Kategoriler

Gümüşhane Haberleri
data-auto-format="rspv" data-full-width>

Çevre yolunda hıza yönelik tedbirler artırıldı

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılan çevre yolu ve tünellerinde hıza yönelik tedbirlerin artırıldığını, şehir içinde de özellikle abartı egzoz konusuyla ilgili uygulamalara devam ettiklerini söyledi.

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılan çevre yolu ve tünellerinde hıza yönelik tedbirlerin artırıldığını, şehir içinde de özellikle abartı egzoz konusuyla ilgili uygulamalara devam ettiklerini söyledi.

Gümüşhane’nin duble yollar, tüneller şehri olduğunu kaydeden Vali Memiş, geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle çevre yolu ve tünellerinin açıldığını, yolun açılmasının ardından şehir içinden geçen transit yoldaki trafikte ciddi bir rahatlama olduğunu ifade etti.

Çevre yolunun açılmasının ardından bazı araçların burada çok süratli gittiğini, bazı genç sürücülerin da adeta hız yarışı yapmak için orayı kullandığını fark ettiklerini belirten Vali Memiş, “Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için bu bölgede hıza yönelik tedbirlerimizi aldık, daha da alacağız” dedi.

Şehir içinden geçen transit yolda trafik yükü azaldığı için burada da sürücülerin hızını artırdığını buna bağlı olarak kazaların da arttığını dile getiren Vali Memiş, “Harşit boyunca uzanan yolda ki trafik yükü azalınca araç trafik hızının da arttığını fark ettik. Dolayısıyla kazalarda artmaya başladı. Hem de sadece maddi hasar değil maalesef ölümlü ve yaralamalı kazalara da şahit olduk. Dolayısıyla biz bu tedbirlerimizi sıkı olarak almak durumundayız” diye konuştu.

Sürücülerden hız limitlerine uymalarını, emniyet kemelerini takmalarını ve cep telefonu ile konuşamamalarını rica eden Vali Memiş, “Eski model otomobiller ile egzozlarını değiştirip yaz boyunca keyfini sürdüler. Ama onunda üstüne gidiyoruz. Vatandaşımızı rahatsız etmeye kimsenin hakkı yok” diyerek abartı egzoz konusunun üzerine kararlılıkla gideceklerini vurguladı.

Açıklamasında emniyet teşkilatına verdiği talimatı da paylaşan Vali Memiş, “Polis arkadaşlar, trafikçi arkadaşlar vatandaşımıza nezaketli davranacak. Vatandaşımıza bir kuralı uygularken mutlaka nezaketli olacak. Kırmayacağız. Dökmeyeceğiz, incitmeyeceğiz. Kibarca söyleyeceğiz. Lütfen diyeceğiz. Katiyen aşağılama olmayacak. Vatandaştan size yönelik bir tavır olmadığı müddetçe incitmeyeceksiniz. Üniformalı arkadaşların davranışları devleti temsilde çok önemli. Bunu çok önemsiyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Ozan 10 Ay Önce

Bu yol güzel oldu. 5 tünelden geçince Gümüşhane sanki yok olmuş. Sadece Gümüşhane akıllarda kayıp kent olarak kalacak.

Daha Fazla Haber
Gümüşhane
81 Kez Görüntülendi.
Vali Taşbilek Kürtün ve Torul ilçesinde muhtarlarla buluştu
Gümüşhane
40 Kez Görüntülendi.
'Uyuşturucu ile topyekün mücadele etmeliyiz'
Spor
159 Kez Görüntülendi.
2019 yaz futbol okulu açılıyor
Gümüşhane
3404 Kez Görüntülendi.
Gümüşhane çevre yolu Adanalı vatandaşın aklını başından aldı
Gümüşhane
1545 Kez Görüntülendi.
Bayram'ın ataması yayımlandı
Gümüşhane
444 Kez Görüntülendi.
Vali Taşbilek merkez ilçe muhtarlarıyla buluştu
Gümüşhane
509 Kez Görüntülendi.
Gümüşhane’de 21 Kıbrıs gazisine madalya ve beratları takdim edildi
Gümüşhane
146 Kez Görüntülendi.
Rektör Zeybek, ÜNİDOKAP Karadeniz Sempozyumunda 
Gümüşhane
1034 Kez Görüntülendi.
Kilometrelerce uzaktan çağıran tat: Gümüşhane alabalığı
Vefat İlanları
366 Kez Görüntülendi.
Remzi YAŞAR Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur