TEYAP eğitici eğitimleri başladı

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) tarafından desteklenen Teknoloji ve Yetenek Atölyeleri Projesi (TEYAP) eğitici eğitimleri Gümüşhane’de başladı.

TEYAP eğitici eğitimleri başladı

Teknoloji ve Yetenek Atölyeleri Projesi (TEYAP) ile Türk Milli Eğitim sisteminin amaçlarından olan nitelikli insan gücü yetiştirmek düşüncesi doğrultusunda, değişen ve gelişen dünyanın sahip olduğu tüm olanakların kullanılması ve bu sayede yeni gelişimleri ortaya koyacak zihinlerin gelişmesine destek olunması ve Türkiye’nin bilim ve teknoloji alanında milli kalkınma hamlesine katkıda bulunacak öğrencilerin yetiştirilerek bu alanlardaki gelişme ivmesinin arttırılması hedefleniyor.

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) koordinatörlüğünde yürütülen ve Artvin, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Trabzon ve Rize İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin ortak olduğu projede 6 ilde toplam 17 farklı okulda kurulan atölyeler Gümüşane’de Dumlupınar İlkokulu ve 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu ek binasında kuruldu ve Kasım ayı içerisinde gerçekleştirilen çevrim içi eğitimlerin akabinde yüz yüze eğitimlere başlandı. 

Merkez ve ilçelerden öğretmenlerin katılımıyla KTÜ Bilgisayar Mühendisi Tayfun Bekar ve Öğretim Görevlisi Emrecan Bingöl eğitmenliğinde gerçekleşen eğitim 27 -31 Aralık 2021 tarihleri arasında 5 gün devam edecek. 

Öğretmenler 3 boyutlu tasarım ve üretim, blok tabanlı robotik programlama ve proje tabanlı robotik ve programlama konularında eğitim alacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER