Kadakal dekan oldu

Gümüşhaneli akademisyen Prof.Dr. Mahir Kadakal, Bayburt Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi dekanı olarak atandı.

Kadakal dekan oldu

Giresun Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı olarak görev yaparken 7 Ekim 2021 tarihinde eşi Doç. Dr. Huriye Kadakal'la Bayburt Üniversitesi’nde görev yapmaya başlayan Kadakal, aynı üniversitenin Uygulamalı Bilimler Fakültesi Gümrük İşletme Bölüm Başkanı olarak görev yapıyordu.

Bayburt Üniversitesi Rektörü hemşehrimiz Prof.Dr. Mutlu Türkmen’in de katıldığı devir teslim töreniyle Sanat ve Tasarım Fakültesi’ne vekâleten dekan olarak atanan Prof.Dr. Kadakal, görevi Prof. Dr. Rafet Metin’den devraldı.

Prof. Dr. Mahir Kadakal’a yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Prof. Dr. Mahir Kadakal kimdir?

28.04.1971 yılında Gümüşhane’nin merkez Süle Köyün’de dünyaya geldi. Emekli Eğitimci Erdoğan Kadakal’ın oğludur. İlköğrenimini Gümüşhane‘de, orta öğrenimini Sivas Yıldızeli Pamukpınar Öğretmen Lisesi orta kısmında ve lise öğrenimini Gümüşhane Mareşal Çakmak Öğretmen Lisesi’nde tamamladıktan sonra 1989 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik Anabilim Dalı’na girdi ve 1993 yılında bu bölümden mezun oldu. 1993 Eylül’ünde OMÜ Fen Bilimleri Enstitüsü’nde Yüksek Lisansa başladı. 16.02.1994 tarihinde OMÜ Eğitim Fakültesi Fen Bilimleri Eğitimi Matematik Anabilim Dalı’na Araştırma Görevlisi olarak atandı. 1996 Haziran’ında Yüksek Lisansı tamamladı ve aynı yıl OMÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Doktora programını kazandı. Mayıs 2000 de Doktorasını bitirdikten sonra aynı dönemde OMÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü Uygulamalı Matematik Anabilim Dalı’na Yardımcı Doçent olarak atandı. 11.04.2006 tarihinde Doçent oldu. 05.02.2008 tarihinde Ahi Evran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü Uygulamalı Matematik Anabilim Dalı’na Doçent Doktor olarak atandı. 2010 yılında Matematik Bölüm başkanlığına ve ardından 2011 yılı Mayıs ayında Ahi Evran Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu Müdürlüğüne atandı. 07.09.2011 tarihinde Profesör oldu ve 19.01.2012 tarihinden itibaren Ahi Evran Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesine Vekâleten Dekan olarak atandı. 13.09.2012 tarihinde Giresun Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümüne atandı ve bölüm başkanı oldu. Ardından Eylül 2012 de Giresun Üniversitesi Rektör Yardımcılığı, 05.03.2013 tarihinde Giresun Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan vekilliği görevine ve 21.01.2014 tarihinde Mühendislik Fakültesi Dekan vekilliği görevine getirildi. Daha sonra 21.01.2015 tarihinde Yükseköğretim Kurulu tarafından asaleten Giresun Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı olarak atandı. 7 Ekim 2021 tarihinde eşi Doç. Dr. Huriye KADAKAL ile birlikte Bayburt Üniversitesi’nde görev yapmaya başladı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Gümrük İşletme Bölüm Başkanı oldu. Ardından, Bayburt Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’ne vekâleten dekan olarak atandı. Yurt içi ve yurt dışı dergilerde birçok makalesi yayınlanmıştır. Uluslararası ve ulusal konferans ve sempozyumlarda yer almıştır. Ayrıca "Genel matematik-I" ve "Genel Matematik-I Problem Çözümleri" isimli iki adet kitapta yazarlık yapmıştır. Evli, Oğuzhan Emre ve Gülsüm Rengin isimli iki çocuk babasıdır.    

YORUM EKLE
YORUMLAR
Davut. Günay
Davut. Günay - 6 ay Önce

Allahım başarısını daim. Eylesin

kendi görüşü
kendi görüşü - 6 ay Önce

benim tavsiyem cimere özel olarak yazılsın syn cumhurbaşkanımız bizzat en üst seviyede yetkili görevlendirsin gerekirse boykut edelim stk öncülüğünde medya öncülüğünde ne gerekiyorsa yapalım uzaktan klevye ile bu iş olmaz her kim neye sebep oldu ise en ağır cezayı çeksin bu hastanenin yapılması o yol güzargahını birilerine peşkeş çeken o zaman ki milli emlak sorumluları jeodeji projesine onay veren gerek mimar mühendiz vekil vali kim olursa olsun cesasız kalmasın

SIRADAKİ HABER