AK Parti İl Başkanı Ercan Çimen Ahmet Öksüz'e Konuştu: AK Parti İl Başkanı Ercan Çimen Ahmet Öksüz'e Konuştu

Üniversitemiz sayesinde marka kent olacağız!

Arkadaşımız Ahmet Öksüz ile röportaj yapan Gümüşhane AK Parti İl Başkanı Ercan Çimen, üniversitenin Gümüşhane’de farklılık yarattığını herkesin bildiğini ve Gümüşhane’nin her alanda kalkınmışlığını gördüğünü belirterek, “Üniversitemiz sayesinde marka kent olacağız.” dedi.


 
Ahmet Öksüz: Gümüşhane’de tek partinin mi hakim olmasından yanasınız yoksa siyasetin yoğun olduğu bir ortam mı istiyorsunuz?
Ercan ÇİMEN:
Siyasi partiler, sivil toplum kuruluşlarıdır. İl başkanlığını yaptığım AK Parti ise dünyanın en büyük siyasi toplum kuruluşudur. Diğer siyasi partiler de sivil toplum kuruluşunun üyesidir. Vatandaşımızın hayatının kolaylaşması için sivil toplum kuruluşlarına ihtiyacı vardır. Bütün partilere bu anlamda büyük görevler düşüyor. Bizim partimizde bunu en iyi şekilde yerine getiriyor.Ahmet Öksüz: Peki sayın başkanım, CHP’nin son dönemde Gümüşhane’de önemli bir çıkış yakalamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Ercan ÇİMEN:
Cumhuriyet Halk Partisi yıllardır ana muhalefet partisi görevini en iyi şekilde yapmıştır. Şehrimizde zaman zaman sekteye uğramıştır. Bundan sonra da bu ana muhalefet görevini en iyi şekilde yerine getirir. Görevini her zaman iyi yapmasından mutluluk duyarız.Ahmet Öksüz: Sizce belediyecilik anlayışı nasıl olmalı?
Ercan ÇİMEN:
Bunun en güzel örneği: Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Biz sayın başbakanımızın belediyecilik anlayışından geliyoruz. Biz, AK Belediyeciliğin ne anlama geldiğini Türkiye’nin her yerinde ispatladık. Kişinin aynası iştir, lafa bakılmaz. Bu anlamda Gümüşhane’de her şey ortada. Farkımızı 2014 yılında göstereceğiz. Yeter artık diyeceğiz. Gümüşhane kasaba olmaktan çıkıp kent haline gelecektir. Dereyi görmeden paçaları sıvamayın derler ya hani, bizim paçamız hazır dereyi görmeyi bekliyoruz.

Ahmet Öksüz: AK Parti, seçimlerde üniversitenin etkisini görecek mi?
Ercan ÇİMEN:
Kesinlikle görecektir. Üniversitenin, Gümüşhane’de farklılık yarattığını herkes biliyor. Gümüşhane’miz her alanda kalkınmışlığını görüyoruz. Gümüşhane’nin kent olma yolundaki rolü çok büyük olacaktır. Üniversitemiz sayesinde marka kent olacağız. Biz vizyon olarak üniversitemizin gelişini göstereceğiz. Gümüşhane’ye kattığı farklılığı göstereceğiz. Bilindiği üzere bu ülkede %50 civarında oy aldık. Gümüşhane’de her 3 kişiden 2’si AK Partili. Bunun yansımasını üniversitede de göreceğiz.Ahmet Öksüz: Gümüşhane’yi ziyarete gelen Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, buradan ayrılırken öğrenciye iletmenizi istediği bir mesaj var mıydı?
Ercan ÇİMEN:
Bakanımızı bizzat sabah kahvaltısında ve öğle yemeğinde öğrenciyle buluşturduk. Eksikliklerimizin neler olduğunu, bakanımızla yerinde inceledik. Öğrencimizin ilgisinden çok memnun kaldı. Öğrencilerimizin sıkıntılarını sıfır noktasına indirmek için yapılan 750 kişilik yurt sonunda, öğrencilerimize en güzel mesajı vermiş olacaktır.

Ahmet Öksüz: Hem Gümüşhane halkının hem de üniversite öğrencisinin son zamanlarda yoğun bir şekilde dile getirdiği ‘İçme suyu sorunu’ hakkında neler söyleyeceksiniz?
Ercan ÇİMEN:
Bu çok doğru bir konu. Yıllardır musluk suyundan su içiyoruz. Ama çok kalitesiz olduğunu öğrendik. Bizde artık içmiyoruz. 2009 yılında belediye başkan adayı iken bu konuyu çok dile getirdik. Öncelikle çözüm getireceğimiz sorun: İçme suyu, idi. Yaylalarıyla meşhur olan bir ilimizde hâlâ Harşit Çayından şu içmesi, güzel bir durum değil.Ahmet Öksüz: Bu alanda projeleriniz var mı?
Ercan ÇİMEN:
Bahçecik Barajı’nda içme suyu olarak Gümüşhane’nin 40 yılını kurtaracak bir projemiz var. Aralık ayı içerisinde proje ihalesi oldu. İnşallah 2013 yılı sonunda bu ihalede sona yaklaşırız. Gümüşhane’nin içme suyu sorunun çözeceğiz. Öğrencilerimize kalitesiz bir su içirdiğimiz için AK Parti İl Başkanı olarak özür diliyorum.

Ahmet Öksüz: Sayın başbakanımızın başlatmış olduğu dindar gençlik projesinin Gümüşhane yansımasını nasıl değerlendireceksiniz?
Ercan ÇİMEN:
4+4+4 eğitim sistemin daha iyi bir şekilde rayına oturacağına inanıyorum. Bunun meyvesini en iyi şekilde görüyoruz. Bir insanın Allah korkusuyla yaşaması, annesi ve babasına göstereceği saygı göstermesi, vatanına ve milletine hayırlı bir birey olması gerekir. Bunu kelimelerle anlatmak belki mümkün değil. Bu nesil dindar yetişmek zorunda. Gençliğimiz, Allah korkusuyla yetiştiği sürece bu ülkenin önünde kimse duramaz.

Ahmet Öksüz: Son olarak Gümüşhane için neler söylemek istersiniz?
Ercan ÇİMEN:
Bizim amacımız, vatandaşımızın refah seviyesini yükseltmek. Bu şehirde en güzeline layık olmalı benim insanım. Allah rızası için bu insanlara gönülden hizmet etmek. Bizim insanımız her şeye layıktır. Bu iktidarın kıymetini bilmemiz lazım. İstikrar sürecek ki Gümüşhane büyüsün. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. Bunlar yapılırken de insanımız bunun değerini biliyor. Marifet de iltifata tabidir. İnşallah AK Belediyecilik Gümüşhane’ye yaşatacağız.