Küp park için start verildi

Gümüşhane Belediyesi’nin 2019 yılı sonunda DOKA Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamında hazırladığı ve Gümüşhane’den geçen tek proje olan Gümüş Küp Park projesi başladı. 

Küp park için start verildi

Gümüşhane Belediyesi’nin 2019 yılı sonunda DOKA Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamında hazırladığı ve Gümüşhane’den geçen tek proje olan Gümüş Küp Park projesi başladı. 

Belediye Başkan Yardımcısı Kubilay Bozalan ve koordinatör Erkan Duman’ında yer aldığı projeyle ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Ercan Çimen, projede Bağlarbaşı Mahallesinde Belediye’ye ait 9 bin 801 metrekarelik alanda uygulanacağını ve projede 5 bin 500 metrekare yeşil alan, bin 400 metrekare bisiklet yolu, 2 bin 375 metrekare yürüyüş yolu ve Gümüşhane’de ilk defa yapılacak engelli çocuk parkının yer aldığını söyledi.

Gümüşhane Üniversitesi yerleşkesi ve yurtların yoğun olarak bulunduğu ve öğrencilerin genelde yürüme tercih ettikleri transit yol çevresinde yapılacak projenin ekolojik, estetik, işlevsel olarak dizayn edilmesinin bölgede yaşayan ailelerin, engelli çocukların ve üniversite öğrencilerinin istekleri doğrultusunda peyzaj planlama ve tasarımının gerçekleştirilmesi amacıyla hayata geçirileceğini kaydeden Başkan Çimen, proje kapsamında özgün küp tasarımlı ahşap üniteler sine küp, müzik küp, cafe küp, bilim küp ve kitap küp ünitelerinin yer alacağı tematik parkın Gümüşhane halkı ve öğrenciler için bir rekreasyon alanı işlevi göreceğini sözlerine ekledi.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gümüşhaneli
Gümüşhaneli - 2 hafta Önce

Allah aşkına bi bu eksikti. belediyenin parası varsa madem yıkılıp yolun kenarında duran artık içkicilerin favori mekanı olan eski otogarın AVM çalışmasını bitirsin. Nedir bu rezillik

Alper KARAHAN
Alper KARAHAN - 2 hafta Önce

insanların parktan çok işe ihtiyaçları var, işsizlik sayısı gün geçtikçe artıyor. Değerli büyüklerimizden bu konuda çalışmalar bekliyoruz.

Mehmet Bozalan
Mehmet Bozalan - 2 hafta Önce

Sayın Başkan, sosyal amaçlı bu proje hayata geçireceğinize inanıyor ve kolay gelsin diyorum.

Gümüşhane29
Gümüşhane29 - 2 hafta Önce

Sosyal alanlarin olmasi güzel bir şey.Ufkumuzu Mezire ile Kuşakkaya arasına sıkıştırırsak yeni olan bir şeye olumsuz direnç gösteririz.Dokap destekli bir proje.Gümüşhane sadece gGümüşhanelilerle ibaret değil.15bin üniversite öğrencisi var.

Bağlarbaşı sakini.
Bağlarbaşı sakini. - 2 hafta Önce

Bitirildiği halde açılmayan Bağlarbaşı muhtar ve taziye evi acaba neden açılmiyor onuda mahalle sakini olarak anlamıs değilim giriş gelisme ve sonuç.

hastahane diyorum
hastahane diyorum - 2 hafta Önce

hastane diyorum, yıllar evvel yapılan , fakat güzel memleketimin isanının istifade edemediği, bırakın bu işleride daha mühim meselelere odaklanın lütfen,

Mustafa
Mustafa - 2 hafta Önce

Betonlaştırmadlğığız bir tek burası kaldı onada başladınız

SIRADAKİ HABER

banner406