Kış ortasında meyve veren elma şaşırttı

Gümüşhane’nin Kürtün ilçesinde kış ayının ortasına gelinmesine rağmen elma ağacı yeşil yapraklarıyla, üzerindeki meyveleriyle şaşırtıyor.

Gümüşhane’nin Kürtün ilçesinde kış ayının ortasına gelinmesine rağmen elma ağacı yeşil yapraklarıyla, üzerindeki meyveleriyle şaşırtıyor.

İlçeye bağlı Taşlıca köyü Merkez mahallesinde Hüseyin Güvendi’ye ait bahçede bulunan elmanın üzerindeki yapraklar yeşil vaziyette dururken, meyveleri de dondan etkilenmedi.

Güvendi ve çocuklarının 2 yıl önce toprakla buluşturduğu genç fidan, ilkbaharda çiçek açıp meyveleri toplandıktan sonra ağustos ayında ikinci kez çiçek verince meyveleri de ocak ayına kadar dalında kaldı.

Ağustos ayında genç elma fidanının ikinci kez çiçek açtığını kaydeden Güvendi, “Ağustos başında elma fidanı çiçek açmıştı. Bir arkadaşım buradan geçerken mevsimler şaşırdı demiş bende insanlar şaşırdı demiştim. Güç sahibi ol dediği zaman olur, olma dediği zaman yok olur. Yeni yılın üçüncü gününde şu gördüğünüz Ağustos ayında çiçek açan elma fidanının meyveleri ortada. Bizler elimizi kafamızın arasına alıp iyi düşünmemiz lazım. Allah yar ve yardımcımız olsun” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2021, 11:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
yusuf sadık
yusuf sadık - 2 hafta Önce

Bu elma Taşlıca köyü şıhlı mahallesinde ise suyundandır .doğru Kışın mneyve vermesi doğaldır.. , Konuyu H.Huseyin güvendi huocamada sorut iyice bilgi alacağım.. Bu işte bir hikmet var..

SIRADAKİ HABER