GÜSİAD burs taahhütlerini tamamladı

Gümüşhane Sanayici İş Adamları Derneği (GÜSİAD) 18 yıldır sürekli ve düzenli olarak Gümüşhaneli üniversite öğrencilerine sağladığı bursların, 2021-2022 öğretim yılı ödemelerini de tamamladı. 

GÜSİAD burs taahhütlerini tamamladı

Konuyla ilgili açıklama yapan GÜSİAD Genel Başkanı Yüksel Yalçın, her yıl düzenli olarak burs desteği sağlayan GÜSİAD üyelerine, iş insanlarına ve mensuplarına teşekkür etti.

GÜSİAD olarak bu yıl 1.000 TL’den 357 öğrenciye burs taahhüdümüzü yerine getirerek toplamda 357 bin TL’lik bu desteği sağladıklarını kaydeden Yalçın, “Bu desteği iş adamlarımızla, içinde bulunduğumuz ticaretin ve üretimin bu zor zamanlarında gerçekleştirmiş olduk. Bu konuda bir diğer teşekkürümüzü de bu çalışmanın gerçekleştirilmesinde GÜSİAD Yönetim Kurulunda oluşturduğumuz burs komitemiz üyelerinden Onursal Başkanımız Prof.Dr.Kenan Aydın, Başkan Yardımcılarımız ve Yönetim Kurulu Üyelerimizden Muammer Beyaz, Cahit Karakullukçu, Av.Yunus Akçay, Soner Keleş, Yüksel Hamzaoğlu ve Mahir Bozalan’a iletmek istiyorum” dedi.

Burs dağıtımında öğretim yılı başında duyurusunu yaptıkları gibi 200 öğrenci asıl, 130 öğrenci yedek olmak üzere toplamda 330 öğrenciye burs verileceğini, bu taahhüdü yedeklerden sonra not ortalamalarındaki sıraya göre 27 öğrenci daha ekleyerek 357 kişiye çıkardıklarını kaydeden Yalçın, “Bu yıl, geçen yıl olduğu gibi standart burs programımız dışında, Gümüşhane Üniversitesi’nde okuyan 50 öğrencimize, Gümüşhane Üniversitesi Kalkındırma Vakfı’na bağışla bu kurumumuz üzerinden burs temin ettik. Ayrıca Gümüşhane Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz bünyesindeki ulusal ve uluslararası spor müsabakalarında ilimizi temsil eden gençlerimizden 15 öğrencimize de burs taahhüdümüzü sağladık. GÜSİAD olarak Gümüşhaneli öğrencilerimize burs sağlayarak, ayrıca ramazan dönemindeki yerelden erzak paketleri ve diğer eğitim destekleriyle her yıl 600 Bin TL’yi aşkın sosyal destek sağlamaktayız.  GÜSİAD Genel Merkez olarak, şubemiz ve temsilciliklerimizle birlikte sosyal desteklerimize katkı sağlayan hemşerilerimize teşekkür ediyor, geleceğimizin temsilcileri gençlerimize başarılar diliyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER