Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Köşe Yazıları Bölgesi

Köşe Yazıları->YERİN KULAĞI->YERİN KULAĞI (19 Nisan 2007) [ Arama ]

YERİN KULAĞI (19 Nisan 2007)
Başlık YERİN KULAĞI (19 Nisan 2007)
Açıklama 19 Nisan 2007 tarihli Kuşakkaya Gazetesindeki yazı
Siteye Ekleyen AdamGibi
        Kent yaşamında kulakları tırmalayan gürültü kirliliklerinden birisi olan otomobillerin alarm sistemleri bundan sonra daha dikkatli kullanılacak.

        Çeşitli hırsızlık olaylarını önlemek amacıyla geliştirilen ve en küçük bir zorlamada kendiliğinden harekete geçen otomobil alarm sistemlerinin çıkardığı yüksek düzeydeki ses kirliği yüzünden ilgili makamlara şikayet dilekçelerini ulaştıran vatandaşlara nihayet beklenilen cevap geldi.

        Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Uygulama ve Denetleme Dairesi Başkanı Mehmet Naldöven konuya açıklık getirerek, alarm sitemlerinin hangi şartlarda kullanılabileceğinin altını çizdi.

        Daire Başkanı Naldöven cevap yazısında 2918 sayılı Karayolları Trafik kanununun ses, müzik, görüntü ve haberleşme cihazlarının kullanılmasını düzenleyen ilgili maddesi kapsamında yönetmelikde belirtilen şartlar doğrultusunda bu cihazların kullanılabileceğini, yönettmeliği ihlal edenler hakkında 52 YTL para cezası uygulanacağını ifade etti.

        Araç muayene istasyonlarında ilgili kanun ve yönetmelikler kapsamında yapılan kontroller sırasında alarm cihazları için de gerekli görülen hallerde ruhsat alınmasını gerektiğini vurgulayan Mehmet Naldöven, izin ve ruhsat alınmadan, araçlarda bulundurulan veya kullanılan bu cihazların söktürülmesi gerektiğini belirtiyor.

        Şimdi konu ile ilgili olarak yeniden Gümüşhane'ye dönecek olursak, olur olmaz yerlerde ne zaman gürültü çıkaracağını bilemediğimiz bu cihazları kullanan vatandaşlarımızın bundan sonra daha dikkatli olmaları gerekiyor.

        Trafik ekiplerinin de  vatandaşları rahatsız eden alarm sistemleri ile ilgili olarak denetimlerini bu cevap yazısından sonra sıklaştırmaları ve yönetmeliğe uymayanlar hakkında yasal işlem yapmaları gerekecek.

***

        Gümüşhane İl Sağlık Müdürlüğünde yaşanan İl Müdürlüğü değişikliğinin ardından eski müdür Dr. Bahattin İlter önceki gün kentten ayrıldı.

        Göreve yeni başlayacak olan Gümüşhane'nin yeni İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Topsakal'ın sorunlar yumağını andıran kurumununda çözüm adına neler yapacağını bekleyip göreceğiz.

        Özellikle aile hekimliğinin rayına oturması için bakanlıkça belirlenen süre sonunda vatandaşların sağlık hizmetlerini nasıl alacaklarına dair ciddi endişeleri var.

        Öte yandan Gümüşhane Defterdarı Sedat Ayyıldız'ın ifadelerine göre de Muhasebe denetmenleri tarafından İl Sağlık Müdürlüğünde yaklaşık 501 bin YTL (501 Milyar) tutarında zimmet tespit edilmiş. Defterdar Ayyıldız konu ile ilgili bakanlığa yazı yazdıklarını gelen cevap doğrultusunda hareket edeceklerini söyledi.

        Bir süre önce Gümüşhane Devlet hastanesine vermiş olduğumuz dilekçe ve sonrasında Başbakanlık Bilgi Edinme Değerlendirme Üst Kurulu'nun dilekçemize ilişkin verdiği kararı kamuoyunun bilgisine sunmuştuk. Bilgi edinme kapsamında görevlerini savsaklayarak ipe sapa gelmez cevaplar vermeği yeğleyen yöneticiler hakkında da, eski İl Müdürü Dr. Bahattin İlter'in ‘ne şiş yansın, ne kebab' mantığıyla hareket ederek görev süresini doldurup Gümüşhane'den ayrılması sonrasında hiç kimse bu işi bizim de savsaklayacağımızı sanmasın!

        Kamu kurum ve kuruluşlarında  başlarına buyruk hareket ederek, devlet ciddiyetinden son derece uzak, politik tavırlar sergileyen kamu görevlilerinin akıllarını başlarına alma zamanı geldi de geçiyor bile!
Oyu Puanı: 20 - Ortalama:

Yorum Gönder Değerlendir Yazdır
Yorumlar

Bilgiler
Burda 2491 Köşe Yazısı Kayıtlı
Enfazla Bakılan: TARİMİZDEKİ KAHRAMAN KADINLAR...
Enfazla Değerlendirilen: TEKNOLOJİ VE İNSAN

Köşe Yazıları Bölgesini Gezen: 11 (0 Kayıtlı Üye 11 Ziyaretçi ve 0 Bilinmeyen Üye)
Görünen üyeler: 0


 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 2.16815 saniyede 15 sorguyla oluşturuldu