Kurban bayramı mesajları

Gümüşhane'de Kurban Bayramı nedeniyle yayımlanan kutlama mesajları.

Kurban bayramı mesajları

VALİ KAMURAN TAŞBİLEK

“Milli birlik, beraberlik ve dayanışma duygularımızı pekiştirerek milli ve manevi değerlerimizin idrakine varmamıza vesile olan müstesna günlerden Kurban Bayramı’na bir kez daha erişmiş bulunmaktayız. 

Türk milleti iyi günde, kötü günde birlik olabilme, kenetlenebilme kabiliyeti sayesinde binlerce yıldır ayakta kalmayı başarmıştır. Bu nedenle bayramları cennet vatanımız için şehit düşmüş ecdadımızın aziz hatırasına yakışır bir şekilde birlik ve beraberliğimizin daha da güçlenmesi için önemli bir fırsat olarak değerlendirmeliyiz. 

Bu vesileyle bu toprakların vatanımız olarak kalması, ezanların susmaması, bayrakların inmemesi huzur ve güven ortamı içerisinde bu güzel günleri idrak edebilmemize imkân sağlamak için canlarını feda eden tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize sağlık ve afiyet diliyorum.

Yüce Rabbimize kayıtsız teslimiyetin göstergesi ve aynı zamanda öksüz, yetim ve ihtiyaç sahipleriyle kucaklaşmanın, yardımlaşma ve yakınlaşmanın da sembolü olan Kurban Bayramının gönüllerimize ferahlık, hanelerimize mutluluk, Ülkemize aydınlık getirmesi temennisiyle, değerli Gümüşhaneli hemşehrilerimizin mübarek Kurban Bayramını kutluyor, sağlık ve esenlik içerisinde daha nice bayramlara ulaşmamızı Cenabı Allah’tan diliyorum.”

MİLLETVEKİLLERİ HACI OSMAN AKGÜL, CİHAN PEKTAŞ

“Hoşgörü, sağduyu, kardeşlik, paylaşma ve yardımlaşma gibi yüksek manevi değerlerin en derinden hissedildiği, geleneksel değerlerimizin yaşatıldığı, kırgınlıkların unutulduğu bir Kurban Bayramı’nı daha idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. 

Millet olma bilincini hissettiğimiz bu müstesna günler manevi iklimi ile bir taraftan bizi Rabbimize yakınlaştırırken, bir taraftan da insanlığımıza mana ve derinlik katmaktadır. Hayatın akışı içerisinde unuttuğumuz değerleri bir kere daha gözden geçirmemize ve sırât-ı müstakim üzere hareket etmemize vesile olur.

Her zaman olduğu gibi bu bayramda da milletimizin huzuru ve güvenliği için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan güvenlik güçlerimize ve kamu görevlilerimize görevlerinde kolaylıklar diliyoruz. Bu mübarek günde şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, gazilerimize hayırlı ve uzun bir ömür diliyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta değerli hemşehrilerimiz olmak üzere milletimizin ve bütün İslam Âleminin Kurban Bayramı’nı tebrik eder; bayramın getirdiği kardeşlik, dayanışma ve yardımlaşma ruhunun bütün dünyaya hâkim olmasını Cenâb-ı Allah’tan diliyoruz." 

BELEDİYE BAŞKANI ERCAN ÇİMEN

“Paylaşma ruhumuzun arttığı bir Kurban Bayram’ını idrak edeceğimiz bu günlerde kardeşlik ve birlik içerisinde olmamızın mutluluğunu yaşıyoruz. 

Bayramlar; sevgi, kardeşlik, paylaşma ve dayanışma gibi insani değerleri pekiştiren, toplumda barış ve huzur ortamının tesisine vesile olan özel günlerdir. 

Bayramlar berekettir, umuttur, özlemdir. Kurban ile Allah’a olan itaatimizi ve teslimiyetimizi gösteririz. 

Kurban Bayramı, İslam’ın beş şartından biri olan Hac vazifesinin ifa edildiği günlere sahip olması hasebiyle de ayrıca öneme sahiptir. Şu anda kutsal topraklarda Hac farizasını yerine getirmek için bulunan kardeşlerimizin ibadetlerinin kabul ve makbul olmasını Rabbimden diliyorum.

Bu güzel günlerin coşkusunu ailenizle, sevdiklerinizle birlikte doyasıya yaşamanız temennisiyle; Kurban Bayramı’nı tebrik eder, islam alemi ile birlikte tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ederim.”


