Gümüşhane’de bin 394 öğrenci Pazar günü ter dökecek

Gümüşhane’de 6 Haziran 2021 tarihinde yapılacak Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınava (LGS) il genelinde sınava sınav merkezinde bulunan 107 salonda bin 394, 8. Sınıf öğrencisi girecek.

Gümüşhane’de bin 394 öğrenci Pazar günü ter dökecek

İl genelinde sınavın eksiksiz olarak pandemi kurallarına göre yürütülebilmesi için maske, dezenfektan sosyal mesafe uygulamaları gibi her türlü tedbir alınırken, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü ile birlikte yapılan koordinasyon toplantıları ile öğrencilerin sınavlara güvenli bir şekilde girebilmesi için her türlü organizasyon yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınavına öğrencilerin kendi okullarında gireceği, ülke genelinde olduğu gibi sınavın iki oturum şeklinde yapılacağı, 1. Oturumun 09.30’da başlayacağı ve 75 dakika süreceği belirtilerek bu nedenle öğrencilerin sınav yapılacak olan okul binalarında en geç saat 09.00 gibi olmaları gerektiği vurgulandı. 

İkinci oturum ise saat 11.30’da başlayacak olup 80 dakika sürecek. Öğrencilerin sınav giriş belgeleri ilgili okul müdürlükleri tarafından elektronik ortamdan alınıp onaylanarak sınav salonlarında bulundurulacak. Öğrenciler herhangi bir işlem yapmayacak.

Öğrencilerin sınava gelirken yanlarında geçerli kimlik belgesi, koyu siyah ve yumuşak kurşun kalem, kalemtraş ve leke bırakmayan silgi bulundurmaları gerekiyor.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER