Torul Atatürk Ortaokulu'nda TÜBİTAK 4006 bilim fuarı açıldı

Torul Atatürk Ortaokulu'nun düzenlediği TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açılışı yapıldı. 

Torul Atatürk Ortaokulu'nda TÜBİTAK 4006 bilim fuarı açıldı

Torul Atatürk Ortaokulu'nun düzenlediği TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açılışı yapıldı. 

Fuara İlçe Kaymakamı Hasan Hüseyin Alpaslan, Torul Belediye Başkanı Evren Evrim Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Eyyüp Zengin, ilçe kurum amirleri, şube müdürleri, siyasi partilerin ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, okul ve kurum yöneticileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. 

Açılış kurdelesi kesilmesinden sonra İlçe Kaymakamı Hasan Hüseyin Alpaslan ve beraberindekiler stantları gezerek öğrencilerin hazırladığı projeleri yerinde inceledi ve projeler hakkında öğrencilerin sunumlarını dinledi. 

Toplam 12 projenin sergilendiği TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı ile birlikte, okul Görsel Sanatlar öğretmeni tarafından hazırlanan resim sergisi ile oluşturulan Ramazan Sokağı’nda da ramazan ayı ile ilgili gelen misafirlere renkli gösteriler sunuldu. 

Koordinatörlüğü Fen Bilimleri Öğretmeni Bilge Cebeci tarafından yapılan proje için Kaymakam Alpaslan öğrenci ve öğretmenleri başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Eyyüp Zengin ise yaptığı açıklamada, “Teknolojinin her an değiştiği günümüzde bu değişimin öncüleri olacak beyinler olan öğrencilerimizi ve onlara rehberlik eden öğretmenlerimizi kutluyorum. Bugün okulumuzda sergilen çalışmalar ile öğrencilerimizin bilimse-teknik becerilerini, sanatsal yönlerini hem de ramazan ayının manevi iklimini bizlere yaşattılar. Öğrenci ve öğretmenlerimizi başarılı çalışmalarından dolayı kutluyorum” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406