İL EMNİYET MÜDÜRÜ ÖMER FARUK KARATAŞ

“Bayramlar; Milli Birlik ve Beraberliğimizin en üst seviyede yaşandığı, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın arttığı, dargınlıkların unutulduğu, hoşgörü ve barışın en yoğun şekilde yaşandığı çok özel günlerimizdendir. Her bayramda olduğu gibi bu bayramda da birbirimize karşı sevgi, saygı ve hoşgörü ile yaklaşılmalı, kırgınlıklar unutulmalı ve çevremizdeki insanlara gereken yardım eli uzatılmalıdır. Türk Milleti  olarak da birbirimize daha çok kenetlendiğimiz sürece  önümüze konulmak istenen bütün engelleri aşmamız daha kolay olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle mübarek Kurban Bayramı’nın tüm gönül  coğrafyamıza  daha çok barış, huzur ve esenlikler getirmesini diler, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için mücadele ederken şehadet şerbeti içen aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnetle yad eder, tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramını kutlarım.”

REKTÖR PROF.DR. HALİL İBRAHİM ZEYBEK

“Bizleri bir Kurban Bayramı’na daha kavuşturan Rabbimize şükürler olsun. Bizi millet yapan değerlerin can bulduğu, millet olarak sevinç ve mutluluğumuzun doruk noktasına ulaştığı bir Mübarek Kurban Bayramı’na daha erişmenin büyük mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar, insanları birbirlerine sevgi ve saygı içerisinde yaklaştırır. Yine aile fertlerinin, akraba, dost ve arkadaşların bir araya gelmesini sağlar, özlemleri giderir, her türlü dargınlıkları ve kırgınlıkları unutturur, dostluğu, samimiyeti güçlendirir. Bayramlarımız bizlere uzakları yakınlaştıran, bir gönül kazanma seferberliğinin olduğu, aramızdaki muhabbeti pekiştirme vesilesi olan günlerdir. Bayramlar sevdiklerimizle kutlanınca anlam kazanır.

Bu duygu ve düşüncelerle Gümüşhane Üniversitesi ailemiz ve Gümüşhaneli hemşerilerimiz ile tüm milletimizin Mübarek Kurban Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutlar, sağlıklı ve mutlu bir bayram geçirmelerini dilerim.”

AK PARTİ İL BAŞKANI AV. CELALETTİN KÖSE

‘’Milletçe dinimizde önemli yeri olan, müstesna zaman dilimlerinden bir Kurban Bayramına daha ulaşmanın ve Bayramı hep birlikte kutlamanın mutluluğunu yaşamaktayız. Dini Bayramlarımız, milli birlik ve kardeşliğin, iyilik ve güzelliklerin, yardımlaşma ve dayanışma duygularının her zamankinden daha fazla hissedildiği ve yoğunlaştığı önemli günlerdir.

Bu kutlu günler vesilesiyle; aziz şehitlerimiz ve onların bizlere birer emaneti olan aile fertlerini ve yakınlarını birkez daha minnetle ve şükranla hatırlamak, kahraman gazilerimiz ve ailelerini unutmamak, akrabalık ve komşuluk bağlarını pekiştirmek, aile büyükleri ve tüm sevdiklerimizle hemhal olmak ve kucaklaşmak bizi daha da güçlü kılacaktır.

Unutmayalım ki, Bayramlar paylaştıkça anlam kazanır. Onun için, bugünlerde ülkemizin ve milletimizin geçtiği bu zor süreçte yaşanan sıkıntılar, güçlükler ve zorlukların üstesinden gelmeyi bilen bir millet olarak, birbirimize daha çok candan ve gönülden sarılalım. Kardeşliğimize halel getirmek isteyen, ayrılık ve nifak tohumları ekmeye çalışan şer odaklara fırsat vermeyelim.

Bayram süresince sergilenen bu güzel hasletlerin sadece Bayram günleri ile sınırlı kalmaması, tüm toplumumuzu kuşatması ortak dileğimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm aziz Gümüşhaneli hemşehrilerimin Kurban Bayramını gönülden kutlar, Bayramın Ülkemize, İslam âlemine ve tüm insanlığa sevgi, hoşgörü, kardeşlik, huzur, güven, birlik ve beraberlik getirmesini temenni eder, selam ve saygılarımı sunarım.”

GTSO BAŞKANI İSMAİL AKÇAY

“Birlik, beraberlik, kardeşlik ve dostluk duygularının en üst düzeyde yaşandığı, karşılıklı saygı, sevgi ve hoşgörünün kuvvetlendiği, dargınlıkların unutulduğu bir Mübarek Kurban Bayramına daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Kültürümüzde ve inancımızda önemli bir yeri bulunan bayramlar, toplumsal huzur ve barışın sağlanmasında, milli ve manevi duygularımızın canlı tutulmasında, millet olma bilincinin ve birlikte yaşama iradesinin güç kazandığı anlamlı günlerdir.

Bu vesileyle; Kurban Bayramı’nın milletimize, ülkemize, İslam âlemine ve tüm insanlığa huzur getirmesini temenni ediyor, tüm İslam aleminin  Kurban Bayramını en iyi dileklerimle kutluyor, sağlık, huzur ve mutluluk içerisinde bir bayram geçirilmesini diliyorum.”


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER