Gümüşhaneli Altın Adamlar Ödüllerini Aldı

Gümüşhane’de 48 yıldır yayın yapan Kuşakkaya Gazetesi’nin bu yıl ilkini gerçekleştirdiği ‘Gümüşhaneli Yılın Altın Adamları’ ödül töreni Ankara’da yapıldı.

Gümüşhaneli Altın Adamlar Ödüllerini Aldı
Gümüşhane’de 48 yıldır yayın yapan Kuşakkaya Gazetesi’nin bu yıl ilkini gerçekleştirdiği ‘Gümüşhaneli Yılın Altın Adamları’ ödül töreni Ankara’da yapıldı.

Türkiye’nin dört bir tarafından siyasetten bürokrasiye, spordan sanata birçok Gümüşhanelinin katıldığı program Ankara Sheraton Otelinde gerçekleştirildi. Programa Adalet ve Milli Savunma eski Bakanı Mahmut Oltan Sungurlu, Devlet eski Bakanı Baki Tuğ, AK Parti Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün, MHP Ankara Milletvekili Prof.Dr. Özcan Yeniçeri, 22.dönem milletvekilleri Sabri Varan, Temel Yılmaz, 23.dönem milletvekilleri Prof.Dr. Yahya Doğan, Recai Birgün, CHP İl Başkanı Atilla Sait Özdamar, SP İl Başkanı Akın Demir, eski Belediye Başkanı Mustafa Canlı ve çok sayıda davetli katıldı.

İnternet üzerinden yapılan ve 21 bin 322 oy kullanılarak gerçekleştirilen ankette 27 kategoride ödül alanlar, onur ödülleri ve Kuşakkaya Gazetesi özel ödüllerinin sahiplerine takdim edildiği program, çok sayıda Gümüşhanelinin bir araya gelip tanışma, konuşma ve dertleşmelerine de fırsat tanıdı.

“GÜMÜŞHANE TÜRKİYE’NİN HER TARAFINDA ÇOK ÖNEMLİ DEĞERLER YETİŞTİRDİ”

Adalet ve Milli Savunma eski Bakanı Mahmut Oltan Sungurlu, programda yaptığı konuşmada etkinliğe katılamayan ve çok daha değerli Gümüşhanelilerin var olduğuna dikkati çekerek, Gümüşhane’nin Türkiye’nin her tarafından çok önemli değerler yetiştirdiğine dikkati çekti.

“TÜM GÜMÜŞHANELİLER ÖDÜLE LAYIKTIR”

AK Parti Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün de davete icabet eden herkese teşekkür ederek, “Tüm Gümüşhaneliler ödüle layıktır. Siyasi ayrım gözetmeden bütün Gümüşhanelilerin ortak özelliği vatan sevgisidir. Her anlamda Gümüşhaneyi ve Gümüşhaneliyi temsil edenlerin sorumluluğunun büyük olduğunu biliyoruz.” dedi.

“BUGÜNE KADAR HEP GÜMÜŞHANELİ SORUMLULUĞUYLA HAREKET ETTİK”

Programa katılan ve ankette Yılın Spor Adamı seçilen, Teknik direktör ve eski milli futbolcu Ertuğrul Sağlam ise yaptığı konuşmada Gümüşhane’nin Torul ilçesine bağlı Zigana köyünden olduğunu hatırlatarak, “Bugüne kadar gerek sporculuğumuzda, gerekse antrenörlük hayatımızda hep üzerimizde Gümüşhaneli olmanın sorumluluğunu hissedip, davranış ve söylemlerimizi buna göre hep tesis ettik. Allah’a şükürler olsun ki şehrimizi bugüne kadar başarıyla temsil ettik. Bundan sonraki dönemde yine aynı şekilde devam etmek, Gümüşhane insanının ne kadar dürüst, çalışkan, onurlu, yaptığı işi en iyi şekilde yapmaya çalışan insan olduğunu gösterebilmek için bundan sonra daha fazla çalışacağım.” diye konuştu.

“BÜTÜN GÜMÜŞHANELİLER ZATEN ALTIN ADAM”

Programda konuşan Gümüşhane Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Kuşakkaya Gazetesi imtiyaz sahibi Sezai Köprülü de her Gümüşhanelinin milli, ahlaki ve insanı duygularıyla zaten altın adam olduğunun altını çizerek, bu tür etkinliklerin marifet iltifata tabidir ilkesi gereğince anlamlı ve gerekli olduğunu söyledi.

Köprülü, “Burada bulunan ya da bulunmayan bütün hemşehrilerimiz kendi uğraş alanlarında ödüllerin en büyüğünü, taşıdıkları Gümüşhaneli kimliğiyle hak ediyor.” dedi.

Programa katılan şairlerin okuduğu şiirler, Gümüşhaneli sanatçılar Mahmut Polat ve Onur Akgül’ün söylediği türkülerle renk kattığı program hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

İlgili Haber:
İşte yılın Altın adamları
Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2015, 17:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER