Anneler günü mesajları

Gümüşhane'de Anneler Günü nedeniyle yayımlanan kutlama mesajları.

Anneler günü mesajları

MİLLETVEKİLLERİ HACI OSMAN AKGÜL, CİHAN PEKTAŞ

“Anneler, aile hayatının birleştirici unsuru; sevgi, saygı, merhamet, sabır ve fedakârlık gibi yüce hasletlerin sembolüdür. Anne; koruyan, kollayan, kol kanat geren, evladının geleceği için kendini arka plana iten kişidir: Kişiyi kendisinden daha çok tanıyandır.

Annelik yeri doldurulamayan, değeri hiçbir şeyle ölçülemeyen, dünyadaki en yüce duygulardan biridir. Yeryüzündeki en yüce görevi, her türlü zorluğa rağmen, karşılık beklemeden yerine getiren anneler; geleceği emanet edeceğimiz çocukları hayata hazırlamanın yanı sıra geleneksel kültür değerlerinin ve ortak geçmişin kuşaktan kuşağa aktarılmasında da hayati bir rol oynamaktadırlar.

İnanç anlayışımıza göre, annelik dünyanın en yüce, en kutsal vazifelerinden birisidir. Peygamber Efendimizin "Cennet, Annelerin Ayakları Altındadır" Hadis-i Şerifi ile payelendirdiği, varlıklarıyla hayata anlam katan, çocuklarına yol gösteren, onların ülkelerine ve topluma yararlı birer fert olarak yetişmelerinde bir kılavuz görevi gören annelerimizin hakları asla ödenmez.

Bu duygu ve düşüncelerle; ömürlerini ailelerine vakfeden, her zaman hürmetlerin en büyüğünü hak eden annelerimizin, Anneler Günü'nü kutluyor; ebediyete irtihal etmiş bütün annelerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyoruz.”

BELEDİYE BAŞKANI ERCAN ÇİMEN

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, ‘Anneler Günü’ dolayısıyla mesajı yayınladı.

Anneliğin, dünyada hiçbir şeyle kıyaslanamayacak en yüce duygu olduğunu ifade eden Başkan Çimen, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Fedakarlık ve sevginin, merhamet ve şefkatin timsali olan annelerimiz, başımızın tacı, en değerli varlıklarımızdır.  Anneler, sevginin, hoşgörünün, fedakarlığın, şefkat ve merhametin dünyadaki en güzel yansımasıdır. Bizleri bugünlere getiren annelerimiz en değerli hazinelerimizdir. Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammet (SAV)’in 'Cennet, annelerin ayakları altındadır' sözü doğrultusunda kendilerini baş tacı kabul ettiğimiz annelerimiz, bizler için duadır, ilk öğretmendir. Bizleri canından, ruhundan, özünden bir parça olarak gören ve tüm hayatını bizim hayatımızın daha iyi olması için harcayan annelerimizin hakkı asla ödenemez. Bu nedenle annelerimizi mutlu etmek, annelerimizin yüreklerini sevgiyle doyurmak, onların ilgisine layık olmak hepimiz için asli bir görev olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle hayatın tüm güzelliklerine layık olan, baştacımız annelerimizin Anneler Günü'nü kutluyor, bütün annelere mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir hayat diliyorum.” 

AK PARTİ İL BAŞKANI AV.CELALETTİN KÖSE

“Sebebi varlığımız, sonsuz şefkat ve karşılıksız sevginin sembolü olan annelerimiz, değeri hiçbir şeyle ölçülemeyen ve yeri başka hiçbir şeyle doldurulmayacak olan en kutsal varlıklarımızdır.

Feragat ve fedakârlığın timsali olan annelerimiz hayatımız boyunca rehberimiz, eğiticimiz, hayat denen engebeli yolda en önemli ışığımızdır. Onları sadece bir günde değil tüm yaşamları boyunca hatırlamalı, kıymetlerini bilmeli ve baş tacı olarak taşımalıyız. Yüce Dinimiz de kadına ve özellikle anneye ayrı bir önem ve ayrı bir değer vermiş ve Hadis-i Şerifte belirtildiği üzere “Cennet Anaların ayağı altındadır” demek suretiyle onları yüceltmiştir.

Bu vesile ile en değerli varlıklarımız olan başta şehit ve gazi annelerimize şükran ve bağlılığımızı ifade etmek, onlara layık oldukları sevgi ve saygıyı göstermek ve gönüllerini hoş tutmak amacıyla, tüm annelerimizin “Anneler Günü” nü kutluyor, sağlıklı uzun ömürler diliyorum.”

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ALİ ATEŞ

Her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü Anneler Günü' olarak kutlanıyor. Bu evrensel ve anlamlı günde bizi hayata getiren, sevgisiyle büyüten, şefkatiyle ve sabrıyla bize ilk hayat eğitimizi veren analarımıza minnetimizi, en kalbi duygularla göstermenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Analık fedakârlık isteyen, karşılıksız sevgiye dayanan en yüce ve kutsal bir görevdir. Hayatımızın her anında sımsıcak yürekleriyle dünyamızı aydınlatan, hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan, gelecek nesillerimizin mimarı, elleri öpülesi fedakâr annelerimizin bu özel gününü en içten dileklerimle kutluyorum.Annelerimizin, evlatlarının vatanına, milletine, faydalı birer birey olarak yetişmesi için verdikleri emek ve moral bizlerin hayat mücadelesinde her zaman yanımızda bizlere manevi bir destek olmuştur.En zor dönemlerimizde karşılaştığımız sorunlarımızı çözerken hep yanımızda yer alan annelerimizin bu gayreti sayesinde hayata karşı mücadele ederken direncimizi korumayı başarabilmişizdir.Toplumumuzun çekirdeği olan ailelerin bir arada bulunabilmelerini sağlayan en önemli güç yine annelerimizdir. Bu sayede aile içi ve toplumsal huzurumuzu muhafaza edebilmekte, toplumsal huzurumuzu muhafaza edebilmekteyiz.Bu duygu ve düşüncelerle hayatımızın her anında bizleri verdikleri karşılıksız sevgi ve fedakârlıklarıyla bugünlere getiren annelerimizin ellerinden öpüyor, en içten duygularımla selamlarımı, sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406