Türkfiliz veda etti

Gümüşhane’de 33 yıldır öğretmen olarak görev yapan ve toplumun her kesimi tarafından sevilip sayılan tarih öğretmeni Hüseyin Türkfiliz emekli oldu.

Türkfiliz veda etti

Gümüşhane’de 33 yıldır öğretmen olarak görev yapan ve toplumun her kesimi tarafından sevilip sayılan tarih öğretmeni Hüseyin Türkfiliz emekli oldu.

30 Ekim 1986 tarihinde Gümüşhane Dumlupınar İlköğretim Okulunda Tarih Öğretmeni olarak başladığı öğretmenlik mesleğinden Ali Fuat Kadirbeyoğlu Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni olarak 16 Temmuz 2020 tarihi itibarı ile emekli olan Türkfiliz, 33 yıl 7 ay 15 günlük görev süresi boyunca kendisine destek olan herkese teşekkür etti.

Salgın süreci nedeniyle hiçbir kurum ve kuruluşa uğrayıp vedalaşamayan Türkfiliz, bu nedenle yayımladığı veda mesajında şunları söyledi:

“Dumlupınar İlköğretim Okulunda, AFK Anadolu Lisesinde, Mareşal Çakmak Anadolu Öğretmen Lisesinde, Zigana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde ( Turizm Otelcilik ML ) kadrolu;  Ticaret Meslek Lisesinde, Gümüşhane Lisesinde, Sağlık Meslek Lisesinde ise görevlendirme ile öğretmenlik yaptım. Birlikte çalıştığım idarecilerden, öğretmenlerden, öğrencilerden, velilerden ve diğer çalışanlardan hep destek gördüm. Her birine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Öğretmen, okul müdür yardımcısı, okul müdürü ve en son yine öğretmen olarak tamamladığım memuriyetimin en değerli yılları, öğretmen olarak görev yaptığım yıllardı. Bu süreçte çok insan yetiştirdik. Bugün Türkiye'nin her ilinde her meslekten öğrencilerimin bulunması, en büyük gurur kaynağımdır.  Bazı öğrencilerimin çocuklarının da öğretmeni olmak, onları veli olarak karşılamak başka güzeldi. Hatta bazı öğrencilerimle, öğretmen oldukları için, aynı öğretmenler odasını paylaşmak daha da güzeldi. 

Her başlangıcın sonu olduğu gibi, benim için de devlet memurluğu sona erdi. Severek yaptığım öğretmenlik mesleğinden buruk, fakat gururlu bir şekilde ayrılıyorum.

Yaşadığımız salgın dolayısı hiçbir kurum ve kuruluşa uğrayıp vedalaşma fırsatım olmadı. Bu konuda özürlerimin kabulünü istirham ediyorum. Görev sürem içerisinde tanıdığım öğrencilerime, öğrenci velilerine, birlikte çalıştığım tüm mesai arkadaşlarıma ve yolumuzun bir şekilde kesiştiği herkese (varsa) hakkımı helal ediyorum. Sevgi, saygı ve hürmetlerimle… Sağlıcakla kalın, Allah’a ısmarladık.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadir GÖK
Kadir GÖK - 2 hafta Önce

Değerli hocam ile bir dönem çalışma fırsatım olmuştu. Kendisi ile ilgili hafızamda kalan anılar, saygın, ağırbaşlı, yardımsever bir kişi oluşudur. Kendisini tanıdığım için mutlu olduğumu belirtir, emeklilik yaşamında sağlıklı bir hayat dilerim.

Hamza Bülbül
Hamza Bülbül - 2 hafta Önce

Yeni hayatınız size huzur, mutluluk, sağlık afiyet getirsin kıymetli hocam. Sizi tanımış olmak, öğrenciniz olmak her daim gurur kaynağım olmuştur. Her şartta öğrencilerinizin yaninda olduğunuz için, aklımıza, gönlümüze kattıklarıniz için minnettarız. Saygı ve hürmetle kararınızın hayırlı olmasını dilerim.

Bünyamin CİĞERCİ
Bünyamin CİĞERCİ - 2 hafta Önce

Hüseyin Hocama Bundan Sonraki Yaşamında Salık Sihat Afiyet

İsmail HAYAL
İsmail HAYAL - 2 hafta Önce

Gümüşhane'ye verdiğin katkı için, güler yüzün için, muhabbetin için, adam gibi adam olduğun için sonsuz teşekkürler.

Gökhan Yılmaz
Gökhan Yılmaz - 2 hafta Önce

Sizinle çalışmak biz yeni nesil öğretmenler için büyük bir fırsattı hocam emeklerimiz ve öğrettikleriniz için teşekkür ederim.

Şinasi Çalışkan
Şinasi Çalışkan - 2 hafta Önce

Hayırlı olsun hocam.

Ekrem yağlıdere
Ekrem yağlıdere - 2 hafta Önce

Sağlıklı bir ömür dilerim .

Haydar TOMAKİN
Haydar TOMAKİN - 2 hafta Önce

Alışamadık, alışamıyoruz... Çok erken oldu...


SIRADAKİ HABER

banner406