GÜ’de Güvenlik Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi

Gümüşhane Üniversitesinde 2019-2020 eğitim-öğretim yılı ikinci döneminin başlamasına kısa bir süre kala, Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek başkanlığında Güvenlik Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirildi. 

GÜ’de Güvenlik Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi

Gümüşhane Üniversitesinde 2019-2020 eğitim-öğretim yılı ikinci döneminin başlamasına kısa bir süre kala, Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek başkanlığında Güvenlik Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirildi. 

Rektörlük Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda, Gümüşhane Üniversitesinde eğitim-öğretimin sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir şekilde yapılabilmesi için alınacak tedbirler masaya yatırıldı. 

Düzenlenen toplantının açılışını yapan Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “Gümüşhane Üniversitesi olarak gerçekleştirdiğimiz bu toplantıda bir yanda fiziki çevre eksikliklerimizi diğer yandan da iç güvenlik ile ilgili eksiklikleri başta Valiliğimiz, Belediye Başkanlığı, Emniyet Müdürlüğü, Jandarma, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve diğer birimlerimiz ile birlikte önce tespit edip sonrasında da çözüme kavuşturuyoruz. Bu vesileyle üniversitemize hoş geldiniz diyor; bu güne kadar üniversitemize, şehrimize katkılarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Gümüşhane Üniversitesi’nin, Gümüşhane’nin en önemli değerlerinin başında geldiğini vurgulayan Vali Taşbilek ise, “Bizler için önemli bir konu olan ve ilkini valiliğimizde gerçekleştirdiğimiz Güvenlik Koordinasyon Toplantısı’nın ikincisini üniversitemizde icra etmekteyiz. Hiç şüphesiz Gümüşhane Üniversitesi, ilimiz için en önemli değerlerdendir. Burada okuyan çocukların hepsi de devletimize ve bizlere teslim edilmiş çocuklardır. Bunda dolayı da her birisi bizlerin göz bebeğidir. Onları herhangi bir sıkıntı, problem yaşamadan ilimizde misafir etmek, eğitim-öğretim faaliyetlerinin devamında kazasız belasız bir şekilde eğitim almasını sağlamak ve ilimizden memnun bir şekilde memleketlerine uğurlamak bizim için en önemli hedeftir. Allah’a şükürler olsun Gümüşhane insanımız da buraya gelen evlatlarımızı kendi evlatları gibi görme noktasında çok büyük duyarlılık gösteriyor. Bu vesileyle onlara da ayrıca çok teşekkür ediyoruz. Gerçekleştirdiğimiz toplantıda yapılan sunumları dikkate alarak fikir alışverişi içerisinde görüşleri, önerileri dinleyerek üniversitemizde güvenli bir şekilde en iyi eğitim nasıl sağlanır sorusunun cevabını tartışacağız. Katılımlarından dolayı herkese çok teşekkür ediyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Vali Taşbilek’in konuşmasının ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Günay Çakır tarafından üniversitenin fiziki ve genel durumu hakkında bilgiler içeren bir sunum gerçekleştirildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER