Vali Taşbilek'ten en uzak köylere ziyaret

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek yapılan çalışmaları yerinde incelemek, sorun ve talepleri birebir görmek ve vatandaşlarla bir araya gelmek için sürdürdüğü köy ziyaretleri çerçevesinde aralarında il merkezine en uzak köylerinde olduğu 11 köyü ziyaret etti.

Vali Taşbilek'ten en uzak köylere ziyaret

Vali Taşbilek beraberinde İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Başkanı İsmail Akçay, İl Genel Meclis Üyesi Mithat Uçan,  kurum müdürleri ve diğer ilgililerle merkeze bağlı Tekke, Keçikaya, Tamzı, Sargınkaya, Akçahisar, Güvercinlik köylerinin ardından il merkezine en uzak köyler olan Arslanca, Örenler, Güngören, Boğalı ve Alçakdere köylerini ziyaret etti.

Ziyaretler çerçevesinde muhtarlar ve köy halkıyla bir araya gelen Vali Taşbilek, vatandaşların taleplerini dinleyerek yetkililere eksikliklerin imkanlar dahilinde giderilmesi ve taleplerin değerlendirilmesi için talimat verdi.

Vali Taşbilek, köy muhtarlarına kendi sorumluluk alanlarında bulunan hasta, yetim, yaşlı, mağdur, engelli ve ihtiyaç sahiplerinin mutlaka kendisine bildirilmesi talimatında bulundu. 

“Gittiğimiz her köyde köylerimizin ve insanlarımızın güzelliğini görmenin mutluluğunu yaşıyoruz”

Gerçekleştirilen köy ziyaretlerinin ardından konuşan Vali Taşbilek, “Bugün köy gezilerimiz kapsamında 11 köyümüzü daha ziyaret ettik. Köylerimizin değerli muhtarları, değerli sakinleri bizlere engin misafirperverliklerini gösterdiler. Çok teşekkür ediyoruz kendilerine. Gittiğimiz her köyde köylerimizin ve insanlarımızın güzelliğini görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kendilerine, bütün köylerimizdeki vatandaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu ziyaretlerdeki amacımız köylerimize gidip muhtarlarımızı, vatandaşlarımızı ziyaret ederek köylerimizin sıkıntılarını yerinde görmek, değerli vatandaşlarımıza yerlerinde kucaklaşabilmek, hatırlarını sorabilmek. Bu bağlamda da sıkıntılarını, ihtiyaçları neyse onları takip edip devletimizin bütün imkanlarını o noktalara seferber edebilmek, vatandaşlarımızın sıkıntılarını giderebilmek. Bu ziyaretlerimize bizlere ev sahipliği yapan başta muhtarlarımıza ve köylerimizin sakinlerine teşekkür ediyorum” dedi. 
 

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2022, 20:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kocadal
Kocadal - 1 yıl Önce

Sayın valim,
Kocadal köyü, genek mahallesine de buyrun. Böylelikle cumhuriyet tarihinde ilk kez bir vali gelmiş olur köyümüze. Size de ddefalatca gelen 3 yıldır çalışmayan telefonları, cep telefonunun çekmediğini, 20 yıldır dere duvarlarını n yapılacak diye nasıl oyalandığımızı, toprak yolun dahi nasıl bozuk olduğunu, tarihi caminin nasıl hale geldiğini yerinde görün lütfen..

Bernu
Bernu - 1 yıl Önce

Vali beyi tebrik ediyorum..Halkla sürekli iç içe olması gerçekten çok sevindirici..Köylere belki de ilk defa bir Vali gelmiştir. Ne mutlu ..

Selim
Selim - 1 yıl Önce

Sayın valim ilimizin en uzak köyü çamur köyü. Bu köyümüzde ortaokul bulunmaktadır... İlginize.

SIRADAKİ HABER