AK Parti’den polis teşkilatına destek ziyareti

AK Parti Gümüşhane İl Başkanı Celalettin Köse, beraberindeki teşkilat mensuplarıyla kentteki uygulama noktalarında görev yapan polis memurlarına destek ziyaretinde bulundu.

AK Parti Gümüşhane İl Başkanı Celalettin Köse, beraberindeki teşkilat mensuplarıyla kentteki uygulama noktalarında görev yapan polis memurlarına destek ziyaretinde bulundu.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü önünde rektör atanmasını protesto etmek için toplanan bir grubun "katil polis" sloganları atmasına ülkenin dört bir yanında olduğu gibi Gümüşhane’den de tepki geldi.

Beraberinde Merkez İlçe Başkanı Fatih Gürses, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Emin Erdoğdu, Belediye Meclis Üyesi Özcan Ulutaş, Gençlik Kolları İl Başkanı Uğur Ülker ve partililerle şehrin giriş ve çıkışındaki İkisu ve Akçakale uygulama noktalarına moral ziyareti gerçekleştiren Köse, görevli polislere tatlı ikram etti.

Ziyaretinin ardından açıklamalarda bulunan Başkan Köse, son günlerde bazı kesimlerin vatandaşların can ve mal güvenliği için 24 saat görevinin başında bulunan polis teşkilatına yönelik haksız beyanlarda bulunduğunu söyledi.

Polis teşkilatına destek olmak için bu ziyaretleri gerçekleştirdiklerini dile getiren Köse, “Polis teşkilatımız milletimizin gözbebeğidir. Toplumumuzun huzur ve refahı için gece gündüz görev başındadır. Boğaziçi Üniversitesi’ndeki olaylarda polislerimize yönelik haksız ithamlara üzüldük. Bu haksız ithamlara karşı biz de size desteğimizi ifade etmek için buradayız” dedi.

“Normal olaylar değil, bir merkezden yönetiliyor”

Gerek Boğaziçi Üniversitesindeki olaylar gerekse son günlerdeki Can Ataklı’nın ülke felakete sürüklensin de siyasi iktidar düşsün babındaki açıklamaları, İlker Başbuğ’un darbeyi çağrıştıran beyanları, eski Bakanlardan Fikri Sağlar’ın başörtülü hakimler adil karar vermezler mahiyetindeki söylemlerinin bir bütün olarak değerlendirildiğinde bunların normal olaylar olmadığını, bir merkezden yönetildiğini düşündüklerini kaydeden Başkan Köse, “Bu kirli planları, aziz milletimizi kin ve düşmanlığa sevk edecek tarzdaki söylemleri asla kabul etmiyoruz. Bu ülkede her zaman millet iradesi egemen olmuştur, bundan sonra da millet iradesi egemen olacaktır” diye konuştu.

“Polislerimize yönelik haksız ithamlara üzüldük”

Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olaylarda polislere yönelik çirkin beyanların kendisini derinden üzdüğünü ifade eden Köse, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör atamasının bahane edilerek polis teşkilatının hedef alındığını aktardı.

Türk Polis teşkilatının bu milletin, bu devletin en saygın kurumlarından birisi ve vatandaşların huzurunun teminatı olduğunu kaydeden Başkan Köse, şunları söyledi: “Aslında rektör bahane edilerek bir kısım çevreler tarafından hain planları sergileme adına ülkemizin gözbebeği kurumlardan birisi olan Türk Polis teşkilatına da tırnak içinde söylüyorum 'katil' lafzını yaftalayarak eylemlerde bulunulmuştur. Biz bunu asla kabul etmediğimizi, bunun bizim onurumuza dokunduğunu vurgulamak istiyoruz. Bu manada da Gümüşhane’de 24 saat esasına göre görev yapan uygulama noktalarındaki polis memuru kardeşlerimize destek olmak adına teşkilatımızla buradayız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER