DAİMA DİK DURDUK!: DAİMA DİK DURDUK!

Gümüşhane MHP İl Başkanı Orhan Mazman, arkadaşımız Ahmet Öksüz’ün sorularını cevapladı. Gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulunan Mazman, Türkiye’nin geleceği için her türlü fedakarlık göstermeye hazır olduklarını belirterek, Genel Başkanları Devlet Bahçeli’nin tüm iç ve dış oyunlara karşı daima dik durduğunu söyledi.


ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
“Gümüşhane’de ve Torul’da başkanlarımız çalışmalarına devam etmektedir. Büyük ihtimalle seçimlere de onlarla gideceğiz. Bu dönemde Şiran ve Kelkit MHP açısında ön plana çıkıyor. Şiran ilçesinde dört, Kelkit ilçemizde de üç arkadaşımız bulunmaktadır. Kesin bir kanaate varmadığımız için isimlerini açıklayamıyoruz. Tabi kendileri basına bir açıklama yaparsa buna da saygı duyarız.”

ENDİŞELERİMİZ VAR
“MHP olarak, seçim kazanmanın da seçim kaybetmenin de ötesinde daha farklı endişelerimiz var. Türkiye’yi vatandaşımızın oylarını çalarak yönetmeye çalışan iktidarın, Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Anadolu’nun birlik ve bütünlüğünü tehlikeye sürüklemektedir. Aynı zamanda terör örgütünü muhatap alması, en büyük endişelerimizden biridir.”

BİZİ BİZ YAPAN DÜŞMANIMIZDIR
“Türkiye Cumhuriyeti’ni kuranlar Türk’tür. Türkiye Devletine, Türkiye Toprağına adını veren bile Türk düşmanlarıdır. Bizim ezeli düşmanlarımız bile bizleri Türk olarak biliyorlar ve o şekilde kabul ediyorlar. Onun içindir ki Türkçülüğün tartışmaya açılması bile çok büyük bir yanlıştır. Türk Devleti bir bütündür.”HÜKÜMETE DUR DİYECEĞİZ
“Başta başbakanımız olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içerisindeki yaşayan bütün insanları ruhen ve kültürel olarak Türk Milletinin bir parçası olarak kabul ediyoruz. Doğusuyla batısıyla birçok cephede birlikte mücadele ettik. Hükümetimiz çok yanlış yapıyor. Bu hükümete dur diyeceğimize inanıyorum.”

DAİMA DİK DURDUK
“Bu devletin geleceği için her türlü fedakarlık göstermeye hazırız. Bu devletin sınırları, bayrağı, İstiklal Marşı ve dili tektir. Bunlardan asla taviz vermeyiz ve verdirmeyiz. MHP Türklüğün ve Türkçülüğün savunulması konusunda son derece net kaledir. Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’de tüm iç ve dış oyunlara rağmen asla ikna edilemeyen ve daima dik duran birisidir.”İDDİALIYIZ
“Bütün ilçe belediyelerinde iddialıyız. Şunu da belirtmek istiyorum: Gümüşhane’de gerçekleştirmiş olduğumuz faaliyetlerimize, diğer siyasi partiden birçok kişinin de bizim partimize katılmayı düşündüklerini biliyoruz. MHP’ye yerel seçimlerde en büyük katkıyı Gümüşhane’den sağlayacağız.”

BORÇ BATAĞINDAYIZ
“Hükümetimizin şuan yürütmüş olduğu ekonomi politikası tamamen sıcak paraya endekslidir. Olası bir durumda Türkiye’nin sonu geçmişteki krizleri aratmayacak şekilde olacaktır. Vatandaşlarımız her geçen gün borçlanarak hayatlarını sürdürmektedir. Her birey kazandığının 2-3 katı bankalara borçlanmaktadır. Esnafımızda borcu olmayan, kredi kullanmayan yok. Kısacası vatandaşımız huzursuz bir şekilde hayat sürüyor.”

TAHAMMÜLÜMÜZ KALMADI
“İmralı süreci adı altında başlatılan bir hareket, tamamen Türkiye’yi bölmek için yapılan bir harekettir. Acaba Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, siyasi geleceğini birilerinin eliyle bir şeyler yaparak kurtarmak mı istemektedir. Bu milletin artık buna tahammülü yoktur. Artık milletin aldatılacağı kanaatinde değilim.”

BAKKALLARIMIZ BİTTİ!
“AK Parti döneminde tarım ve sanayi küçülmüştür. Özellikle son yıllarda gıda ticareti yapanlar Gümüşhaneli hemşerilerimiz değildir. Gıda pazarlayan büyük marketlerin vergi daireleri Gümüşhane değildir. Gümüşhane’deki bankalarla çalışmadığına dair bilgilerimiz var. Bakkallarımız başta olmak üzere esnaflarımız bitme noktasına gelmiştir. Sivil toplum kuruluşlarını, Ticaret Sanayi Odasını, Esnaflar Birliğinin vb. kuruluşların bu konuyu irdelemesini istiyorum.”

ESNAF, İFLAS EŞİĞİNDE
“Aynı zamanda bu marketlerin Gümüşhane’ye gelmesiyle bizim esnafımız aradan çıkarılıyor. Büyükte bir ambalaj yanıltması var. Gümüşhane gibi yerlerde küçük esnaflarımız çok önemlidir. Bunların başında bakkalcılık geliyor. Bakkallarımızda bitme noktasına geldi. Bunların biran önce önüne geçilmesi gerekiyor.”