Sağlık-Sen’den Yunus Yılmaz’a veda gecesi

Sağlık-Sen Gümüşhane Şube Başkanlığı Görevinden ayrılarak Gümüşhane Üniversitesi Sağlık Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Şube Müdürü olarak atanan Yunus Yılmaz için Şube Yönetimi’nce Veda Gecesi düzenlendi.

Sağlık-Sen’den Yunus Yılmaz’a veda gecesi

Sağlık-Sen Gümüşhane Şube Başkanlığı Görevinden ayrılarak Gümüşhane Üniversitesi Sağlık Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Şube Müdürü olarak atanan Yunus Yılmaz için Şube Yönetimi’nce Veda Gecesi düzenlendi.

Atatürk Kültür Merkezinde (AKM) düzenlenen ve sunuculuğunu Sağlık-Sen Temsilcilerinden Oktay Özdamar’ın yaptığı geceye Gümüşhane Belediye Başkan Vekili Mümin Çakıcı, İl Genel Meclis Üyesi Kemal Emiroğlu, Torul Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Aslan, komşu iller Trabzon, Rize, Bayburt Şube Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sağlık-Sen Gümüşhane Şube Başkanı Engin Karabulut ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Eğitim Bir-Sen Gümüşhane Yönetimi, Memur-Sen Gümüşhane Engelli Komisyon Başkanı Coşkun Tuncer, Sağlık-Sen Eski Şube Yöneticileri ve işyeri temsilcileri, Torullular Derneği Yönetim Kurulu ve Yunus Yılmaz’ın yakınları katıldı.

Davetlilerin eş ve çocuklarıyla katıldığı programın menüsü ise yöresel ürünler patates, turşu ve Lor’dan oluştu.

“Bu bir veda değil, vefa gecesidir”

Programın Açılış Konuşmasını yapan Sağlı-Sen Şube Başkanı Engin Karabulut, “Bu bir veda değil, vefa gecesidir. Sağlık-Sen’imize Başkanlığı süresince vizyon kazandıran, hizmet sendikacılığı yolunda 6 yıldır koşan yunus yılmaz başkanımıza teşekkür ediyor, yeni görevinde başarılar diliyorum. Kendisinden devraldığımız bu onurlu bayrağı hep birlikte el ele, gönül gönüle ve omuz omuza vererek, yönetimiyle, iş yeri temsilcisiyle ve üyelerimizle daha da zirvelere taşıyacağımıza yürekten inanıyor, bütün katılımcıları muhabbetle selamlıyorum” dedi.

Şube Başkan Vekili Alptekin Giresunlu, Trabzon, Rize ve Bayburt Şube Başkanları da birer selamlama Konuşması yaparak Yunus Yılmaz’a yeni görevinde başarılar diledi.

Gümüşhane Belediye Başkan Vekili Mümin Çakıcı da yaptığı konuşmada, “Aşırı duygu yüklüyüm. Konuşmak gerçekten zor. Ne mutlu Yunus kardeşime ki arkasında kendisini böylesine seven bir kitle var. Giderken arkada hoş bir sada bırakmak gerçekten de herkese nasip olmaz” ifadelerini kullandı.

Sunucu Oktay Özdamar’ın duygusal şiirlerle süslediği programda Şube Başkan Vekili Alptekin Giresunlu bağlamasıyla katılımcılara Yunus Yılmaz’ın sevdiği türkülerden bir demet sundu.

Akrostiş şiirin ustalarından Memur-Sen Gümüşhane Engelli Komisyonu Başkanı Coşkun Tuncer’in Yunus Yılmaz için yazdığı ve Yılmaz’ı sahneye davet ederek kendisine bakarak okuduğu, sonrada hediye ettiği “Yunus Yılmaz” yazılı çapraz akrostiş şiir duyguların tavan yapmasına neden oldu.

Konuşma ve şiirlerin ardından program bütün davetlilerin katılımıyla oynanan horon ve halaylarla devam etti.

Programın sonunda Şube Başkanı Engin Karabulut, Trabzon Şube Başkanı İdris Aydın, Rize Şube Bakanı İsmail Yılmaz, Bayburt Şube Başkanı Cemil Demir ve Torullular Derneği adına Başkan Mümin Çakıcı tarafında Yunus Yılmaz’a plaket takdim edildi.

Katılımcılar tarafından Yılmaz’a çeşitli hediyeler verildi. Program hatıra fotoğrafı çekimleriyle sona erdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER