‘Kurbanını paylaş, kardeşinle yakınlaş’

Gümüşhane’de ‘Vekalet Yoluyla Kurban Organizasyonu’ tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. 

‘Kurbanını paylaş, kardeşinle yakınlaş’

Gümüşhane’de ‘Vekalet Yoluyla Kurban Organizasyonu’ tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. 

Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğiyle düzenlenen ‘Vekalet Yoluyla Kurban Organizasyonu Tanıtım Toplantısı’ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Tanıtım toplantısına Diyanet İşleri Başkanlığı Sosyal ve Kültürel İçerikli Din Hizmetleri Daire Başkanı Mustafa Bülbül, Gümüşhane İl Müftüsü Osman Ayas, İl Müftü Yardımcısı Sümeyra Güvendi, İlçe Müftüleri Metin Şener, Selim Şahin, Behçet Koçak, Erdal Avcı’nın yanısıra il ve ilçelerde görev yapan Vaiz, Kur’an Kursu Öğreticisi, İmam Hatip, Müezzin Kayyım ve daire personelleri katıldı.

Torul İlçe Müftülüğü Vaizi Cafer Yıldız’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan toplantı İl Müftüsü Osman Ayas’ın açılış konuşmaları ve Daire Başkanı Mustafa Bülbül’ün bilgilendirme konferansı ile devam etti. 

Mustafa Bülbül konuşmasında Kurban ibadetinin öneminden ve bu ibadetin tüm dünya insanlığının yardımına açılan bir kapı olarak telakki edilmesi gerektiğinden, Türkiye Diyanet Vakfının Kurban organizasyonundaki titizliğinden, halkımızın güvenini zedeleyecek en ufak bir ihmale bile meydan vermemek için çalışan din gönüllüsü personelimizin özverisinden, yaşanmış olaylar eşliğinde bahsetti.

TDV tarafından bu yıl vekalet yoluyla kurban bedelleri yurt içinde 890, yurt dışında ise 725 TL olarak belirlendi. Vatandaşlar online bağış, mobil bağış, PTT ve anlaşmalı bankalar, TDV şubeleri, il ve ilçe Müftülükleri ve cami görevlileri aracılığıyla kurban vekaletlerini verebilecekler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406

Gümüşhane Pestil Köme