Gümüşhane Emniyetinin asayiş uygulamaları devam ediyor

Asayiş yönünden Türkiye’nin en huzurlu kentlerinden birisi olan Gümüşhane’de İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri okulların açılmasının ardından denetim ve kontrollerini artırdı.

Gümüşhane Emniyetinin asayiş uygulamaları devam ediyor

Kent merkezinde başta okullar ve üniversite bölgesi olmak denetim ve kontrollere hız veren Emniyet güçleri çocuk ve gençlerin korunmasına yönelik çalışmalara ağırlık verdi.

Asayiş Şube Müdürlüğü koordinasyonunda gerçekleştirilen denetim ve kontrollerde durdurulan araçlarda kimlik sorgulaması yapılırken, kadın sürücü ve yolculara yönelik Kadın Destek Uygulaması (KADES) tanıtımı yapılıyor, şüpheli şahıslara yönelik araç ve üst araması da gerçekleştiriliyor.

Okulların açılmasıyla birlikte huzur ve asayişin sağlanması, çocuk ve gençlerin korunmasına yönelik gerçekleştirilen uygulamalarda da okulların giriş ve çıkış saatlerinde şüpheli şahıslara yönelik uygulama yapılıyor.

Üniversite civarında yapılan “Gençlerin Korunmasına Yönelik Okul Çevreleri İle Servis Araçları Denetim Uygulamasında" 62 kişi ve 27 araç sorgulanmış, bir araca 30/1-B maddesinden 951 TL idari para cezası uygulandı.

Haberin Kaynağı: Recep Ergin

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2023, 13:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER