Mordut Camii için 3 alternatif var

Gümüşhane Belediyesi’nin şirketi olan GÜMSAŞ tarafından Mordut mevkiinde hayata geçirilen 729 konut ve 112 işyeri inşaatının yanında bulunan ve yıkılması planlanan Mordut Camiinin yerine yapılacak cami için 3 farklı nokta belirlendi.

Mordut Camii için 3 alternatif var

Belediye Başkanı Ercan Çimen, gazetecilere yaptığı açıklamada birkaç gün önce ulusal basında yeniden gündem olan Mordut Camii ile ilgili konuştu.

Bazı ulusal gazetelerde “AKP'li belediye lüks konut için 70 yıllık camiyi yıkacak” başlığıyla yayımlanan haberle ilgili 1 ay önce bahse konu yerde bir toplantı yaptıklarını hatırlatan Başkan Çimen, “Bu çıkan haberlerde hoşumuza giden şey CHP’nin camiye sahip çıkması. Biz orada inşallah güzel bir cami yapacağız. Cami yapılıp bitecek sonra mevcut cami yıkılacak diye söz verdik ve sözümüzün arkasındayız” dedi.

Mevcut Mordut camisinin Belediyenin arazisi üzerine yapıldığını ve tarihi bir cami olmadığını kaydeden Başkan Çimen, “O caminin belki 3-4 misli büyüklüğünde güzel bir cami yapacağız. Şuan da caminin yeri için 3 farklı seçeneğimiz var. Hedefi tek noktaya yöneltmiyoruz. Maalesef bu durumdan faydalanmak isteyen insanlar var. Ayrıca haberde bahsedildiği gibi öyle lüks konutlar da yapmıyoruz. Bu şehrin insanının, gurbetçilerin aldığı konutlar İstanbul’daki konutların dörtte biri fiyatına burada konut alma imkanı oldu. Bunu vatandaşımıza sağladık. Hatta bu proje ile müteahhitleri bile karşımıza aldık” diye konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2022, 16:42

ilgili haber/ler:

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cemil  atay
Cemil atay - 5 ay Önce

sayın başkanım cami tarihi değil ama ya minare MİNARENİN TAŞLARİ Onlardami Yeni yapilacak camiye numara verilerek taşınsın MİNARE NUMARANDIRILARAK Yapıldı Allah hayırlı etsın şimdıden

SIRADAKİ HABER