Doğan, aday öğretmenlere seslendi

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, göreve yeni başlayan öğretmenlere verilen hizmet içi eğitim seminerine katılarak çeşitli tavsiyelerde bulunarak 'Gümüşhane eğitim öğretime sizlerin bu nitelikli katkısıyla çok daha arzu edilen noktalara gelecek' dedi.

Doğan, aday öğretmenlere seslendi

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, göreve yeni başlayan öğretmenlere verilen hizmet içi eğitim seminerine katılarak çeşitli tavsiyelerde bulunarak “Gümüşhane eğitim öğretime sizlerin bu nitelikli katkısıyla çok daha arzu edilen noktalara gelecek” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen seminere Doğan’ın yanısıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mesut Olgun, İbrahim Taş ve 52 aday öğretmen katıldı.

“Gümüşhane eğitim öğretime sizlerin bu nitelikli katkısıyla çok daha arzu edilen noktalara gelecek”

Geçtiğimiz Eylül ayı ortalarında başlayan ve Kasım ayına kadar sürecek olan seminerlere katılan öğretmenlere seslenerek meslek hayatlarının başında yaptıkları işin uzmanı olarak tanımlanan olmalarını isteyen Doğan, “Var olan altyapınızla beraber kendinizi geliştirme süreciniz devam etsin. Hem mesleki anlamdaki hem hayata dair okumalarınız devam etsin. Gümüşhane eğitim öğretime sizlerin bu nitelikli katkısıyla çok daha arzu edilen noktalara gelecek” dedi.

“Birbirinin tekrarı olan yıllar yaşamayın”

Aday öğretmenlere genç ve dinamik olduklarını ve enerjilerinin var olduğunu ifade eden Doğan, “Bunları bu yıllarda daha fazla fedakârlıkla, gayretle buluşturarak bu birikiminizi öğrencilerimizle paylaşmanızı arzu ediyoruz. Yaş ilerledikçe birikim ve deneyimle birçok şeyi halledeceksiniz. Sizin yaşınızdaki arkadaşlarımızın önünüzde uzun yıllar olduğu bilinciyle kendilerini ve yabancı dille ilgili yeterliliklerini geliştirsinler. Yüksek lisans gündemlerinizde olsun. Hayatın size nasıl bir yol çizeceğini bilemezsiniz. Kariyer planlamanız ve bu planlama içerisinde gündemleriniz olsun. Hafta geçiyor, ay geçiyor, yıllar geçiyor. Birbirinin tekrarı olan yıllar olmamalı” diye konuştu.

“Öğrencilerde fark oluşturun, onları motive edin”

Öğrencilerde fark oluşturan, onları motive eden bir zaman dilimi geçirmelerini isteyen Doğan, “Burada bulunduğunuz yıllar gayret ve çabanızla gerçekten hatırladığınız, öğrencilerimizde fark oluşturan, onları motive eden bir zaman dilimi olarak hatırlamanızı isterim. Gümüşhane gibi yerlerin eğitim öğretimden beklentileri çok daha fazla. Gümüşhane insanımızın ve benzer ölçekteki illerimizde eğitimin dışında hayata tutunabilecekleri çok farklı alanlar yok. Burada hayallerini, gelecekle ilgili planlamalarını sağlayabilecekleri en kestirme alan eğitim öğretim alanı. O yüzden burada sadece belli bir zaman dilimine geçireceğimiz sonra tayinle gideceğimiz yerler olarak bakmayın” ifadelerini kullandı.

“Şehrin kültürüne, tarihine, doğasına, coğrafyasına biran önce aşina olun”

Öğretmenlerden görev yaptıkları okulu ve yaşadıkları şehri mutlaka tanımalarını ve şehrin tarihi, kültürü, doğası ve coğrafyasına biran önce aşina olmalarını isteyen Doğan, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Arkadaşlarınızla iyi ilişkiler içerisinde olmalısınız. Şehrin kültürüne, tarihine, doğasına, coğrafyasına biran önce aşina olun. Tanıdıkça, bildikçe daha çok seversiniz, daha çabuk alışırsınız. Her yerin ayrı güzellikleri var. Burası da tarihiyle, kültürüyle belli bir birikimi ve geçmişi olan bir vilayetimiz. Eğitimle ilgili altyapımız da güzel bir noktada olan şehrimiz. İnşallah sizlerin katkılarıyla bu çok daha iyi noktalara gelecek. Derslik başına düşen öğrenci sayısı itibariyle Türkiye ortalamasının çok altında bir yer. İkili öğretim yapan hiçbir okulumuz yok. Öğretmen oranımız yüzde 90 gibi önemli bir rakamda. Eğitim açısından çok müsait bir zemini var. Bu noktada bu şekeri, unu helvaya dönüştürmek el birliğiyle, gönül birliğiyle hep beraber gerçekleştireceğimiz bir süreç olacak” dedi.

Doğan, konuşmasının ardından aday öğretmenlerle soru-cevap şeklinde bir süre sohbet etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406