banner522

Dünya kadınlar gününe coşkulu konser

Gümüşhane Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Karadeniz müziğinin güçlü sesi Ekin Uzunlar, Grup Canca ve Grup Palto konserleri düzenlendi.

Dünya kadınlar gününe coşkulu konser

Gümüşhane Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Karadeniz müziğinin güçlü sesi Ekin Uzunlar, Grup Canca ve Grup Palto konserleri düzenlendi.

Sema Doğan Yaşam Alanında gerçekleştirilen ve üniversite öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği konserde gençler doyasıya eğlendi.

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, eşi Gülsen Çimen’le birlikte katıldığı konserde kadınlara çiçek takdim etti, gençlerle özçekim gerçekleştirdi.

Burada yaptığı konuşmada alanı dolduran öğrencilere “Sizlerin gözleri güldüğü zaman bizlerde gülüyoruz” diyerek hitap eden Başkan Çimen, “Sizler bu şehirde huzurlu, güvenli okuyup, güzel hatıralarla mezun olmanız için bir abiniz olarak ve belediye başkanınız olarak her şeyi yapmaya hazırız. Bugüne kadar yaptığımız bütün projeler gençlerle ilgili. Bu şehirde yaşayan üç kişiden bir tanesi öğrenci ve çok kıymetlisiniz. Ben şehrimizin her noktasını bunu anlatıyorum. Gümüşhane Belediyesi olarak çalışmalarımız sizinle ilgili. Bundan sonrada böyle olacak. Bizden önce görev alan arkadaşlarımız oldu, onlara teşekkür ediyorum. Biz geldik bu şehri sizinle beraber şahlandırdık ve şahlandırmaya da devam edeceğiz” dedi.

Gençleri önemsediklerini ifade eden Başkan Çimen, “Sema Doğan Parkımızda bun projelerden bir tanesi. Biz yeni projeler tekrar karşınıza çıkacağız. Birçok projemiz var. Hizmet etmeye devam edeceğiz. Projelerimizi sizlerin hizmetine sunacağız. Alışveriş merkezi inşallah önümüzde ki günlerde temelini atıyoruz. İnşallah bu yıl alışveriş merkezimizde bitiyor. Biz Belediyeyi kazandığımız gün üniversite ve gençlik birimi kurduk. Bu birimi sizler için kurduk. Yaptığımız tüm yardımları birimimiz ve kulüplerimiz aracılığıyla yaptık. Belediye olarak üniversite meclisi kurduk. Meclisi 2019 yılında daha aktif hale getireceğiz. Sizlerle daha içi içe olacağız. Önümüzde ki günlerde yeni projelerimizi sizlere açıklayacağız” şeklinde konuştu.

Programda daha sonra Gümüşhane’nin başarılı müzik grupları olan Grup Palto ve Grup Canca’nın sahne almasının ardından Karadeniz’in son dönemde yetiştirdiği en önemli seslerden biri olan Ekin Uzunlar, söylediği birbirinden güzel şarkılarla alanda bulunanları zaman zaman duygulandırıp zaman zaman eğlendirirken sesinin yanısıra kemençesiyle gerçekleştirdiği sahne performansıyla da izleyenlerden tam not aldı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406

Gümüşhane Pestil Köme

banner524

banner525

Yandex.Metrica