Demir: Bizi soykırım ile suçlayabilecek en son devlet başkanı Biden ve en son devlette ABD’dir 

Saadet Partisi (SP) Gümüşhane İl Başkanı Av. Akın Demir, 1915 olaylarını ‘Ermeni Soykırımı’ olarak tanımlayan ABD Başkanı Joe Biden’in haddini ve hududunu aştığını ve tarihsel gerçekliği Ermeni Lobilerin hatırına inkar ettiğini söyledi.

Demir: Bizi soykırım ile suçlayabilecek en son devlet başkanı Biden ve en son devlette ABD’dir 

Saadet Partisi (SP) Gümüşhane İl Başkanı Av. Akın Demir, 1915 olaylarını ‘Ermeni Soykırımı’ olarak tanımlayan ABD Başkanı Joe Biden’in haddini ve hududunu aştığını ve tarihsel gerçekliği Ermeni Lobilerin hatırına inkar ettiğini söyledi.

“Bizi soykırım ile suçlayabilecek en son devlet başkanı Biden ve en son devlette ABD’dir”

Biden’in bu açıklamasını yaparken de şam kurnazlığı ile Türkiye Cumhuriyeti devletini değil Osmanlı tarihinde yaşanan olayları kınadığını ifade etmeye çalıştığını kaydeden Demir, “Öncelikle bizi soykırım ile suçlayabilecek en son devlet başkanı Biden ve en son devlette ABD’dir. Tarihinin her dönemi soykırım ile alınan bir devlet başkanının bizi soykırım ile suçlaması en hafif tabir ile alçaklıktır. Başta Kızıldereli – Siyahi katliamı olmak üzere, Irak’ta, Afganistan’da, Kore’de işlemiş oldukları cinayetler insanlık hafızasında hala diri iken kalkıp bize soykırım suçlaması yapabilmek alçaklıktan başka bir şey değildir” dedi.

“Biden gerçeği öğrenmek istiyorsa Gümüşhane’ye gelsin Süleymaniye Mahallesinde Camilerle Kilislerin yan yana durduğunu bir görsün”

Tarihsel gerçekliğin siyasi açıklamalarla değişmeyeceğinin altını çizen Demir, “Osmanlı döneminde başta rum olmak üzere birçok azınlık millet huzurla yaşamış ve varlığını korumuştur. Her türlü hak ve özgürlüklerden faydalanmakta iken askerlikten muaf tutulmuşlar bu aziz milletin evlatları cephelerde şehit olurken onlar ticaret yapıp zenginlik üzerine zenginlik kazanmışlardır. Joe Biden gerçeği öğrenmek istiyorsa Gümüşhane’ye gelsin Süleymaniye Mahallesinde Camiler ile Kilislerin yan yana durduğunu bir görsün bu milletin rumu ile ermenisi ile yıllardır birlikte yaşadığına– birlikte eğlendiğine birlikte üzüldüğüne tarihi vesikaları incelesin ve şahit olsun” diye konuştu.

“Biden önce kendi karanlık tarihi ile yüzleşsin”

Açıklamasında 1915 olaylarının oluş sebeplerine değinen Demir, “Rusların doğu cephelerinde ilerlemesi ile düne kadar sesleri çıkmayan her türlü nimetten faydalanan Ermeniler ayaklanmış – çeteleşmişler ve Müslüman köyleri-mahalleri basmaya kadın-çocuk-ihtiyar demeden herkesi evlere ahırlara camilere doldurarak katletmeye başlamışlardır. Yetişkinlerin cephelerde olmasını fırsat bilen bu alçaklar geride kalanları ihtiyar- kadın – çoluk çocuk demeden katletmeye başlamıştır. Asıl soykırım yaşayan bizim ceddimiz olmasına rağmen tarihi gerçekliği yalanları ile değiştirmeye kalkan bu soysuzlara verilecek en güzel ders neden Rumların şahitliğidir. Aynı mahallerde oturan Rumlar – Türklerin bu zor zamanında soykırıma kalkmamış komşuluk hukuku gözetmişler lakin Ermeniler ise Osmanlının türlü cephelerde çatışmasını fırsat bilmiş ve komşuluk ve insanlık hukuku gözetmeden dün ekmeğini yediği komşularını katletmeye çalışmıştır. Dedelerimizden dinlediğimiz kadarı ile de bu hakikati çok kez işitmişizdir. Rumlar bizlere dokunmadı lakin Ermeniler Ruslar ile bir olup bize her türlü kötülüğü yapmışlardır. Bu katliam karşısında bu aziz millet Nene Hatunlar ile Kara Fatma bacılar ile ayağa kalkmış ve haddini bilmeze haddini bildirmiştir. Şimdi de Biden’in soykırım demesi ile soykırım olmayacağı gibi hadsiz önce kendi karanlık tarihi ile yüzleşsin.  Daha bu açıklamasını yaptığı sırada onlarca siyahi polis şiddetine maruz kalan bir devlet başkanının konuşmaya hakkı yoktur” ifadelerini kullandı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER