Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
ÖNSÖZ


ÖNSÖZ

Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevi Hazretleri hakkında kitap hazırlarken herkesin okuyabileceği küçük hacimli bir kitap olmasına gayret ettim. Gümüşhanevi hakkında kapsamlı eserler daha önce yazılmıştı. Bu kitap hazırlanırken önceden yazılan eserlerden faydalandım.

Kitabın ilk bölümünde tasavvuf ve tarikat hakkında özet bilgi vermeye çalıştım. İkinci bölümünde Gümüşhanevi Hazretlerinin hayatını eserlerden yararlanarak aktardım. Ayrıca Gümüşhanevi hakkında Esat Coşan Hoca’nın konuşmalarından derlenen bir metin ekledim. Son bölüme ise Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevi’nin Süleymaniye Kütüphanesinde bulunan “Hadis-i Erbain” (Kırk Hadis) isimli eserini tercüme ederek kitaba ekledim.

Gümüşhanevi Hazretlerinin Kırk Hadis kitabına kırk iki Hadisi Şerif koymuştur. Bu hadisler içinde zayıf olanlar da mevcuttur. Ben sadece Hadisi Şeriflerin tercümesiyle yetindim. Onların hangi kaynaklardan alındığı konusunda veya sıhhat dereceleri konusunda bir çalışma yapmadım. Bunu gerekli görmedim de.

Kültürel değerlerimizi kayda geçirmek için yapılan bu çalışma ile Ahmed Ziyaüddin Gümüşhanevi’nin daha iyi tanınmasına katkıda bulunacağımı umuyor, bu çalışmanın başka çalışmalara kapı aralamasını temenni ediyorum.

Kitabın hazırlanma aşamasında yardımlarını esirgemeyen bütün dostlarıma, kitabın editörlüğünü üstlenen Murat Demirağ’a, özellikle kitap çalışması fikrini ortaya atan Talat Ülker’e ve kitabın basım işlerini üstlenerek kitabın okuyucuya ulaşmasında en önemli katkıyı sağlayan Belediye Başkanı Mustafa Canlı’ya teşekkür ediyorum.
 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 1.55924 saniyede 7 sorguyla oluşturuldu