GÜ’de Dekan Atamaları Gerçekleştirildi

Gümüşhane Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi ile İlahiyat Fakültesi’ne dekan atamaları gerçekleşti.

GÜ’de Dekan Atamaları Gerçekleştirildi

Yapılan atamalar sonucunda Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’ne Prof. Dr. Abdurrahman Dokuz, İlahiyat Fakültesi’ne de Prof. Dr. Ali Kuzudişli dekan olarak atandı.

Prof. Dr. Abdurrahman Dokuz, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi dekanlık katında gerçekleşen bir merasim töreniyle dekanlık görevini Prof. Dr. Selim Serkan Nas’tan teslim aldı. Dekanlık görevini vekâleten yürüten Prof. Dr. Ali Kuzudişli ise İlahiyat Fakültesi’ne asaleten dekan olarak atandı.

Yapılan atamalar hakkında açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek şunları söyledi: “Yüksek Öğretim Kurulu tarafından fakültelere dekan atamalarının gerçekleşmesiyle beraber Üniversitemizde de iki dekan ataması gerçekleşti. Daha öncesinde dekanlık görevini yürüten Prof. Dr. Selim Serkan Nas hocamızın görev süresinin dolmasıyla beraber Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi dekanlık görevine Üniversitemiz Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nden Prof. Dr. Abdurrahman Dokuz atandı. 
Bir diğer atama ise Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi’nde gerçekleşti. Vekâleten İlahiyat Fakültesi dekanlık görevini yürüten Temel İslam Bilimleri Bölümü’nden Prof. Dr. Ali Kuzudişli hocamız ise yapılan atamayla birlikte İlahiyat Fakültesi dekanlık görevini asaleten yapma yetkisini almış oldu. Yeni atanan dekanlarımızın fakültelerimize ve Üniversitemize büyük katkılar sunması dileğiyle kendilerine görevlerinde başarılar diliyorum.”

Prof.Dr. Ali Kuzudişli

Prof.Dr. Abdurrahman Dokuz
 

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2021, 21:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
akademisyen
akademisyen - 6 gün Önce

Üniversite bizim hepimizin. idari görevlerde şaibeye adı karışmayan, etik ihlalleeri olmayan, temiz bilim insanlarına her zaman ihtiyaç var. bu tip atamalardan uak durmakta hep fayda var. rektörü bu tutumundan ötürü kutluyorum.

ALİ RIZA COŞKUN ÖZER
ALİ RIZA COŞKUN ÖZER - 1 hafta Önce

MÜHENDİSLİK VE DOĞA BİLİMLERİ FAKÜLTESİ DEKANLIĞI GÖREVİNİ
DEVRALAN PROF.DR. ABDURRAHMAN DOKUZ U TEBRİK EDER BAŞARILAR DİLERKEN GÖREV SÜRESİNİ BAŞARIYLA TAMAMLAYAN SAYIN PROF.DR. SELİM SERKAN NAS A TEŞEKKÜR EDER YENİ ALACAĞI GÖREVLERDE BAŞARILI ÇALIŞMALARININ DEVAMINI DİLER GÜMÜŞHANE'DEN SAYGILAR SUNARIM 29ARCÖZER61

SIRADAKİ HABER