Tom ve Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Ateş'in de eşlik ettiği Vali Salihoğlu, çok çabuk iletişim kurabilen ve son derece doğal davranışlarıyla dikkat çekiyor.

            Salihoğlu'nun Gümüşhane'de geç kalınmış bazı çalışmalar konusunda düşündüklerini hayata geçirme konusunda belli ki zamana ve çalışma arkadaşlarına ihtiyacı var. Bu doğrultuda Gümüşhane'nin sosyal ve kültürel yapısı başta olmak üzere tarihsel geçmişinin mutlaka irdelenmesinin üzerinde duruyor.

            Vali Salihoğlu'nun üzerinde durduğu bir başka konuda Gümüşhane'nin sanat, edebiyat, devlet ve siyaset hayatımıza yatiştirmiş olduğu isimler. Bu isimlerden aramızdan ayrılanlar ve hayatta olanlarla ilgili geniş kapsamlı bir çalışma yapılması ve topluma kazandırılan eserlerin en başta Gümüşhane olmak üzere ülke çapında tanıtımının yapılması.

            Bu amaçla İl halk kütüphanesinin bir bölümüde  Gümüşhane kökenli aydınların meydana getirdikleri eserlere ayrılmış durumda. Vali Salihoğlu herkesin bu çalışmalara katkı sağlaması gerektiğini vurgulayarak, Gümüşhane'nin sahip olduğu zenginliklerin bütünüyle ele alınması gerektiğine inanıyor.

            Sayın Vali'nin bu güzel düşüncelerine katılmamak elde değil. Kısa süre içinde bu çalışmaların tamamlanarak Gümüşhane'nin kültür hayatına önemli katkılar yapılacağına gönülden inanıyoruz.

  ***

        Polis haftası kutlamaları çerçevesinde Gümüşhane İl Emniyet Müdürlüğünce düzenlenen etkinliklere devam ediliyor.

            162. Kuruluş Yıldönümünü kutlayan Türk Polis Teşkilatı Cumartesi günü Kent Ormanına bir yürüyüş düzenleneyecek.

            Vatandaşların da ilgi göstermeleri beklenen yürüyüş sonrası piknik yapılacak.
Oyu Puanı: 31 - Ortalama:

Yorum Gönder Değerlendir Yazdır
Yorumlar

Bilgiler
Burda 2491 Köşe Yazısı Kayıtlı
Enfazla Bakılan: TARİMİZDEKİ KAHRAMAN KADINLAR...
Enfazla Değerlendirilen: TEKNOLOJİ VE İNSAN

Köşe Yazıları Bölgesini Gezen: 50 (0 Kayıtlı Üye 50 Ziyaretçi ve 0 Bilinmeyen Üye)
Görünen üyeler: 0


 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 4.32312 saniyede 15 sorguyla oluşturuldu