Gümüşhane’nin kahramanları Antalya’da

Günlerdir devam eden yangınlar nedeniyle gökyüzünün kızıl renge büründüğü, gündüzlerin geceye döndüğü Antalya’ya bin 100 kilometre uzaktaki Gümüşhane’den İl Özel İdaresi ve İtfaiye Müdürlüğü tarafından destek ekibi gönderildi.

İl Özel İdaresi tarafından 1 dozer, 1 su tankeri, 1 tır ve 1 öncü araç ile toplam 4 personel görevlendirilirken Gümüşhane Belediyesi İtfaiye müdürlüğünden ise bir araç 2 şoför ve 2 itfaiye eri görevlendirildi.

Dualarla Gümüşhane’den uğurlanan ekipler gece yarısı ulaştıkları bölgede hemen yangın söndürme çalışmalarına katılırken, sosyal medya hesaplarından yayınladıkları fotoğraflarda durumun vahametini ortaya koydu.

Ekipler yangınların kısa sürede kontrol altına alınıp söndürülmesinin tek temennileri olduğunu belirterek ülkenin dört bir yanından gelen meslektaşlarına kolaylıklar diledi.

Gümüşhane ekibi bin 100 kilometre uzaklıktaki Antalya’nın Manavgat ilçesine gece ulaştıktan sonra gündüz kavurucu sıcakya ilçeye bağlı Beydiğin ve Çatak köylerinde başarılı müdahaleleriyle yangını söndürdü.
 

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2021, 01:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER