Ticari taksi şoförlerine brifing

Gümüşhane’de trafik sorununun çözümü için başlatılan trafik eğitimi seferberliği kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü tarafından ticari taksi şoförlerine yönelik brifing düzelendi.

Ticari taksi şoförlerine brifing

Gümüşhane’de trafik sorununun çözümü için başlatılan trafik eğitimi seferberliği kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü tarafından ticari taksi şoförlerine yönelik brifing düzelendi.

Trafik kazalarında yaşanan ölümlerin en az seviyeye indirmek için hayata geçirilen “Emniyet Kemeri ile Hayata Bağlanın” ve “Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın” projeleri Gümüşhane’deki ticari taksi sürücülerine anlatıldı.

Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğünden sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı 2. Sınıf Emniyet Müdürü Gökay Topçu tarafından gerçekleştirilen brifingde ticari taksi sürücülerinin talepleri dinlenerek projelerin başarıya ulaşması için destek istendi.

Gümüşhane’de yaşanan trafik kazalarını önlemek ve trafik düzenini sağlamak için sürücü ve yolcuların trafik konusundaki farkındalığının arttırılması ve trafik güvenliğinin sağlanması amacına yönelik denetimler ve projeler hazırlanıp eğitimler verildiğini kaydeden Gümüşhane İl Emniyet Müdürü Ömer Faruk Karataş, Gümüşhane’de trafik sorununun çözümü için trafik eğitimi seferberliği başlattıklarını, eğitimlerin kamu kurum ve kuruluş çalışanları başta olmak üzere, ticari araç sürücüleri, öğrenciler ve tüm vatandaşları kapsayacağını belirtti.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet T
Ahmet T - 3 ay Önce

Bu şehrin dolmuşçularına da insan olma brifingi verirseniz çok seviniriz.

Gasabalı
Gasabalı - 3 ay Önce

Taksi, Dolmuş, Otobüs, Özel Araç hangisi olursa olsun eğitim almadan ( Başta Aile Eğitimi ) ve bu eğitimleri 3 er aylık periyodlar halinde tekrar edilmesinden sonra ( "belki" Temennimiz ) araç üstüne çıkılmalı,65 yaşından sonra ehliyetlere el konulmalı özellikle gençlere ilk hatada uyarı 2 hatada kınama 3 hatada aracı hurdaya ayırma ve ehliyete el konulma ve hatayı yapan kişiye araca yolcu olarak dahi binme yasağı getirilmeli

Hayırlı Ramazanlar.......!

SIRADAKİ HABER

banner406

Gümüşhane Pestil Köme